О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  17 октября 2008 09:01:20

Тактика демаршу

Тактика демаршу
Симптоматично, однак чим ближча неминучість дострокових парламентських виборів, тим заплутанішими стають дії суб’єктів політичного процесу. Криза розподілу повноважень у виконавчій владі поступово поширюється й на інші сфери провладних відносин. Діагноз політичної кризи наразі підтверджується і в ще одній сфері розподілу гілок влади – судовій. Паралельно із заявами прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко про те, що дострокові вибори – це хибний шлях розвитку демократичних процесів у країні, послідувала відповідна реакція - окружний адміністративний суд міста Києва призупинив дію указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Безпрецендентність такого рішення суду полягає не тільки в тому, що конституційні права та рішення президента були поставлені під сумнів, а й в самому стилі вищезгаданої події - відтепер політичні бої команда Тимошенко веде за кожний редут без огляду на політичні наслідки та виходячи за рамки юридичного поля. Адже блокування передвиборчої кампанії шляхом оскарження депутатами дій президента скоріше за все ні до чого не призведе, а Конституційний суд не приймав жодного рішення щодо невідповідності указу глави держави Основному Закону.

 

БЮТ пішов ва-банк

 

Залишається з’ясувати: в чому ж логіка дій БЮТу та її лідера і що трапилося із «принциповою» позицією політичної сили, яка завжди позиціонувала себе як послідовного виконавця своїх обіцянок.

Саме спостерігаючи за плутаниною та «послідовністю» заяв «білосердешних» починаєш розуміти весь тягар владних повноважень: опозиційний БЮТ зразка 2006-2007 років в очах електорату виглядав значно привабливіше, аніж непевність, з якою партія ніяк не може розлучитися із моменту приходу до влади. Раніше піти з Кабміну можливо було «грюкнувши дверима», а зараз виникає складна дилема: і грюкнути нормально не можна, і залишитися при владі якось не зовсім «електорально привабливо».

Останнє, що діє безвідмовно - це потужна пропагандистська машина, яка не один раз виручала бютівців в їх складних пошуках «принципових» позицій. Дивно, але заявивши одне, можливо в найближчому майбутньому використати зовсім інший політичний сценарій, досконало та різнобарвно виправдавши його в усіх можливих форматах мас-медіа.

Такого роду демарші дуже вигідно використовувати в процесі боротьби за владу, однак із кожним таким «виправданням» слідує невелике, однак планомірне зниження довіри виборця до слів політиків. Однак БЮТ вже не апелює до народу: партійці вирішили завершити справу до кінця, тобто спробувати подолати всіх політичних опонентів за будь-яку ціну. В даному аспекті варто згадати хоча б парламентські події 2 вересня цього року: співпраця двох «несумісних» партнерів могла коштувати обом значної кількості голосів виборців, однак тоді на меті було зовсім інше. А от 17 вересня Юлія Тимошенко із впевненістю заявила, що БЮТ готовий до позачергових парламентських виборів: "Дострокові вибори є найбільш легким варіантом для БЮТ". І вже 12 жовтня вона однозначно резюмувала, що дострокові парламентські вибори категорично проводити не можна, аргументуючи страшними економічними та іншими негативними наслідками для України.

Чи виявляться дострокові парламентські вибори найлегшим варіантом здобуття влади для БЮТ покаже час, однак можна із впевненістю стверджувати, що сама пропаганда зіграла злий жарт із тимошенківцями: по-перше, вона заплутала самого виборця, по-друге, в процесі боротьби за владу БЮТ виявся неготовим до виборів. В цілому ж варто зазначити, що в разі дострокових парламентських виборів запит електорату буде звернений на чітковибудовану позицію нової ідеологічної сили, яка ще можливо «не показала» себе при владі, однак здатна дати нову надію на якісні перетворення в країні, яка політично та економічно втомилася від пропаганди та боротьби еліт за утримання влади.

 

Коаліційний маргіналізм

 

Говорячи про невчасність дострокових виборів, прем’єр-міністр не відпоівдає на головне запитання, пов’язане саме із розвитком політичної кризи: які правові та легітимні основи перебування уряду при владі в разі відсутності коаліційної більшості в парламенті? Виявляється, що за Конституцією єдиним можливим варіантом здійснювати свої повноваження після розпаду коаліції уряд має в статусі виконуючого обов’язки, що значно зменшує його повноваження. При неготовності до виборів та статусі «в.о.» Тимошенко і Ко залишається одне: хапатися за владу будь-якими методами.

Шляхів виходу із даної ситуації небагато: потрібно або створювати нову коаліцію, або йти у відставку і вже повномасштабно готуватися до майбутніх виборів як до парламенту, так і в президенти.

Зрештою бютівці, не пояснюючи юридичних можливостей переформатування коаліції, доводять, що досить все залишити так, як воно є. Зокрема Микола Томенко навів результати діяльності парламенту, згідно з якими найефективнішою виявилася тритижнева парламентська діяльність під час третьої сесії у безкоаліційному форматі, коли представники чотирьох з половиною фракцій ВР ухвалили низку законів, більшість з яких Президент вже підписав. Заступник голови Верховної Ради України навів цікаву статистику, згідно з якої у «безкоаліційному режимі» парламентом ухвалено 185 постанов, прийнято та підписано Президентом 41 закон.

З іншого боку, як вважає політолог Володимир Фесенко, БЮТ зараз готовий йти на будь-який варіант коаліції. На думку В.Фесенка, така поведінка білосердешних пов’язана з тим, що в БЮТ дуже не хочуть дострокових виборів: «Адже при будь-якому результаті виборів істотно збільшується ризик того, що в Україні буде новий прем’єр та інший уряд. Це, я думаю, головна причина того, чому БЮТ зараз готовий йти на будь-який варіант коаліції».

Нарешті Президент Віктор Ющенко застеріг прем’єра від невиправданого, за його логікою, кроку, а саме – відставки уряду Тимошенко. "Це буде сумно, це неправильно, це не відповідально", - прокоментував такий розвиток подій президент. Таким чином, Ю.Тимошенко потрапила у своєрідну пастку: вирішальний бій ще попереду, а позиції та дії БЮТу можуть бути дискредитованими по всіх напрямка – як у парламенті, так і у виконавчій владі.

Насамкінець варто визнати – якщо ситуація із відставкою прем’єр-міністра Ю.Тимошенко в 2005 році приніс БЮТу значний електоральний урожай, то нинішня відставка уряду понесе за собою значні втрати позицій партії в усіх аспектах політичного життя.

Проте Рубікон перейдено і гра на знищення триває: от тільки цього разу вона може стати фатальною…

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4382
delete
Олександр Радчук
Олександр Радчук, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 12, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

12:59 17/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кривобоко в итоге.
Можливо я в кынцы не пояснив, для кого вона буде фатальною? Ви мене критикуєте, однак чітко не вказуєте предмету критики: що саме кривобоко (стилістика, граматика, змістова складова)? Дякую за критику, однак якщо матимете змогу - поясніть чіткіше, колего, де вийшло кривобоко. Дякую...
13:40 17/10/08
вибачте, моя відповідь на невідповідному місці(див. вище) ‘smile‘
15:17 17/10/08
17:17 17/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Думаю, что БЮТ подвергся атаке, которая была проведена в своё время на КПСС (меньшим масштабом) - подкуплены люди, внесены противоречия - вообщем пошли трещенки... Думаю, что Тимошенко сама находиться в состоянии творческого поиска выхода из создавшейся ситуации.
Дякую за гарні оцінки. Поживемо - побачимо. Часі мегаблоків минають. Як і часи кадрових партій (за класифікацією Дюверже)...Тепер народ має щось сказати. Навіть не щось - а вагоме слово.
17:28 17/10/08
22:23 17/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очікуємо статтю про Президента...
23:35 17/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"…З іншого боку, як вважає політолог Володимир Фесенко, БЮТ зараз готовий йти на будь-який варіант коаліції…" - обычно – это признак "последней соломинки"… Удивительно спокойствие со стороны Партии Регионов. А ведь могли бы добить легко… Благородство с целью?

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую,тому що бажано, щоб наші політики нарешті всі дружно з‘їли один одного...
09:15 17/10/08
плеханов Киев
Электорат -самый дешевый товар, к сожалению. ‘cry‘ ‘cry‘ ‘cry‘ ‘cry‘
17:12 17/10/08
Давно пора
13:42 17/10/08
плеханов Киев
Автор сильно ошибается относительно войны на"знищення". Блок БЮТ непомерно усилил ЗАКОНАМИ полномочия президента, и это -ОСНОВНОЕ. ‘cool‘
11:29 17/10/08
Спасибо за рецензию. считаю, что "война" будет уже не за полномочия, а за электорат, то есть я имел в виду конкретную избирательную кампанию (в случае, конечно, ее начала).
13:42 17/10/08
плеханов Киев
Безусловно. ‘cool‘
17:34 17/10/08
Я мав на увазі, що Ваша спроба показати себе об"єктивним не вдалася. Очевидно, що Ваші симпатії мають деякий ухил у бік президента, який розпочав бійку першим. Не маю на меті захищати ЮВТ, але, здається, в цій ситуації програють усі демократичні сили.. що навіть дає підставу до сумнівів у їх демократичності.
Не знаю, наскільки Ви інформовані, але наша так звана еліта заслуговує на тотальне брутальне знищення.
15:16 17/10/08
Дійсно, дії президента, як і дії Прем‘єр-міністра зовсім не об"єктивні. Однак я не збирався даною статтею когось виправдовувати: справа в тому, що я спробував оцінити окремо взяту політичну силу у боротьбі за владу і у непослідовності. Зовсім із статті не випливає, що я підримую, підтримував чи буду підтримувати - зовсім ні. А от щодо
"тотального брутального знищення" - не треба руки марати - вони самі себе знищать. Слово "еліта" взагалі зайве в процесі класичного політичного аналізу українського політикуму. Дякую за критику все одно: намагатимусь написати про непослідовність дій президента (до речі, тоді мене не менше будуть критикувати прибічники ВАЮ).
15:52 17/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? фотка класна)
17:57 17/10/08
Блаженньі надєющіеся, ибо утєшатся.. в царствії моєм.
Самі себе не знищать. А нам клопоту завдадуть чималого. ‘evil‘
16:14 17/10/08
Реклама дорожча...
17:29 17/10/08
ну Махна в нас бідльше не буде....це точно...тому потрібно або самому впливати на політичний процес (не радикальним шляхом, а наприклад, не давати хабар, не брати хабарі, виконувати сумлінно свою роботу і т.д.), або змиритися.
17:32 17/10/08

Live

5 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

5 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

5 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

5 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

7 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

15 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

19 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

22 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

22 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"