О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Криминал  9 октября 2008 18:07:02

Беззаконня Печерської міліції у День пам’яті Гонгадзе

Геннадій Захарченко у дворі свого будинку, який він власноруч засадив квітами.
Геннадій Захарченко у дворі свого будинку, який він власноруч засадив квітами.
16 вересня київська міліція своєрідно «відмітила» день пам’яті Георгія Гонгадзе – побиттям та незаконним арештом активіста, котрий з 2004 року бореться за право жити в спокої у своєму будинку.

Бізнес і влада... Проти громади

Мешканці будинку по вул. Кіквідзе, 2/34 вже чотири роки борються з різноманітними фірмами, котрі незаконно перепрофілювали житлові квартири під офіси. Взагалі подібна діяльність заборонена законодавством, але широко практикується у Києві. Спочатку нові власники роблять ремонт, повністю перепрофілюючи приміщення, потім без будь-яких дозволів починають вибивати усі стіни. Обурених шумом сусідів зазвичай залякують та «переконують» сидіти й мовчати.

У 2005 році квартири №16 і 17 у цьому будинку придбали фірми ПП «Журнал «Дом Індекс»», ТОВ «Капітал Инвест Групп», ТОВ «Ашшуе Групп» та деякі інші. Наталія Корецька, власниця квартир № 16 та 17, письмово, у зверненнні, заявила мешканцям свого під’їзду, що збирається розвивати у придбаних квартирах свій власний бізнес. Однак, як стверджують мешканці, не забарився й дискомфорт для сусідів - постійний шум, пов’язаний з діяльнстю фірми, нецензурна лексика, погрози, непрямі натяки на мовчання. Відвідувачі й співробітники фірм заходили до будинку фактично цілодобово. Небайдужі до своєї співвласності пересічні мешканці та активісти Захарченки зчинили спротив сумнівній з точки зору закону діяльності та виграли суди проти бізнесменів-«окупантів». Однак впертих фірмачів – ПП Журнал «Дом Індекс», Компанія ТОВ «Капітал Инвест Групп» та ін. - це не зупиняє, і їхня бурхлива діяльність у житловому будинку продовжується з 2004 року. Натомість у вересні 2008 р. сталися сумні події, пов’язані, очевидно, саме з діяльністю вищезгаданих фірм та боротьбою проти неї подружжя Захарченків.

Двоє «невідомих» при спробі захопити активіста.
Двоє «невідомих» при спробі захопити активіста.
Сваволя МВС по-печерськи

16 вересня 2008 р. двоє невідомих людей в цивільному серед білого дня спробували незаконно затримати та доправити до опорного пункту міліції активіста Геннадія Захарченка, котрому перед тим неодноразово погрожували за його діяльність фізичною розправою. Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито, на чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри, пошкоджені мобільний телефон «SAMSUNG», цифровий фотоапарат «CANON-350», яким вона фотографувала нападників.  Php

На місце події викликали наряд міліції. Однак співробітники МВС… обвинуватили Геннадія у «злісній непокорі міліції» (як нападники заявили) та доправили його до Печерського райвідділу МВС. Один із нападників при цьому виявився... лейтенантом міліції Печерського РУ О.М.Савчуком. У відділку відбувалися фантасмагоричні речі: Геннадію показали заздалегідь підготовлену та підписану «Постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності» (сам же підписант, начальник Печерського РУ С.М.Голубенко при цьому на той час перебував на навчанні), не давали подзвонити адвокатові та дружині, журналістам. Потім Савчук силоміць відібрав у нього особисті речі (мобільний та гроші) й перешкодили Геннадію написати протокол-зауваження. Врешті-решт «зусиллями» Савчука, співробітники Печерського РУ МВС посадили хворого Геннадія на всю ніч до холодної камери, з якої не випускали в туалет. На його вимогу навіть не викликали медичну допомогу, намагаючись морально зламати, поводячись грубо та висловлюючись нецензурно.

Після трьох спроб доправити Геннадія до суду, по обіду 17 вересня, суд таки відбувся. Оскільки справа була «шита білими нитками», суддя І.О.Мосьондз прийняв єдино правильне рішення та відмовив у її розгляді та доправив на «доопрацювання». При цьому Савчук навіть погрожував не допустити до приміщення суду навіть журналіста газети «ВВ» та дружину потерпілого.

Сцена побиття Геннадія Захарченка.
Сцена побиття Геннадія Захарченка.

Савчук, без жодних пояснень та складання відповідного протоколу, повернув Геннадію зламаний мобільний телефон та гроші.

16 та 17 вересня Наталя Захарченко написала дві скарги на протиправні дії горе-міліціонерів. Однак чергові по Печерському РУ відмовилися реєструвати ці скарги. А вже 18 вересня Наталя також звернулася до відділення судово-медичної експертизи, де їй надали висновок про нанесені їй тілесні пошкодження. Наталя написала ще одну скаргу на протиправні дії «ментів» - щодо матеріальних збитків. Ну а в «активі» нападників з МВС - пошкодження цифрового фотоапарату «CANON-350», мобільного телефону «Самсунг», розбиті окуляри та розірвана джинсові сорочка та брюки .

Постраждалі ж від міліцейської сваволі Захарченки, не збираються здаватися. Як заявив відомий в місті правозахисник Віктор Куля, найближчим часом, після одужання Геннадія Захарченко, який після побиття знаходиться на стаціонарному лікуванні в одній з медичних установ міста, буде підготовлений матеріал для притягнення печерських співробітників МВС до кримінальної відповідальності …

Справа про використання житлових приміщень «не за призначенням» потроху переростає у справу про порушення усіх конституційних та громадянських прав киян міською владою та бізнесом. І мова йде вже про відповідальність посадових осіб, які «мовчки схвалюють», як висловився Геннадій, «страждання сім’ї Захарченків, котрі 18 жовтня 2007 року, внаслідок байдужості «можновладців» різного «калібру», втратили 14-ти річного сина-інваліда дитинства Євгена».

Тож, події розгортаються і будуть відслідковуватися нами й надалі.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5820
Отредактировано: 09-10-2008 [18:12]
Фото: Наталя Захарченко
delete
Всеволод Андрієвський
Всеволод Андрієвський, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 9
Читайте также

«Динамо» уверенно обыграло «Янг Бойз» в матче квалификации Лиги чемпионов 2017/2018«Динамо» уверенно обыграло «Янг Бойз» в матче квалификации Лиги чемпионов 2017/2018

Киевское «Динамо» одержало уверенную победу в матче третьего квалификационного раунда Лиги чемпионов 2017/2018 годов против «Янг Бой ...

Ford проведет масштабную отзывную кампаниюFord проведет масштабную отзывную кампанию

Американская компания Ford отзывает около 117 тысяч автомобилей из-за проблем с ремнями безопасности. Об этом сообщает пресс-служба автоконцерна, пере ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:03 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
22:08 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець Ужгород
06:55 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
09:51 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:00 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"..Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито, на чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри, пошкоджені мобільний телефон "SAMSUNG", цифровий фотоапарат "CANON-350", яким вона фотографувала нападників. Php.." - не верно стилистически построено предложение, Всеволод... - следовало бы разбить на два предложения либо перестроить это... -- Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито. На чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри а також пошкоджені мобільний телефон "SAMSUNG" та цифровий фотоапарат "CANON-350", яким Наталя сфотографувала нападників.
Матеріал хороший, тема актуальна.
Але назва, як на мене, не зовсім доречна...
14:14 10/10/08
14:24 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Где искать справедливость в этом государстве? Ведь подобные помещения необходимо переводить в нежилищный фонд, если я не ошибаюсь... Кто на это даёт разрешения?
Разрешения в Киеве даются на все, за что платятся деньги. Даже на снос зданий в охранной зоне ЮНЕСКО. Что уж говорить о перепрофилировании квартиры.
22:29 15/10/08
11:08 13/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
от вам і міліція з народом... Продажні тварюки. А от завдяки таким як Захарченки у нас виховується правова держава, головне не мовчать!
Милиция с народом!
Куда уж ближе...
‘evil‘
00:23 14/10/08
16:01 13/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яна Ярошук Луганск
С нетерпением жду продолжения
00:27 14/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Луценко похоже до сих пор даже не догадывается, в какое дерьмо он вляпался, возглавив наше до боли родное МВД...

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? я в шоці - рекомендую!
22:03 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
14:24 10/10/08
Яна Ярошук Луганск
Если я не ошибаюсь, то в Украине существует механизм, который позволяет выводить квартиры из жилого фонда и перепрофилировать их в офисы... Так что если фирмы соблюли все формальности, то с юридической точки зрения к ним придраться нельзя ‘clever‘
16:01 13/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Узнаете больше о гранях бытия костоломов в погонах!
00:28 14/10/08
Перепрофилирование - очень сложная процедура, которую фирмы обычно не соблюдают. Постараюсь подробнее рассказать об этом в продолжении статьи.
22:28 15/10/08

Live

30 сек. назад

Олександра Адамчук публикует статью Заказ на нищету

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

11 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Костянтин Бриль стосовно антидержавницьк
ої та антинародної гидоти на Запоріжжі

11 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

11 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Собор шелкопрядной Элины

11 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал В. Шекспир (К. Марло) Сонет 140

12 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

12 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

12 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

12 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал В. Шекспир (К. Марло) Сонет 140

12 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

12 час. назад

Дмитрий Соловьев комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

12 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью 1000 гр/тиждень – сьогодні у нас стандартна зарплата.

13 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

13 час. назад

Дмитрий Соловьев комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

13 час. назад

Дмитрий Соловьев комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

13 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

13 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

14 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал ЛЕТНИЕ ПОХОЖДЕНИЯ ГОРЛОВСКИХ «ЗАЩИТНИКОВ РУССКОГО МИРА» (Часть 2)

14 час. назад

Володимир Бровко публикует статью Они боролись с Коммунизмом кн.3 гл.3 ч.2-2

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Шекспір ніколи не був автором "своїх" творів

15 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Ландыши