О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  22 октября 2008 00:24:57

Технології успіху або особливості політичної кризи в Україні

Технології успіху або особливості політичної кризи в Україні
Декілька днів тому пощастило стати учасником одного з круглих столів, в рамках якого обговорювалось питання застосування технологій, зокрема політичних, в умовах кризового суспільства. Після доволі бурхливого обговорення виникло бажання сформувати власну відповідь на питання: а які технології зможуть вивести країну з політичної, а разом з нею, і економічної кризи?

Штучна політична та об’єктивна економічна криза – запорука «розвитку»

Хотілося б спочатку виділити певні особливості протікання кризового стану в Україні. Як часто чуємо від експертів, що політична криза в нашій країні триває, фактично, з отримання незалежності. В часи правління Кучми, за допомогою певних авторитарних методів управління, проблемні явища приховувались, а після «помаранчевої революції» вони виплили назовні. І досі провідні управлінці та політична еліта не може знайти оптимальних шляхів виходу з такого становища.

Постійна перманентна криза час від часу загострюється, і причиною цього є накладання на внутрішню політичну кризу зовнішніх лихорадок. Як ми можемо побачити, сьогоднішня глобальна економічна криза стала, фактично, одним з каталізаторів для загострення політичної кризи.

Ще однією специфічною рисою є відсутність чітких правил гри. І в силу таких обставин будь-які проблеми затягуються, загострюються, та їх подолання стає складнішим. Таким чином, ми можемо виділити такі особливості: штучне походження політичної кризи, небажання її розв’язувати з боку політичної еліти, відсутність механізмів раціонального виходу.

Політична еліта – курс на самознищення

Спортивні оглядачі доволі часто в гумористичній формі моделювали стратегію розвитку футбольних клубів наступним чином: вони втрачають очки, тим самим заганяючи себе в доволі скрутне становище, потім змінюють тренера (чи не змінюють), виграють все, що тільки можна, і заявляють, які вони професіонали, що вийшли з такої складної ситуації. Так і політична еліта: створюється криза, розв’язується, і за рахунок цього отримуються політичні дивіденди. При цьому, в кризовому суспільстві набагато легше перерозподіляти і економічні блага, що і робиться під прикриттям розв’язання проблем.

Також, давайте розглянемо і структуру самої політичної еліти. Там представлені декілька фінансово-промислових груп, та, безумовно, сама політична еліта складається з різних політичних сил, які конкурують між собою. Таким чином, коли одна сила починає «боротись» зі штучно створеною кризою, інша сила усіляко заважає та унеможливлює впровадження будь-яких, навіть насправді здорових, ідей в життя. І криза таким чином поглиблюється, а в один прекрасний день може просто вийти з під контролю політиків та управлінців, і подолати її вже буде майже неможливо без об’єднання сил та ресурсів усіх фінансових та політичних сил.

А коли на внутрішні політичні проблеми накладаються всесвітні економічні, наслідки ігор та конкурування еліти стають непрогнозованими. Розпорошеність державних ресурсів, та спрямування їх виключно на передвиборчу боротьбу та отримання підтримки населення також робить ситуацію складнішою.

З цього і випливає те, що можновладці, у постійній боротьбі між собою можуть не помітити один момент, коли криза може поглинути українську державність, а тоді всі можуть втратити все. І сьогоднішня стратегія розвитку спрямована лише на самознищення.

В очікуванні білого диму

Другий Президент України. Через якісь чотири роки і його вже цитують та вважають позитивним героєм політикуму...
Другий Президент України. Через якісь чотири роки і його вже цитують та вважають позитивним героєм політикуму...
Одразу згадується фраза Леоніда Даниловича, коли на економічному форумі вин висунув доволі цікаву технологію боротьби із кризою. «Вибирати потрібно як Папу Римського – закрити в кімнаті Ющенка і Тимошенко і чекати, поки піде білий дим, коли вони вони вирішать хто в домі хазяїн.» А дійсно, якщо політична криза є штучною, і створена в процесі боротьби політичної еліти між собою за політичні блага, то всі ресурси, що кидаються на антикризові явища – це виключно передвиборчі технології. І результатом їх застосування є лише розкол в суспільстві та всередині самої влади.

Тому і виходимо на такий цікавий висновок, та на таку технологію подолання кризи: в момент загострення кризи «заборонити» усі технології. Тобто, будь-які технології, які застосовуються як передвиборчі, та несуть з собою розкол для населення повинні бути зупинені. А всі ресурси (фінансові, інтелектуальні тощо) повинні бути застосовані задля подолання кризи.

Також, повинна бути певна обмеженість публічності політики. Можновладці не мають права, особливо в проблемні часи, виносити на публіку ті суперечки, які мають бути вирішені виключно всередині їх власних кабінетів. Тому, для подолання кризи повинна бути утворена спеціальна група, в яку увійшли б провідні аналітики різних сфер, представники політичних сил та вищи посадові особи. На непублічному рівні повинні бути напрацьовані декілька можливих концепцій виходів з кризи, і на громадське обговорення варто подавати не суперечки та особисе протистояння, а саме конкретні заходи ля вирішення суспільних та державних проблем. В цьому я і вбачаю одні з основних шляхів виходу на можливість подолання кризи, яка доволі суттєво затягнулась в Україну, саме у такий спосіб можна наблизити можливість її виходу з неї.

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4479
delete
Коваленко Антон
Коваленко Антон, Запорожье, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

08:00 22/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов Киев
Распространенная точка зрения -сесть за стол переговоров и решить проблему.
Однако, кризис носит системный характер и в рамках капиталистического производства не решается.
Коваленко Антон Запорожье
Так, алеж без столу переговорів та виваеної спільної стратегії його теж не подолати...

Дякую за рецензію! ‘smile‘
09:19 22/10/08
плеханов Киев
Если посмотреть на общественный прогресс с позиции классовой борьбы, то увидим, что переговоры возможны только с позиции силы.
Вся обозримая история человеческих обществ неизменно являет борьбу внутри господствующих классов. В нашем случае это борьба между финансовым капиталом и промышленным. Интересы их совершенно противоположны. В развитых странах представители финансового капитала победили, а в Украине борьба развернулась нешуточная. Думаю, что и тут она окончится поражением промышленников. Победа во многом зависит от соотношения реальных сил
противников и международной поддержки. ‘cool‘
10:11 22/10/08
15:09 22/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Консенсус давно достигнут - далее продолжать "гнуть разные линии" - чтобы народ думал, что платит налоги не зря... Тем временем, пока народ рузмышляет кто лучше будет управлять страной - эти заговорщики спокойно грабят... Грабят тот же народ, грабят государство, иногда и соседей за счёт авторитета...
Коваленко Антон Запорожье
Цікавий погляд. Але справа в тому, що рано чи пізно може бути така ситуація, коли Всі зможуть стратити все, і коли сама державність також втратиться...

Невже така ситуація комусь вигідна?! ‘dknown‘
23:53 22/10/08
Мабуть, тим з політиків, хто (не публічно, звичайно) не асоціює себе з Україною.
13:53 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Мабуть, але ж у власній країні то краще заробляти собі на життя))) Навіть з тих міркувань то не вигідно... ‘cry‘
23:45 23/10/08
19:50 22/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Стаття актуальна.Є над чим подумати.За 17 років можна було б іншу Україну збудувати,якби працювали закони і відповідальність.
Глава держави получив у спадок країну-руїну і це є суспільна Голгота,яка 17 років "будувалась".
Хто руйнував економіку?і т.д.
Коваленко Антон Запорожье
Дякую!
23:54 22/10/08
21:24 22/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кучма чем-то стал напоминать Горбачёва М.С. – после политического фиаско начинает делиться опытом…
Коваленко Антон Запорожье
Ага. А ще і аналітики та населення сприймають його як національного героя та авторитетного політика... ‘cry‘
23:55 22/10/08
00:20 23/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Інформація для роздумів та жвавого обговорення. Полеміка.
Коваленко Антон Запорожье
Дякую за оцінку, та з радістю підтримаю полеміку)))
23:46 23/10/08
03:41 23/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"Вибирати потрібно як Папу Римського – закрити в кімнаті Ющенка і Тимошенко і чекати, поки піде білий дим, коли вони вони вирішать хто в домі хазяїн."

Представляю их вдвоем.‘LOL‘ Толку кажется не будет.
А может и будет.) Интимная обстановочка для кота с собакой.)))
13:52 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Ага... А цікаво, чим той інтим завершиться?))) ‘confused‘
23:47 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Рано чи пізно вони вийдуть з певним результатом...

А якщо не вийдуть... Може і на краще буде для країни. Принаймні, один з великих особистісних конфліктів серед еліти буде вичерпаний ‘wink‘
23:47 23/10/08

Комментарии

Юрій Данилець Ужгород
Рекомендує цей матеріал
13:48 23/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Есть, над чем подумать
13:55 23/10/08
Сейчас пока нет времени и возможности написать что-то качественное. "Причёсывать" чужие мысли и публикации, выдавая их за собственные, не тянет как-то. Со временем…
09:51 24/10/08
Павло Сокіл Шостка
Рекомендує цей матеріал
Чому? Така вже в нас країна, що або Кучма керує, або... ще гірше Кучми...
23:38 22/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Та дійсно жахливо... Вже навіть Кучму схильні позитивно оцінити та цитувати його, майже як справжнього професійного управлінця та державника...

А причина тому дійсно втому, що до влади прийшли ще "більш професійні" особи...
23:42 22/10/08
прикольно. сегодня вібором редакции стали статьи Коваленко, Ковалёвой и Ковалевского ‘LOL‘
12:56 23/10/08
garri
Так сегодня всемирный день кузнеца. Ты что, не слышал? ‘smile‘
17:24 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Дякую!
23:44 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Щиро дякую! Можете висловити Ваші міркування, буде дуже цікаво почитати))) ‘smile‘
23:44 23/10/08
Коваленко Антон Запорожье
Домовились ‘wink‘
18:19 24/10/08

Live

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Володимир Мілевський публикует статью Голова Кіровоградської
ОДА Сергій Кузьменко закликав ОТГ не створювати конфліктів навколо землі, яку мають отримати АТОшники

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

1 час. назад

Барон комментирует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

2 час. назад

Геммороев Сырожа рекомендует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

4 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда рекомендует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ

12 час. назад

Барон рекомендует материал ГАДАНИЕ НА ТАРАКАНЕ