О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Жизнь журналиста  27 октября 2008 00:46:50

Туристичні маршрути України: базальтові стовпи. Чи придатні ці маршрути для туристів?

Завдяки проекту «7 природних чудес України», метою якого було привернення уваги громадськості та закордонного туристичного товариства до унікальних природних об’єктів України, ми з чоловіком дізнались про рівненське природне чудо – базальтові стовпи.

Це унікальна споруда із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикувані стрункими рядами і вражають своєю монументальністю та стрункістю геометричних фігур. Саме так охарактеризували природний об’єкт на сайті «7 природних чудес України». Сторінка ілюстрована чудовими яскравими фото.

Туристичні маршрути України: базальтові стовпи. Чи придатні ці маршрути для туристів?

«Хочете пересвідчитись, що таке є насправді і помилуватись чудом? Завітайте на Івано-Долинське родовище базальтів, що в с.Берестовець Костопільського району Рівненської області» - закликає сайт.

Переглянувши фотографії та почитавши деяку інформацію про природне диво в інтернеті, одразу захотілось побачити цю красу на власні очі. І ми з чоловіком вирушили на Рівненщину...

 

Інформаційна довідка.

Базальтові стовпи - різновид базальтів, що має в поперечному перерізі - форму від чотирьохгранних до семигранних. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2м. Переважають із товщиною 0,8-1,0м. Висота – від 3-х до 30м. Мають властивість давати прямий рівний розкіл. Стіна стовпчастих базальтів простягається на 320 метрів.

На цій території – поблизу сіл Базальтове та Берестовець утворено геологічний заказник Івано-Долинське родовище базальтів.

Базальтові стовпи є цінними не лише з естетичної точки зору, але й з наукової.

«Івано-Долинське родовище базальтів поблизу села Базальтового — дійсно чудо природи. Поклади базальту утворилися тут внаслідок активної вулканічної діяльності 650-620 мільйонів років тому, — розповіла провідний геолог Рівненської комплексної геологічної партії Рівненської геологічної експедиції Марія Криницька в інтерв’ю «Рівненській газеті». — Вулканічна діяльність у той період активізувалася внаслідок розтягнення земної кори. Утворилася обмежена площа, яку заповнила магма.

Цікаво, що тут робить спецтехніка? Невже руйнує стовпи, яким більше 620 млн. років?
Цікаво, що тут робить спецтехніка? Невже руйнує стовпи, яким більше 620 млн. років?
Базальтові стовпи Рівненщини — кам’яний літопис геологічних процесів. Вони унікальні тим, що ми наяву бачимо стародавні породи. Досліджуючи базальти, їх поведінку, — вивчаємо древній вулканізм. Базальти залягають у родовищі монолітом та стовпами. Саме стовпчасте залягання базальту такої кількості є унікальним в Україні. Такої чітко вираженої стовпчастої форми більше в Україні не існує. Висота базальтових стовпів місцями сягає від трьох до тридцяти метрів».

Ще у червні 1972 року Рівненський облвиконком своїм рішенням надав “Базальтовим стовпам” статус пам’ятки природи місцевого значення. Тепер цю зону рекомендують як зону відпочинку.

 

А зараз трохи реалій...

Якщо розглядати костопільське диво природи як туристичний об’єкт, перше, на що треба звернути увагу – дорога до базальтових стовпів. Асфальтове покриття практично зруйноване, дорога в суцільних ямах. Розвивати швидкість автомобіля більш, ніж 20 км за годину небезпечно. На зарубіжних туристів, зокрема європейців, негативний вплив може здійснити також коров’ячий послід, який у великий кількості забруднює дорогу до стовпів в населених пунктах, через які ця дорога пролягає.

Обурило і те, що протягом усієї дороги немає ЖОДНОГО ВКАЗІВНИКА. Відсутні як щити з інформацією про базальтові стовпи, так і дорожні вказівники, які б показували, як до цих стовпів дістатися.

Позиція місцевих чиновників щонайменше дивує. Базальтові стовпи заявлені на усю Україну як унікальне диво природи, придатне для відпочинку та туризму. Незадовго до підбиття підсумків акції «7 природних чудес України» голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук зазначив, що Рівненщина має реальний шанс увійти в число переможців. Про це 27 червня повідомила прес-секретар обласної ради Світлана Стельмащук журналістам. «Базальтові стовпи» піарили в ЗМІ, і при цьому по дорозі до них немає жодного вказівника!

На сайті «7 природних чудес України» трошки прибрехали, коли сказали, що кар’єри зі стовпами знаходяться поблизу села Берестовець. Насправді ж базальтові стовпи знаходяться біля села Новий Берестовець. А Берестовець – це зовсім інше село, хоча й розташоване неподалік.

Нарешті, розпитуючи місцевих жителів, ми знайшли кар’єри!

«Острів кохання», фото з сайту.
«Острів кохання», фото з сайту.
За інформацією, яку вдалося знайти в інтернеті, Івано-Долинське родовище базальтів складається із п’яти кар’єрів. Унікальні стовпи знаходяться у кар’єрі № 3 (мабуть, саме вони розміщені на фотографіях з сайту «7 природних чудес України»). Нині він підтоплений водним плесом, посередині якого зеленіє острів у формі серця. Місцеві жителі називають його “Островом кохання”.

Також базальтові стовпи можна побачити у кар’єрі № 5, який знаходиться через дорогу.

В якому з них ми побували – досі не знаємо, бо вказівників так і не знайшли. В одному з кар’єрів ми таки побачили базальтові стовпи, але зовсім не такі, як на фотографіях з сайту. Та й видовище було не таке вже й гарне, як ми очікували (дивитись фото автора).

За логікою, другий (цікавіший) кар’єр - № 3 мав бути через дорогу. Дійсно, через дорогу був ще один кар’єр. Спуск у нього був дуже проблематичним. Проте, наші сподівання не виправдались – ні базальтових стовпів, ні «Острова кохання» ми там не побачили. Слід зазначити, що біля самих кар’єрів місце нелюдне, то ж розраховувати на допомогу місцевих жителів не варто. Однак нам вдалося зустріти місцевого чоловіка і запитати, де ж саме той, найгарніший кар’єр. Чоловік махнув рукою далеко в сторону лісу. До речі, в інтернеті різні джерела також дають різну інформацію. Одні говорять, що унікальний кар’єр знаходитсья біля с. Берестовець (як виявилось, с. Новий Берестовець), а інші – що поблизу с. Базальтове. І кому в цій ситуації вірити?

В кар’єр можна заїхати на автомобілі. Туди веде грунтова, уся в ямах, дорога. Але не варто цього робити, особливо після дощу. Якщо загрузнути, чекати на допомогу доведеться, мабуть, не один день.

В статтях, які носять відверто рекламний характер, також говориться про кришталево чисту воду в кар’єрі, про «філософський спокій кришталевої води» та навіть її лікувальну цінність і ... що здивувало – благодатність з посиланням на Біблію. Особисто я побачила мутну воду, в якій росте очерет. І була дуже здивована зустріти там рибалок.

Що стосується фотографій, розповсюджених в інтернеті, у мене з’явилась підозра, що автори рекламної кампанії спробували видати бажане за дійсне. Щоб це продемонструвати, в кінці статті почергово наведено фото з сайтів та фото, зроблені мною.

Отакий туристичний маршрут... Розбиті дороги, відсутність вказівників, недостовірна інформація в інтернеті. Словом, іди туди не знаю куди. А про заклади харчування, місця для ночівлі, парковки мови навіть не йдеться. Але ж виправити ситуацію під силу місцевим чиновникам та й в інтересах не лише геологічного заказника, а всієї області, держави, вітчизняної туристичної галузі. Адже базальтові стовпи – це справжнє природне диво, тому заслуговує на увагу, розвиток і популяризацію.

До речі, популярні навігаційні системи для GPS-адапторів GoogleMaps та Garmin ігнорують це місце, з чого можна зробити висновок, що в іноземців наші базальтові стовпи на дайний час не викликають інтересу. Зрозуміло чому.

А тим часом костопільське природне диво порівнюють із іншими відомими в світі місцями залягання базальтової породи стовпами – екзотичними базальтовими вулканічними конусами на Гавайських островах, які піднімаються на декілька кілометрів над дном Тихого океану, та нині діючими базальтовими вулканами Етна на острові Сицилія і Везувій на межах материкової частини Італії.

Фото з сайту. Так зване «віяло».
Фото з сайту. Так зване «віяло».

Фото автора.
Фото автора.

Фото з сайту.
Фото з сайту.

Фото автора.
Фото автора.

Фото з сайту.
Фото з сайту.

Фото автора.
Фото автора.

Фото з сайту.
Фото з сайту.

Автор на фоні базальтових стовпів, частково засипаних подрібненим камінням.
Автор на фоні базальтових стовпів, частково засипаних подрібненим камінням.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 50174
Отредактировано: 27-10-2008 [01:37]
Фото: Антоніна Спірідончева та фото з сайтів http://7chudes.in.ua , http://www.myrivne.org
delete
Антонина Спиридончева
Антонина Спиридончева, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +24
Всего комментариев: 69, Всего рецензий: 28
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

01:25 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Антоніна - геній! Ще одна разоблачительніца Коляна Томенка. Вірніше, невинна жертва. Наталка Іванченка його першою взула. Вони нам наїзд влаштували. Про це багато писали. З музеїв злізли, почали бабки мити на природних "дивах". Не здивуюся, що і на Вас наїзд почнеться. Не мовчить! До речі, можете сміливо на них до суду подати. Маральний ущерб. Ну що про єтіх м... сказати? Вітаємо у дружніх рядах Маленької партії снайперів! 10 патронів, 1000 арештів... Ще поцікавтеся бюджетом "акції"... Абзац! Передрукуємо, як не проти! Успіхів! До речі, взірцевий матеріал! Можна на конкус про боротьбу з корупцією подати! Цілую!
Сподіваюсь, до суду не дійде. ‘smile‘ Та й за моральні збитки судитись не будемо. Клопітно. Зрештою, раді, що подивились хоч те, що знайшли... та й взагалі дізнались, що таке є. ‘smile‘
01:58 27/10/08
05:13 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень понравилось!О базальтовых столбах слышала, но видеть не приходилось .
Спасибо, что ознакомили.
Когда местные власти наведут там хоть какой-то поядок, хотя бы дорогу поремонтируют, ориентиры расставят, место для парковки выделят и разрешат поставить продуктовый ларек с пластиковыми столиками для желающих попить водички или кофе - тогда можно ехать! ‘smile‘
На самом деле, это ценный туристический объект... в далеком будущем, но пока находится в ужасном состоянии.
07:25 27/10/08
У нас многое находится в таком состоянии...
07:56 27/10/08
Гость
Здравствуйте, Антонина.
Кто назвал этот производственный объект "чудом"?
Кто назвал эти залежи базальтовых пород "столбами"? Это обычный карьер, который был разработан в начале тридцатых годов польским строителем Яном, отсюда и Янова (а не Иванова) Долина.
Столб может называться столбом тогда, когда он возвышается над поверхностью земли. Это Вам к сведению.
Не обольщайтесь мусором который выкладывают для Вас политические писаки. Я понимаю представителей бедной местной власти, им не до "чуда". А кто назвал карьер чудом, Вы ему конкретно изложите претензии. Привет.
10:56 16/08/10
В бібліотеку!
07:43 27/10/08
07:43 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Адже базальтові стовпи-це справжнє природне диво,тому заслуговує на увагу і популяризацію-золоті слова .
сподобалась стаття.цікава,добре обгрунтована.стаття викликає інтерес.корисно знати істину.
08:15 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
Спасибо Вам Антонина, очень интересно.... :) и фотки класс.
И Вам спасибо! ‘smile‘
За оценку и внимание. ‘smile‘
19:09 27/10/08
09:46 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Надзвичайно якісна робота!
Просто нема слів...
Викликало обурення те, що ці стовпи - справжнє диво - знаходяться у такому жалюгідному стані. Такі об‘єкти повинні охоронятися державою. Усе як завжди... Зручніше викласти на сайті старі картинки...
Ви - молодець, що викрили цю брехню й показали правду. Оце справжня журналістська робота!
Не впевнена, що фотографії старі. Просто їх робили при вдалому освітленні, з вдалого ракурсу, та й, зрозуміло, не включили в кадр іржаві залізничні вагони, спецтехніку та неймовірну грязюку.
Спасибі за оцінку. ‘smile‘
19:10 27/10/08
Найголовніше ті, хто створював той сайт, залишили за кадром... ‘sad‘
09:18 28/10/08
Дякую за оцінку. ‘smile‘
19:11 27/10/08
10:19 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сумно, як майже все у нас. Дуже хороша робота. Дякую.
10:56 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
11:04 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Добре, що поїхали і розказали, що ж піярить Томенко.
Про базальтові стовпи можу сказати - вони дійсно унікальні з позиції вузьких спеціалістів: геологів та географів. Для багатьох людей - просто нецікавий кар*єр. Коли Томенко їх презентував- була здивована. Багато ціх "чудес" проїхала і бачила.
Таких унікальних "чудес" я можу показати в України десятки. І що б вони стали дійсно родзинкою - треба багато зусиль прикласти. Робити нормальні дороги, умови для туризму, а не піарити того, чого нема ( з погляду туриста).
З приводу спецтехніки - там у всі часи проводили роботи...

Молодець, що підняли цю тему.Я вже писала про його "чудеса"-музеї - мала погрозу про судову розправу.

Наступні "чудеса" у Томенка, здається Духовні?
Цікаво: який патріархат більше заплатить?
Спасибі за оцінку і увагу. ‘smile‘
19:12 27/10/08
11:07 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ужас!
Хороший материал...
Актуальный... До ужаса актуальный...
Спасибо. ‘smile‘
19:13 27/10/08
13:37 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кочубей Ніна Прилуки
Молодець!
16:33 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Уля Киев
Молодець!!!!
17:09 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересный, правдивый материал на достаточно щепительную тему. Думаю, что он не оставит никого равнодушным. Хорошая работа!
Спасибо за оценку и отклик. ‘smile‘
19:13 27/10/08
19:17 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Актуальний, професійно зроблений матеріал. Авторці респект!
19:37 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тинькова Наталия Мариуполь
А я уже содралась туда ехать. :( Думала, что и рассказ будет в восхищённых тонах.
Реальные фотографии как контраст... Очень удачная задумка. И статья интересна тем, что построена на сведении реальных и рекламных зарисовок.
Вообще странно, что базальтовые столбы в СМИ позиционировали как ОБЪЕКТ ТУРИЗМА И МЕСТО ОТДЫХА.
То ли рекламщики не знали, что рекламируют, то ли местные власти перестали ощущать реальность... Вообще опыт туристической отрасли показывает, что приукрашивание приносит больше вреда, чем пользы. Те, кто лохонулся один раз, и сами туда больше не поедут, и другим выскажут свое недовольство, а если приукрашиванием занималась турфирма, то и она потеряет доверие клиентов и самих клиентов...
Вообще идея рассказать о "природных чудесах" - хорошая, только нужно было сначала довести их до ума и не заниматься приукрашиванием.
19:50 27/10/08
19:41 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Спилберг Киев
Молодец!
Спасибо. ‘smile‘
19:52 27/10/08
20:25 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тетяна Крупа Харьков
21:02 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ЮРИЙ РУДЕНЯ Одесса
Я как-то писал статью для газеты о перспективах зелёного туризма в ровенской области. О базальтовых столбах не написал ни слова, потому что нужно быть героем, чтобы до них добраться и фанатиком, чтобы облазить самостоятельно все эти места. Это совершенно уникальное место пребывает в преступном запустении, и более того, активно разрушается. У любого нормального "зелёного туриста" от всего этого может навсегда отпасть охота изучать украинские достопримечательности.
Это точно!
Спасибо за оценку. ‘smile‘
22:26 27/10/08
21:37 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікаво, особливо у порівнянні.
Дякую.
Дякую, Маріє. ‘smile‘
22:26 27/10/08
22:00 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сказано багато правдивого, тому тільки приєднуюсь
22:37 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець Ужгород
22:40 27/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Статья интересная по содержанию. Поднята важная тема. Нищая наука не способна приносить плоды, на энтузиазме далеко не уехать…
В идеале наука в данном случае должна финансироваться за счет туризма. Но чтобы туризм принес в науку (и не только, вообще в район) деньги, нужны хоть какие-то условия для туризма. А именно этого звена не хватает, чтобы цепочка замкнулась. Нужны инвестиции в инфраструктуру, которые потом же и окупятся. И только после этого уже можно заниматься рекламой, тогда энтузиазм не будет голым. А у нас, все сделали наоборот. То ли не подумали, то ли хотели таким способом сначала инвесторов заманить, чтоб из бюджета деньги не тратить... Кстати, в этом проявляется управленческий кризис, о котором мы вчера говорили.
Спасибо за оценку. ‘smile‘
23:05 27/10/08
18:05 28/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Здивували! Рівненчани ніколи не їздять туди туристично... Хіба що з кар"єрів замовляють крихту, плити, чи щебінь... Взагалі-то цікаво було дізнатись! Мабуть, поряд багатьох чудес можна пройти і не примітити, якщо не мати якоїсь інформації...
Добре, що про унікальні місця розповідають. Добре проходити повз і, маючи інформацію, зайти і подивитись. Але ж не варто прикрашати те, що є насправді. Як можна позиціонувати ці кар’єри як місце для туризму і відпочинку, якщо вони для цього на даний час взагалі не придатні? Місця для туризму треба не тільки рекламувати, але й реально облаштовувати. І бажано спочатку облаштовувати, а потім рекламувати, а не навпаки.
До речі серед місцевих жителів теж треба проводити якусь роз’яснювальну роботу, вони повинні пишатись цим дивом, розуміти, що на цьому можна зробити якийсь бізнес, говорити, лобіювати... так справа швидше зрушиться з місця.
Дякую за оцінку. ‘smile‘
18:36 28/10/08
11:13 04/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Чужове місто!
19:18 05/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отлично!!!
Спасибо! ‘smile‘
09:52 06/11/08
11:12 05/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Чудова туристично пізнавальна ремінісценсія!
11:30 05/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
полезно...
Спасибо. smile
11:34 05/12/08
12:14 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Поляк Андрей Чернигов

Комментарии

viktor trigub Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Нет слов! Молодець!
01:25 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
01:55 27/10/08
а цілющу воду з кар"єрів, до речі, можна розливати у пляшки і продавати в аптеках, як еліксир здоров"я.

На етикетці зобразити , звичайно ж, "Острів кохання".
Слоган: "Випий нашої цілющої базальтової водиці - і кохайся цілу ніч".
Або ж (для чоловіків) : "Випий цілющої водиці - і на всю ніч одним базальтовим стовпом в Україні стане більше!"
02:10 27/10/08
Цитата:
"Випий цілющої водиці - і на всю ніч одним базальтовим стовпом в Україні стане більше!"

‘best‘ ‘LOL‘ ‘LOL‘
07:19 27/10/08
Антоніно, рекомендую, поки інші не здогадалися, піти по стопах Остапа Бендера і продавати квитки на огляд "базальтових стовпів".

До речі, як співвідноситься унікальність цих стовпів із тим, що їх фактично руйнують за допомогою кар"єрної техніки? Чудо переводять у звичайнісінький щебінь????
02:06 27/10/08
Чесно, не знаю, як співвідноситься унікальність стовпів і наявність спецтехніки саме біля стіни цих стовпів. Кар’єр великий, і, як я розумію, видобувати базальт можна і в іншому місці, а не колупати саме цю унікальну стіну. Якщо Ви уважно придивитесь до фото зі старим вагоном, що занурився у воду, то побачите, що стіна стовпів десь до половини і навіть більше засипана подрібненим камінням. Здається, ота спецмашина дійсно подрібнює ці стовпи.
Чому так - не знаю. Я не журналіст, то ж не проводила досліджень. Це була приватна поїздка, треба було справитись за день, а їхати до Рівного з Києва - далеченько. Та й людей біля тих кар’єрів важко знайти (принаймні у вихідний день), щоб розпитати.
Може, професійні журналісти зацікавляться питанням і спробують провести розслідування. ‘dknown‘
07:33 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
05:13 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
07:20 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
07:44 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
18:56 27/10/08
lavra Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую.Цікава стаття.
07:48 27/10/08
Мирославо, дякую за рекомендацію! ‘smile‘
18:56 27/10/08
Олесь Коваль Хмельницкий
Рекомендує цей матеріал
Чому? бережіть заповідні місця , то є наш спільний храм
07:57 27/10/08
Мабуть, треба не лише берегти, але й зробити їх привабливими для туристів.
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
18:57 27/10/08
Олесь Коваль Хмельницкий
Звичайно, на фото з екскаватором купи каміння, це не уламковий матеріал природнього походження, це наслідки промислового вибуху.......щоб підірвати такий масив потрібно тон пять амоніту....а це вже ліцензована робота...тобто державний дозвіл.....там де проводяться вибухові роботи -туристи не допускаються
19:37 27/10/08
Я не знаю цих тонкощів. Але якщо усе так, як Ви говорите, то порушуються ще й вимоги безпеки. Бо ми там бродили безперешкодно. Правда, це був вихідний, техніка не працювала, робітників не було... Але там були рибалки, думаю, для них рибалити в тому місці - звична справа. Та й самі кар’єри ніяк не огороджені...
19:42 27/10/08
Скіф Донецк
Рекомендує цей матеріал
Чому? рекомендую
08:15 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
18:57 27/10/08
Володимир Олесин Каменец-Подольский
Рекомендує цей матеріал
09:24 27/10/08
Спасибі. Приємно, що читаєте. ‘smile‘
18:58 27/10/08
Володимир Олесин Каменец-Подольский
‘smile‘ ‘best‘
19:01 27/10/08
Цитата:
У нас же только за счет рядового хохла спасают награбленное в 1991 своему классу больших воров. Как можно у них банки изъять? Это у населения можно вклады....
Это точно!
19:05 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую!
09:41 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:05 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Варте уваги! Чудова робота!
10:20 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:05 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
10:56 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:05 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Маразм Томенка
11:04 27/10/08
Кочубей Ніна Прилуки
Рекомендує цей матеріал
Чому? З тієї самої болісної категорії: " Ну ЧОМУ ми такі?"
13:40 27/10/08
Автори рекламної кампанії, мабуть, відірвалися від реальності. Так буває, коли рекламують те, про що самі мають недостатньо інформації. Хоча не знаю, як було в цьому випадку.
Дякую, що читаєте. ‘smile‘
19:08 27/10/08
Уля Киев
Рекомендує цей матеріал
16:33 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:08 27/10/08
Sveta Rybalko Харьков
Рекомендує цей матеріал
19:17 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:43 27/10/08
Жаль,що так вийшло. ‘sad‘ ‘dknown‘
19:29 27/10/08
На самом деле мы рады, что поехали. Это лучше, чем сидеть дома за компьютером. ‘smile‘
Приятно, что читаете. ‘smile‘
19:43 27/10/08
Тинькова Наталия Мариуполь
Рекомендує цей матеріал
19:34 27/10/08
Спасибо за рекомендацию! ‘smile‘
19:44 27/10/08
Спилберг Киев
Рекомендує цей матеріал
19:41 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:51 27/10/08
Рекомендує цей матеріал
19:48 27/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
19:51 27/10/08
Павло Сокіл Шостка
Чудова подача! Й цікаво, й просто гарно зроблено!!! ‘bravo‘ ‘bravo‘ ‘bravo‘
20:00 27/10/08
Дякую за відгук. ‘smile‘
20:08 27/10/08
Тетяна Крупа Харьков
Рекомендує цей матеріал
20:25 27/10/08
Спасибо за рекомендацию! ‘smile‘
20:43 27/10/08
Тоня, ты просто умничка!
‘best‘ ‘bravo‘
10:33 28/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? гірка правда про українські чудеса.
10:34 28/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
12:15 28/10/08
Антоніно, особисто для мене ви зачепили дуже болючу тему, адже я народилася в тому краї, про який ви написали.І скільки себе пам"ятаю, а вже майже 25 років, жодних вказівників про унікальну пам"ятку природи там не було.Як це часто буває, місцеві мешканці взагалі базальтові стовпи за диво не сприймають, для них - це повсякденність. Хоча, пригадую, якось таки приїждав до нас тодішній Президент України Леонід Кучма (В Івано-Долинський спецкар"єр, що в с.Базальтове). Навіть оту дорогу, якою ви мали щастя їхати поремонтували. Щоправда, вистачило ремонту не на довго, адже дорогою постійно їздять вантажівки та фури, завантажені щебенем, і розбивають її вмить.
Тоді ж таки, після візиту Кучми, подейкували, що експерти були вражені нашим базальтом. Говорили, навіть, що в Німеччині проводили експеримент і з Костопільського базальту цілком реально виготовляти нитки, якими шиють костюми для космонавтів. Хтось вірив, хтось - ні, але суть у тім, що згодом питання заглохло.
Ой, Антоніно, яке ж болюче це питання!!
На сьогодні базальт - єдиний спосіб заробітку для місцевих мешканців, а милуються красою того озера тільки зрідка: влітку, коли купаються.
Цьогоріч, до речі, значно збільшилася кількість туристів, але бачили б ви, який свинюшник вони після себе лишають! Звичайно, якби ту територію облагородити, все по-іншому було б. Адже там немає ні смітників, ні туалетів.
10:52 28/10/08
Спасибі за цікавий коментар.
Кількість туристів збільшилась, мабуть, завдяки акції "7 природних чудес України".
Я думаю, що реклама цього місця була корисною, але на даному етапі дуже корисною може бути саме критика цієї реклами і відсутності привабливих умов для туристів. До відома чиновників треба довести незадоволення, можливо, тоді вони приділять більше уваги і коштів на облаштування цього чудового місця. Я впевнена, що його можна зробити красивим і привабливим місцем для туризму і відпочинку. ‘smile‘
12:19 28/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую!!!
19:18 05/11/08
‘best‘ чудова робота!
12:40 28/10/08
Рекомендует этот материал
11:30 05/12/08
Рекомендує цей матеріал
18:05 28/10/08
Дякую за рекомендацію! ‘smile‘
18:24 28/10/08
Поляк Андрей Чернигов
Рекомендует этот материал
12:14 08/12/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Прекрасна робота!!! Справжнє журналістське розслідування, з безпардонним зриванням машкари. Чудово!!!
18:24 31/10/08
Гость
А радіацію там не здогадались поміряти?
16:00 16/05/11
Дякую за рекомендацію. smile
12:30 08/12/08
Спасибо за рекомендацию. smile
11:34 05/12/08
В 1965 году на этот базальтовый карьер меня возила первая секретарь Костопольского райкома комсомола Аллочка. Не помню её фамилии, но вот её фото. http://i078.radikal.ru/1302/8d/0b6ba572e7c6.jpg. Это именно она начинала борьбу за ограничение работ карьера, за превращения села Базальтовое в заповедник.Аллочку за эти её выступления против производственной политики Державы больше не рекомендовали в первые секретари и она поступила в аспирантуру КГУ, успешно окончив которую добилась таки в 1972 превращения базальтовых столбов с.Базальтовое в заказник.Если српавнить её фото с фото автора, то видно, что они родственники. Так что пусть автор передаст огромный привет и пожелание здоровья своей бабушке!О тех камнях я написал в книге "Нас когда-то называли корифеями", которая сейчас поглавно публикуется в "Русском переплёте"(журнал МГУ)
12:10 01/02/13

Live

32 мин. назад

Вікторія Івченко публикует статью "ДВЕРЬ ВО ТЬМЕ". ИЗ РОБЕРТА ФРОСТА (перевод с английского).

34 мин. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК

38 мин. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК

40 мин. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ЛИСТИК

3 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Садюга

3 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Садюга

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Садюга

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Град Поля не Екатерины весь

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Перундень

3 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Страх перед місяцем... - там були подарунки від богів

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Страх перед місяцем... - там були подарунки від богів

3 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Первый снег рукой скупой нам брошен

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Первый снег рукой скупой нам брошен

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Две вершины

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Она была весны красивей

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Ах, сколько дураков на свете этом

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Правильність висновків...

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Англійська народна пісенька про Павучка Ітсі-Бітсі. ПЕРЕКЛАД З ВАРІАЦІЯМИ НА ТЕМУ

3 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал ЛИСТИК

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ЛИСТИК

12 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Англійська народна пісенька про Павучка Ітсі-Бітсі. ПЕРЕКЛАД З ВАРІАЦІЯМИ НА ТЕМУ