О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  14 октября 2008 15:38:40

Історія політичного самогубства

Історія політичного самогубства
Винуватців насправді багато. Утім, рецидив політичної кризи був спровокований, перш за все, цинізмом одержимості: Юлії Володимирівні потрібна була «своя» конституція, точніше текст, в якому вона б знайшла власні перспективи. Тимошенко-прем’єр постійно намагалася описати територію власних повноважень: газ – це моє, губернатори – мої, дефляція – моя, приватизація – моя. Відповідальність же за її задумом повинна ділитись в кращому разі порівну з Президентом, партнерами по коаліції, «продажними» чиновниками…

Не встигла Тимошенко отримати прем’єрство, як її самовпевненість відразу почала нагадувати зухвалість. Спершу вибори у столиці, далі захоплення Фонду Держмайна, перемовини з «регіоналами» щодо конституційних змін та підняття виборчого бар’єру. Кожна невдача лише розлючувала прем’єрку.

2-го вересня вона не втрималася. Не втримався і Віктор Федорович. Колись класик сказав, що будь-який акт творення є невід’ємною складовою акту руйнування. Динаміт під основу Демократичної коаліції Тимошенко заклала без зайвих сентиментів. Так само холоднокровно натиснула на кнопку. Однак, зруйнувавши все, нічого так і не спромоглася створити: не так важливо, Янукович передумав сам, чи йому допомогли. У будь-якому випадку, Юлія Володимирівна опинилася на краю, за крок до прірви, в яку вона збиралася спихнути конкурентів. Повертатись назад нікуди. Дертись нагору? Вона, звісно, заявляє, що готова. Понівечені лікті, зіпсований манікюр, лахміття замість сукні «від кутюр» – зовсім не таким Тимошенко уявляла шлях, на який сама себе нині прирекла. Тим більше, що дертись потрібно не за перемогою, а за порятунком від політичної загибелі…

«Думаю, що інтрига навколо виборів пов’язана не тільки з бажання позбавити пані Тимошенко прем’єрства, а й позбавити впливовості її політичну силу, яка, судячи з усього, при будь-яких розкладах опиниться в опозиції, що може вплинути на стійкість рядів БЮТ», – припускає директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв. 

Зрештою, Юля Володимирівна сама і нав’язала такий формат відносин. Жіноча мінливість, в яку чоловіки часто закохуються, або щонайменше, пробачають, в політиці називається нічим іншим як зрадою. І українці, схоже, навчилися це розрізняти. Розчарування в образі ляльки з усіма принадами українськості сягнули десяти відсотків.

Цей сигнал про небезпеку пробудило в леді Ю тваринний інстинкт самозбереження. Істерика затьмарила розум, тому лідерка БЮТ досі спромоглася лише на копіювання поведінки Віктора Януковича зразка 2007 року: саботаж, самовпевнесність облич з тремтінням в голосі, блокування роботи парламенту. Не випадково по телебаченню прокручують ролики подій півторарічної давнини. Паралелі очевидні. Тимошенко і справді змінилася. Як виявилося, полум’я в голосі опозиціонерки було лише жагою влади. Зараз воно – надто холодне і безбарвне – перетворилося в жалюгідний хрип.

«Ми дійшли до межі, – зітхає рухівець Ярослав Кендзьор. – Парламент і депутати самі обрали собі таку долю. Невизначеність довго тривати не може, а вибори – це єдиний демократичний шлях розв’язати проблему».

Виявляється, зовсім не проти такого тлумачення і Юлія Володимирівна. Була не проти. Ще навесні вона, в якості голови демократичного уряду ствердно заявляла: «Задля досягнення чіткості та гармонії в устрої суспільства, українським політикам доведеться ще неодноразово вживати гіркі ліки демократії...»

Але не будемо спотворювати зміст. Перед цими словами, Тимошенко сказала наступне: «Прийняття нової Конституції змінить усе. І задля досягнення чіткості…»

Наразі Конституція таж сама, а отже – вибори передчасні. Така логіка лідерки БЮТу. Воно й не в подив, адже розуміння конституційних змін у Тимошенко не виходить за межі перерозподілу владних повноважень. Нові вибори – це гільйотина для прем’єрки: цікаво з ким вона збирається об’єднуватись? З нею, схоже, мало хто. І ось ця проблема набагато серйозніша, ніж «рейтингові непорозуміння» команди Президента. Виявляється, числа не завжди конвертуються в якість.

P.S. Народ і справді втомився від виборів. Але наразі це аргумент виправдання, ніж переконання. Народ стомився навіть не від політики, а від її недолугості та брехливості. Саме тому, виборів і не уникнути. Досі опираються лише ті, на кого очікує не зовсім приємна сповідь перед виборцями.

Насправді Указ під № 911 став порятунком здорового глузду, можливістю нарешті розставити все на свої місця. Політики це вже зробили в оцінках подій на Кавказі, під час голосувань 2-5 вересня, беззмістовних перемовин щодо коаліції. Тепер справа за народом. І це більш ніж логічно.

Фото сайту Цитата

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5531
delete
ЧіпДейлresearch, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

19:16 14/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Удивительно получается - экономист на должности президента - полный развал экономики, на должности премьера специалист по афёрам - но никак не удаётся поводить соседей за нос... Что это, кризис жанра?
можливо варто їх поміняти місцями. хоча, навряд чи допоможе всеодно... Дякую за рецензію
19:20 14/10/08
20:05 14/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
В отличии от настоящих суицидов – политический можно со временем повторить…
20:09 14/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? тому що згоден на 100%
15:47 14/10/08
Павло Сокіл Шостка
‘LOL‘ ‘LOL‘ ‘LOL‘
16:37 14/10/08
lusi Киев
Ну і маячня...Цитата:
Насправді Указ під № 911 став порятунком здорового глузду, можливістю нарешті розставити все на свої місця
Кого обирати?З тієї ж самої гнилої колоди?Хіба що пропорція може буде на користь президента...І все це за наші ж гроші,та ще коли у всьому світі фінансова та продовольча криза,а нас чекає жахливе подорожчання навіть без виборів!Єдиний спосіб позбавитись антинародної влади масове її ігнорування та перехід до мажоритарної системи виборів!
20:39 14/10/08
lusi Киев
Как вы мне глаза открыли!Только,я,собственно, о том же...
23:21 15/10/08

Live