О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  11 ноября 2008 20:03:30

Національна безпека в небезпеці!

11 листопада 2004 р. в приміщенні УНІАН відбулася прес-конференція представників експертного співтовариства на тему: «Національна безпека в небезпеці!» Фахівці з питань національної безпеки та міжнародної політики висловили своє обурення положеннями Указу президента від 4 листопада 2008 р. № 997/2008 “Про деякі заходи щодо забезпечення скорочення видатків Державного бюджету України на утримання органів управління”, якими передбачається ліквідація Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ.

На думку першого заступника директора НІПМБ Анатолія ГУЦАЛА, ліквідується не просто Інститут, де працює 150 вчених, а – цілісна науково-аналітична структура підтримки державних рішень з питань національної безпеки. Це посилить хаос у прийнятті зовнішньополітичних рішень, остаточно можна буде поховати амбіції Києва на регіональне лідерство, такі проекти як ЄвроАзійський енерготранспортний коридор підуть в архів, під загрозою опиниться виконання Цільового Плану Україна – НАТО на 2008 р., Україна назавжди втратить контроль над ситуацією в Придністровському регіоні, вже не кажучи про залишки впливу на Кавказі та в Центральній Азії.

«Коли Господь хоче покарати людину, він позбавляє її розуму», - сказав Анатолій Гуцал, 1-й заступник директора Національного інституту проблем міжнародної безпеки прокоментувавши указ Президента № 997/2008, який призводить до фактичної ліквідації Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ. Після подібних кроків, вважає він, ми можемо закріпити за собою стійкий імідж «держави, що так і не відбулася».

В кожній країні є структури, що розробляють стратегію міжнародної і внутрішньої безпеки. Без таких інституцій цього складно собі нині уявити державу. Україна через алогічне рішення Президента одним махом позбавляє себе важливо мозкового центру, що відповідає за безпеку країни. Натомість замінюючи науковців «говорячими головами», які ми бачимо щодня в ефірах.

На даний момент науковою безпековою проблематикою безпосередньо в Україні опікується винятково Національний інститут проблем міжнародної безпеки. За словами д.ф.н. Миколи ОЖЕВАНА, поєднуючи експертно-аналітичну діяльність з фундаментальною наукою та прикладними дослідженнями, Інститут готує висококваліфікованих фахівців за спеціальностями: основи національної безпеки держави, гуманітарна і політична безпека держави, регіональна безпека держави, геополітика. Після розформуванні Інституту ліквідовується і рада по захисту дисертацій за цими спеціальностями... знищується наукова школа.

«Карасьовщина» - дуже небезпечне явище в українській політиці. Справжні аналітики не можуть бути лакеями і підігравати владі. Як професіонали, вони мають інформувати владу і давати правдиві оцінки того, що відбувається.

Нинішні рішення Президента продиктовані економічною кризою в державі. Але, коли ящірка під час небезпеки позбавляється хвоста, то Президент Ющенко, схоже, голови, - сказав Олег Бодрук, доктор політичних наук, доцент, завідувач відділу НІПМБ.

Тепер відкритим залишається питання: хто візьме на себе відповідальність за безпеку в країні?

Жодна державна інституція нині та на середньострокову перспективу не здатна кваліфіковано замінити (а не підмінити) у розробці питань міжнародної безпеки, українсько-російських відносин, економічної, інформаційної безпеки тощо.

Інститут має більш ніж 10-тирічний досвід роботи у цій сфері, високий міжнародний рейтинг та визнання з боку НАТО і фахівців у сфері сучасних загроз та викликів, вищих органів влади України.

Цей указ може засвідчувати лише те, що Інститут став заручником кон’юнктурних інтересів, зокрема рейдерських... Адже він має 7-ми поверхове приміщення в центрі Києва

на Кутузова.

В умовах загострення економічної та політичної кризи уряди, які керуються здоровим глуздом – посилюють експертну та аналітичну роботу. А що у нас? На думку директора Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталія КУЛИКА, те що зараз відбувається в безпековій сфері означає порятунок чиновників за рахунок науки. «Не секрет, що скорочення Секретаріату президента відбулося всього на 50 чоловік з них більше половини – радники та помічники президента і головного канцеляриста. Натомість скорочено 2/3 складу аналітичних державних центрів. Наступним кроком стане ліквідація Академії наук, професуру відправлять на картоплю, а академічну науку замінять коментарі «говорящих голов» з числа придворних «політологів».

Ліквідація Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ означає, що Україна не хоче жити власним розумом, а стратегію розвитку держави в Секретаріаті Президента визначають придворні «Шарикові й Швондери», - заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик 70% ВВП в інших країнах створюється завдяки інтелекту. В нашій країні найрозумніших «ліквідовують». Не просто науковців, а інтелектуалів з безпеки.

Експерти в безпековій сфері закликали Президента України переглянути ту частину Указу, яка безпосередньо торкається долі Національного інституту проблем міжнародної безпеки, а також звернулися до українського експертного співтовариства чинити громадський тиск на владу. Знищуючи науку – ми знищуємо своє майбутнє!

Cрочно! Новостной и контент редактор, экономический аналитик и сетевой журналист Веле Штылвелд срочно ищет работодателя. Имею опыт поднятия интерактивных проектов по рынкам земли и недвижимости. Моб. т.: 8 097 395 23 19

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4358
Отредактировано: 12-11-2008 [20:01]
delete
Веле ШТИЛВЕЛД
Веле ШТИЛВЕЛД, Киев, свободный журналист "ХайВей"

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 9, Всего рецензий: 10
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:26 11/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Який зиск з міркувань вчених, коли до них ніхто не прислухається..?
В нас останнім часом загалом простежується тенденція дебілізації країни на всіх рівнях...
21:52 11/11/08
Мне тоже их жаль... Ученіе чисто корпоративно мои коллеги - аналитики... Впрочем, єто аналитики єкстракласса, но кто-то уже посчитал, что дебилизация управения страной на повестке дня... А жаль...
21:40 11/11/08
08:00 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Аквілон 'Хмельницкий'
Безумовно, треба бити на сполах. Громадянська позицыя автора - респект!
09:24 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ternopolyanin 'Тернополь'
Підтримую позицію автора
14:00 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Веле, а зачем нам такой институт? Страна продана в пользу стран НАТО, у них есть свои специалисты. Защищать интересы Украины им без пользы - зачем содержать ведомство, которое будет вставлять палки в колёса?
Понизить рейтинга национальной безопастности Украині реально означает вот что. В глобализированном мире нет уже шпионов и секретніх агентов. Есть советники президента, вішколенніе в америанских и английских єлитніх унивеститетах, иельском, Горвардком, Кембриджском. Єти же советники получают ежемесячніе пособия и от украинского Кабмина. Таких совкетников в Украине более 20 человек. И в Миде, и в СБУ, и в Миничтерстве обороні...Это значит, что ровно столько раз по 30-40 тысяч долларов платит Украинский компродорский политкум за внешнее управление страной. Заметьте, что самый высокый ранг советнков у Чрезвычайных и полномочных послов США и стран большой восьмерки, а вот мелкиебесы эти рядовые уродцы в возрасте 23-27 лет прикормыши с Запада и занимают теперь место национальных стратегических институтов, превращаю Украину из скверенной в опущенную постчернобыьскую територию... Которую рано или поздно попытаются здыхать под мандат ООН, когда очередны Ющенко-Тимошенко-Януковичи в очередной раз окончаельно не договорятся. Територию эту уже не рахорвут, поздно... Но опутят ниже плинтуса. И представлять её в ООН,к примеу, сможет в чем-то ещё братская Беларусь... До времени...
14:34 12/11/08
Январский многократный дефолт поствит точку на НЕЗАВИСИМОСТИ УКРАИНЫ. Сегодня экономическая наполненность гривны реальными экономичскими показателями составляет уже не более 13-15 коп. Так что к концу 2009 г. доллар может вырваться в 6-7 раз... То есть 1 бакс 1 января 20010 года будет равен 50грв. если не переустроится украинская экономика. Это ясно уже сегодня... И поэтому власть тупо молчит. Связанные на полгода доллоровые и евро накопления населения смогут только притормозить этот процесс. Населениепока что забрало 7-12% от общего числа вкладов, то есть не более 1,2 млдрд. долларов. В откате не более 20 тыс. долларов возвраенцев. Вот и предположите, что именно 9 миллиардов валютных запасов населения и 4 миллиарда трншей у МВФ - это практически все. Нацбанк может срочно предъявить еще треть!И баста. Вот сегодня и пойдет игра напозиции скримилизированной державы к замороженным вкладам населения. А тут еще редкий дембельный дебилизм киевской власти. Раздражая людей, которых лишили зарплат, права на распоряжение накопленным стенд-баем лишают еще и права на передвижение. Сначало народ начал ездить массово зайцев. Но дальше будет горьше Городская пролетарская сходка и обвинения мэрЗской администрации Киева в раскручивании гиперинфляции, разжигая материальную вражду между различными группами населения Престоит тяжелейшая война миров и УНИЧТОЖЕНИЕ ВПЛОТЬ ДО ФИЗИЧЕСКОГО СПЕКУЛЯТИВНОЙ ПРОСЛОЙКИ.
14:48 12/11/08
В качестве примера спекулятивного (денежного) роста муниципальных транспортных тарифов в г. Киеве уже сейчас можно предъявить два спекулятивных пункта.Талоны на наземный ранспорт напечатали в показушном полуторном формате против установленного в стране. Нарушена эргономическая норма целесообразности. Спекулятивно-денежный подход, который явн заявляет о барыжной надбавке в пятьдесят копеек к этому заявлен в ценах в киосках и у водител. Разность в 50 копеек -* дает повод говорить о первой спекулятивной рибавке, полиграфическая накрутка говорит о второй спекулятивной прибавке. Это повод говорить о как минимум 75 коп. накрутки.Отностительно этого даже приминительно к международному опыту легче и реальней было бы говорить не о барыжно-московской криминальной транспортной малне, а о пражском оыте езденок - единого почасового тарифа на весь подвижной муниципальный киевски транспорт. Тариф за полтора часа проезда действительно мог бы составлять две гривны... Но уголовник мэр не желает заказать подобное исследование украминским ученым-патриотам, а выступает подельником с цнтральнойвластью в ограблении киевлян... А ученым предлагают выращивать брюкву для концлагерей для украинских яйцеголовых.
15:06 12/11/08
Кое-что надо уточнить к выше сказаному:Цитата: Президент Віктор Ющенко заявляє, що Україні вдалося зупинити зниження валютних резервів."Ми сьогодні стійкі, як ніколи. Валютні резерви не знижуються", - сказав голова держави на урочистостях з нагоди Дня працівника сільського господарства в середу в Києві.Він підкреслив, що Україна має досить ресурсів для обслуговування зовнішніх платежів корпорацій, банків, уряду. Крім цього, досить валютних резервів для виплат населенню за депозитами, пише агентство "Інтерфакс Україна".Голова держави нагадав, що виділені Україні Міжнародним валютним фондом кошти розміром 16,4 млрд. дол. є "психологічним" кредитом і покликаний забезпечити стабільність резервів Національного банку України в тому розмірі, що сьогодні є - 32 млрд. дол.За словами Ющенко, ситуація в країні нормалізується - дві треті проблем вже позаду.У той же час президент думає, що Україні необхідно прийняти заходи для недопущення стагнації національної економіки, що очікується в деяких країнах у 2009 році.Як повідомлялося 22 жовтня з посиланням на Ющенка, у жовтні валютні резерви НБУ скоротилися на 7,7%, або на 2,9 млрд. дол., - до 34,6 млрд. дол. і велика частина пішла на підтримку курсу гривні.Тоді голова держави оцінював, що резервів банківського регулятора вистачить на погашення 8,8 млрд. дол. зовнішніх позик банків і підприємств у четвертому кварталі, але їхнє поповнення за рахунок кредиту МВФ вплине на ринок.
15:44 12/11/08
18:13 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис 'Кузнецовск'
Знищуючи науку – ми знищуємо своє майбутнє!
18:22 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юлианна Вайновски 'Евпатория'
Согласна с автором. Спасибо за интересные мысли!
19:59 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
22:52 12/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Думаю, что пожар тушить уже поздно… Важно хоть "документы" спасти (специалистов уберечь)…
04:15 13/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra 'Киев'
Інтелект і науку треба берегти,а в нас 17 років розпорошують.
За гроші можна диплом купити,але це розуму не добавить.
актуально.
21:29 13/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендует этот материал
08:18 12/11/08
Павло Сокіл Шостка
Рекомендует этот материалПочему? Актуально!
09:11 12/11/08
Марина Котко Винница
Рекомендует этот материалПочему? Так були ж на одній пресусі)))
15:16 12/11/08
Вікторія Одинак Севастополь
http://h.ua/story/150501/
22:20 12/11/08
плеханов Киев
Рекомендує цей матеріалЧому? Вот так "совпадение""70% відсотків ВВП в інших країнах створюється завдяки інтелекту. В нашій країні найрозумніших "ліквідовують". Не просто науковців, а інтелектуалів з безпеки. "Коли Господь хоче покарати людину, він позбавляє її розуму", - сказав Анатолій Гуцал, 1-й заступник директора Національного інституту проблем міжнародної безпеки прокоментувавши указ Президента № 997/2008, який призводить до фактичної ліквідації Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБОУ. Після подібних кроків, вважає він, ми можемо закріпити за собою стійкий імідж "держави, що так і не відбулася". В кожній країні є структури, що розробляють стратегію міжнародної і внутрішньої безпеки. Без таких інституцій цього складно собі нині уявити державу. Україна через алогічне рішення Президента одним махом позбавляє себе важливо мозкового центру, що відповідає за безпеку країни. Натомість замінюючи науковців "говорячими головами", які ми бачимо щодня в ефірах. "Карасьовщина" - дуже небезпечне явище в українській політиці. Справжні аналітики не можуть бути лакеями і підігравати владі. Як професіонали, вони мають інформувати владу і давати правдиві оцінки того, що відбувається.Нинішні рішення Президента продиктовані економічною кризою в державі. Але, коли ящірка під час небезпеки позбавляється хвоста, то Президент Ющенко, схоже, голови, - сказав Олег Бодрук, доктор політичних наук, доцент, завідувач відділу НІПМБ.Тепер відкритим залишається питання: хто візьме на себе відповідальність за безпеку в країні?Жодна державна інституція нині та на середньострокову перспективу не здатна кваліфіковано замінити (а не підмінити) у розробці питань міжнародної безпеки, українсько-російських відносин, економічної, інформаційної безпеки тощо.Інститут має більш ніж 10-тирічний досвід роботи у цій сфері, високий міжнародний рейтинг та визнання з боку НАТО і фахівців у сфері сучасних загроз та викликів, вищих органів влади України.Цей указ може засвідчувати лише те, що Інститут став заручником кон’юнктурних інтересів, зокрема рейдерських... Адже він має 7-ми поверхове приміщення в центрі Києва на Кутузова."
06:12 12/11/08
Всесвітній банк готовий підтримати Україну, зфокусувавшись на питаннях соціального розвитку і створення фундаменту для зростання в майбутньому. Про це заявив президент банку Роберт Зеллік, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна"."Ми працюємо разом з Міжнародним валютним фондом для підтримки України", - сказав він на прес-конференції у Вашингтоні, присвяченій заяві банку про посилення підтримки країнам, що розвиваються.Зеллік відзначив, що основна відмінність допомоги МВФ полягає в тому, що вона спрямована на підтримку платіжного балансу, забезпечення в короткостроковому періоді здатності сплачувати борги.Він підкреслив, що, з огляду на уроки 90 років, Всесвітній банк більше орієнтований на довгострокові цілі, зокрема, це питання реструктуризації фінансових інститутів.У розповсюдженій заяві банку також відзначається, що він має намір активно залучати існуючий у його групі інструмент страхування політичних ризиків - Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA) для підтримки фінансових секторів країн.
15:53 12/11/08
Вікторія Одинак Севастополь
Рекомендует этот материал
22:20 12/11/08
Це і добре... Ви дали напередодні... То ж новина, що має національне значення має й національне віображення і громажську підтримку. Щасти Вам!
15:37 12/11/08
Отніне нам будут называть ВНЕШНЮЮ ЛИБЕРАЛЬНУЮ ПОЛИТИЧЕСКУЮ СИСТЕМУ,в которой не прозвучит ничего украинскогои термин УКРАИНА отойдет на самой дно банковских сейфов, в которых обычно последние банкноты достаются одним только банковским крысам... Вот так...
15:56 12/11/08

Live

22 мин. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

2 час. назад

Наша Версия публикует статью Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

7 час. назад

ABC публикует статью Дьявол остался незамеченным

7 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью София Киевская Благословила Единую Христианскую Церковь Украины

.....................

8 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

8 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

8 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

8 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

...

9 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

...

9 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет