О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Криминал  9 октября 2008 18:07:02

Беззаконня Печерської міліції у День пам’яті Гонгадзе

Геннадій Захарченко у дворі свого будинку, який він власноруч засадив квітами.
Геннадій Захарченко у дворі свого будинку, який він власноруч засадив квітами.
16 вересня київська міліція своєрідно «відмітила» день пам’яті Георгія Гонгадзе – побиттям та незаконним арештом активіста, котрий з 2004 року бореться за право жити в спокої у своєму будинку.

Бізнес і влада... Проти громади

Мешканці будинку по вул. Кіквідзе, 2/34 вже чотири роки борються з різноманітними фірмами, котрі незаконно перепрофілювали житлові квартири під офіси. Взагалі подібна діяльність заборонена законодавством, але широко практикується у Києві. Спочатку нові власники роблять ремонт, повністю перепрофілюючи приміщення, потім без будь-яких дозволів починають вибивати усі стіни. Обурених шумом сусідів зазвичай залякують та «переконують» сидіти й мовчати.

У 2005 році квартири №16 і 17 у цьому будинку придбали фірми ПП «Журнал «Дом Індекс»», ТОВ «Капітал Инвест Групп», ТОВ «Ашшуе Групп» та деякі інші. Наталія Корецька, власниця квартир № 16 та 17, письмово, у зверненнні, заявила мешканцям свого під’їзду, що збирається розвивати у придбаних квартирах свій власний бізнес. Однак, як стверджують мешканці, не забарився й дискомфорт для сусідів - постійний шум, пов’язаний з діяльнстю фірми, нецензурна лексика, погрози, непрямі натяки на мовчання. Відвідувачі й співробітники фірм заходили до будинку фактично цілодобово. Небайдужі до своєї співвласності пересічні мешканці та активісти Захарченки зчинили спротив сумнівній з точки зору закону діяльності та виграли суди проти бізнесменів-«окупантів». Однак впертих фірмачів – ПП Журнал «Дом Індекс», Компанія ТОВ «Капітал Инвест Групп» та ін. - це не зупиняє, і їхня бурхлива діяльність у житловому будинку продовжується з 2004 року. Натомість у вересні 2008 р. сталися сумні події, пов’язані, очевидно, саме з діяльністю вищезгаданих фірм та боротьбою проти неї подружжя Захарченків.

Двоє «невідомих» при спробі захопити активіста.
Двоє «невідомих» при спробі захопити активіста.
Сваволя МВС по-печерськи

16 вересня 2008 р. двоє невідомих людей в цивільному серед білого дня спробували незаконно затримати та доправити до опорного пункту міліції активіста Геннадія Захарченка, котрому перед тим неодноразово погрожували за його діяльність фізичною розправою. Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито, на чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри, пошкоджені мобільний телефон «SAMSUNG», цифровий фотоапарат «CANON-350», яким вона фотографувала нападників.  Php

На місце події викликали наряд міліції. Однак співробітники МВС… обвинуватили Геннадія у «злісній непокорі міліції» (як нападники заявили) та доправили його до Печерського райвідділу МВС. Один із нападників при цьому виявився... лейтенантом міліції Печерського РУ О.М.Савчуком. У відділку відбувалися фантасмагоричні речі: Геннадію показали заздалегідь підготовлену та підписану «Постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності» (сам же підписант, начальник Печерського РУ С.М.Голубенко при цьому на той час перебував на навчанні), не давали подзвонити адвокатові та дружині, журналістам. Потім Савчук силоміць відібрав у нього особисті речі (мобільний та гроші) й перешкодили Геннадію написати протокол-зауваження. Врешті-решт «зусиллями» Савчука, співробітники Печерського РУ МВС посадили хворого Геннадія на всю ніч до холодної камери, з якої не випускали в туалет. На його вимогу навіть не викликали медичну допомогу, намагаючись морально зламати, поводячись грубо та висловлюючись нецензурно.

Після трьох спроб доправити Геннадія до суду, по обіду 17 вересня, суд таки відбувся. Оскільки справа була «шита білими нитками», суддя І.О.Мосьондз прийняв єдино правильне рішення та відмовив у її розгляді та доправив на «доопрацювання». При цьому Савчук навіть погрожував не допустити до приміщення суду навіть журналіста газети «ВВ» та дружину потерпілого.

Сцена побиття Геннадія Захарченка.
Сцена побиття Геннадія Захарченка.

Савчук, без жодних пояснень та складання відповідного протоколу, повернув Геннадію зламаний мобільний телефон та гроші.

16 та 17 вересня Наталя Захарченко написала дві скарги на протиправні дії горе-міліціонерів. Однак чергові по Печерському РУ відмовилися реєструвати ці скарги. А вже 18 вересня Наталя також звернулася до відділення судово-медичної експертизи, де їй надали висновок про нанесені їй тілесні пошкодження. Наталя написала ще одну скаргу на протиправні дії «ментів» - щодо матеріальних збитків. Ну а в «активі» нападників з МВС - пошкодження цифрового фотоапарату «CANON-350», мобільного телефону «Самсунг», розбиті окуляри та розірвана джинсові сорочка та брюки .

Постраждалі ж від міліцейської сваволі Захарченки, не збираються здаватися. Як заявив відомий в місті правозахисник Віктор Куля, найближчим часом, після одужання Геннадія Захарченко, який після побиття знаходиться на стаціонарному лікуванні в одній з медичних установ міста, буде підготовлений матеріал для притягнення печерських співробітників МВС до кримінальної відповідальності …

Справа про використання житлових приміщень «не за призначенням» потроху переростає у справу про порушення усіх конституційних та громадянських прав киян міською владою та бізнесом. І мова йде вже про відповідальність посадових осіб, які «мовчки схвалюють», як висловився Геннадій, «страждання сім’ї Захарченків, котрі 18 жовтня 2007 року, внаслідок байдужості «можновладців» різного «калібру», втратили 14-ти річного сина-інваліда дитинства Євгена».

Тож, події розгортаються і будуть відслідковуватися нами й надалі.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5899
Отредактировано: 09-10-2008 [18:12]
Фото: Наталя Захарченко
delete
Всеволод Андрієвський
Всеволод Андрієвський, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 9
Читайте также

Трамп назвал "прекрасным" разговор с ПутинымТрамп назвал "прекрасным" разговор с Путиным

Американский лидер заявил, что у него был "прекрасный" разговор с российским президентом ...

У результаті потасовок на Майдані постраждали дві людиниУ результаті потасовок на Майдані постраждали дві людини

Під час знесення наметів на Майдані постраждало дві людини, серед яких поліцейський. Про це повідомив керівник поліції Києва Андрій Крищенко, передає ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:03 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
22:08 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець Ужгород
06:55 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
09:51 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:00 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"..Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито, на чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри, пошкоджені мобільний телефон "SAMSUNG", цифровий фотоапарат "CANON-350", яким вона фотографувала нападників. Php.." - не верно стилистически построено предложение, Всеволод... - следовало бы разбить на два предложения либо перестроить это... -- Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито. На чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри а також пошкоджені мобільний телефон "SAMSUNG" та цифровий фотоапарат "CANON-350", яким Наталя сфотографувала нападників.
Матеріал хороший, тема актуальна.
Але назва, як на мене, не зовсім доречна...
14:14 10/10/08
14:24 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Где искать справедливость в этом государстве? Ведь подобные помещения необходимо переводить в нежилищный фонд, если я не ошибаюсь... Кто на это даёт разрешения?
Разрешения в Киеве даются на все, за что платятся деньги. Даже на снос зданий в охранной зоне ЮНЕСКО. Что уж говорить о перепрофилировании квартиры.
22:29 15/10/08
11:08 13/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
от вам і міліція з народом... Продажні тварюки. А от завдяки таким як Захарченки у нас виховується правова держава, головне не мовчать!
Милиция с народом!
Куда уж ближе...
‘evil‘
00:23 14/10/08
16:01 13/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яна Ярошук Луганск
С нетерпением жду продолжения
00:27 14/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Луценко похоже до сих пор даже не догадывается, в какое дерьмо он вляпался, возглавив наше до боли родное МВД...

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? я в шоці - рекомендую!
22:03 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
14:24 10/10/08
Яна Ярошук Луганск
Если я не ошибаюсь, то в Украине существует механизм, который позволяет выводить квартиры из жилого фонда и перепрофилировать их в офисы... Так что если фирмы соблюли все формальности, то с юридической точки зрения к ним придраться нельзя ‘clever‘
16:01 13/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Узнаете больше о гранях бытия костоломов в погонах!
00:28 14/10/08
Перепрофилирование - очень сложная процедура, которую фирмы обычно не соблюдают. Постараюсь подробнее рассказать об этом в продолжении статьи.
22:28 15/10/08

Live

51 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Достоинство, Свобода и Великая Мечта

1 час. назад

antov рекомендует материал Людина-безмежна
галактика

1 час. назад

Брат пишет рецензию на публикацию Балагульское

1 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 11

1 час. назад

Брат пишет рецензию на публикацию «Одесский подкидыш» мечтал стать космонавтом

1 час. назад

Брат комментирует материал Людина-безмежна
галактика

2 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию Холм та Холмщина – прогулянка для українця Частина 6: В другій Речі Посполитій

2 час. назад

Олексій Костромін рекомендует материал «Одесский подкидыш» мечтал стать космонавтом

2 час. назад

Олексій Костромін пишет рецензию на публикацию «Одесский подкидыш» мечтал стать космонавтом

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

2 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

2 час. назад

ivp_paster комментирует материал Вдячність !!!

2 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 11

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

2 час. назад

Володимир Бровко комментирует материал Космические Боги с созвездий Большого пса и Ориона ч.4

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

3 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 11

3 час. назад

Владимир Некрасов публикует статью «РУССКИЙ МИР» «КОЛБАСИТ» НЕ ПО-ДЕТСКИ, ГРАЖДАНЕ?

3 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал Крапає дощ. Осінь.

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

3 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8