О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

14:23

 

Интервью  9 октября 2008 14:25:26

Для мене Шевченко – хіпі й панк, – Юркеш

Для мене Шевченко – хіпі й панк, – Юркеш
Юркеш, Юрко Юрченко, Юрій Нечистяк - одна особа. Юркешом - його називають тепер, це прізвисько співака. Юрком Юрченком він став у середині 90-х, і, як наслідок, - новий паспорт з новим прізвищем. А народився Юрій Володимирович Нечистяк у Хмельницькій області в 1972 році. Музикою займався з 5 років, відтоді був у різних гуртах: дитячому «Мріяни», студентській «Ымпульс», далі - «Нечиста сила» (тексти якої, за словами Юрка, складалися на 97% з матюків).

Спочатку гурт «Юркеш» запам’ятали завдяки одній пісні - «Мундіаль», тепер колектив знають більше і радо вітають на різних фестивалях. З Юрком вдалося поговорити на фестивалі «Підкамінь»

- Ти щасливий?

- Думаю, що так. Хочеться вірити... Сам в собі знайшов те, що шукав. Це як в Омара Хайяма, зараз почну оці понти кидать (сміється): «Я искал Бога там далеко, ... я нашел Тебя внутри в ракушке моего сердца». Мені добре там, де я є. Дякую Богу за те, що я є. Оце й уся філософія усього життя.

-У вас вийшло два альбоми...

 - Їх би й десять вийшло, якби...

- Вся справа в грошах?

- У небажанні вкладати в це... В принципі, так, в грошах.

- Ти почав говорити про щось інше...

- Я почав офіційну версію озвучувати, а потім сказав правду. Офіційна версія: не хочу робити альбоми, бо воно нікому не потрібно, пірати на цьому зароблять, а музиканти - ні, в альбоми вкладається більше... Але вони потрібні, бо це наша рекламна і візитна картка.

- Два альбоми - «Ой» та «Менуети» - дуже відрізняються один від одного. Наступний буде ще іншим?

- У нас готовий третій альбом, і він буде дуже цікавий. Він буде відрізнятися від попередніх двох. У ньому залишиться єдине і головне - оцей інтелектуальний панк, сатира і гумор. І, здається, стало більше гумору, менше сатири. Тобто я перестав воювати. Кому це потрібно? Це смішно...

- Але від слів у піснях першого альбому «шматувало» з кожним наступним реченням...

- Воно, напевне, так «рвало». Все, що писав - правда. Просто так дивно склалося творче життя: я був дуже відкритою людиною, потім у мене якісь комплекси з’явилися, слава Богу, що вони зараз знов відійшли.

Ми записали перший альбом і міркували, що перевернули світ, а в дійсності нічого не сталося. Творчість нікому не потрібна у цей час гламуру, якогось епатажу, в час, коли треба корчити з себе дурня на сцені, аби стати популярним. Мій девіз такий: «Зри в корень!» Я займаюся, передусім, музикою, яку робимо чесно і щиро.

- Другий альбом - це таке собі «дружнє па», етюд...

- Це справді замальовка, справді па. Я навіть не хотів його робити першим. Альбом «Ой» від початку до кінця те, що я хотів сказати. Я відвойовував в компанії його вигляд і багато іншого, радий, що він саме такий, як я хотів. Другий - це був такий собі прікольчик, замальовка. Мені хотілося саме так висловитися. Я потратив на це трохи часу, ми його дуже швидко зробили, можливо, можна було його й краще зробити, додати кілька пісень, але він необхідний був саме для мене. Хочеш історію? У мене немає київської прописки, у мене немає свого помешкання, я знімаю квартиру. Мені треба було влаштувати дитину в садочок, але, не маючи столичної реєстрації, це неможливо, але дав на лапу і моє дитя було в садочку... Тому «Добре, що є корупція?» - «Добре, що є корупція!» (пісня з другого альбому «Менуети»). Або про що наші «Менуети»? Про те, що рівень культури в нашій країні дуже низький. Зараз масова культура - це попса, а попса - це матюк.

- На прес-конференції ти сказав, що за фонограму співаків треба садити за ґрати...

- Більше того, я десь вже говорив, що я чесно уже відсидів сім років, тобто сім років забуття за те, що натворив. Можна сказати, що я своє відсидів. Тупо. Я ж не експлуатую імідж Юрка Юрченка. Пісні «Анжеліка», «Я йду» - ми ж не співаємо. Хоча я виступаю в тій же сорочці, в якій виступав 10 років назад. Цим я підкреслюю, що зміни не зовнішні (гламур і вся фігня), а внутрішні найголовніші. Оцих змін я бажаю всім.

- А які ще закони, на твою думку, мали б діяти?

- Коли людина бреше, щоб її током било і лампочка щоб загорялась. Це не смертна кара, Боже борони. Смертна кара - тільки від Бога. Я б хотів, щоб Бог так дав, і щоб чим більше людина брехала, щоб лампочка все яскравіше горіла. Щодо себе, то я ходячий рентген - відчуваю людину, відчуваю, яка в неї енергетика. Я навіть в лото по телевізору кульки вгадував, а коли вирішив таким чином виграти щось - то не відгадав нічого. Просто це був той момент, коли мені показали, що мені дається за мою правду.

- Зараз з’являється все більше людей, які знають про гурт «Юркеш»...

- Я дивуюся, насправді нічого для цього не роблю. Тих пару кліпів, яких ніхто не бачив, вони нічого не дають. Ну з футболом попали в «тему». Нас же від початку порівнювали з різними гуртами, казали, що ми косимо під «Здоб Ші Здуб», потім ще з кимось порівнювали, а тепер перестали порівнювати, і для людей вималювалася картина, що у нас мікс стилів. Дехто ще згадує проект «Юрко Юрченко», але ж то особисто моя справа.

- Чи правда, що хлопці з «Юркешу» задіяні в інших проектах?

- Правда. От сьогодні (25 липня - авт.) тромбоніста нашого немає, він грає в Німеччині, в цирку. У нас був період, місяців три, коли ми були без концертів, і в той час кожен як міг так і заробляв, а потім знову стало все нормально. Для мене музика - найголовніше, більше нічим я й не хочу займатися. Я не знаю, чому артисти пафос цей гонять... Оце гримерку мені дали, бутерброди. Тобі такі бабки платять за ту роботу, яку ти повинен робити, це - кайф.

- Найбільша твоя мрія - це квартира?

- Квартира - це необхідність, яку я не можу отримати. У мене немає матеріальних мрій. Я з тих 3%, які живуть неправильно (на думку решти населення земної кулі, тих, що живуть «правильно»). Я дивна людина, я люблю мухи, комарі, так я відчуваю, що я живу.

Кайф в тому, що ти є, в тому, що це відбувається з тобою. Хіба може бути більший кайф від того, що ти не «Жигулі»? Це та фішка, коли питають: склянка напівповна чи напівпуста? Попсово, але в тему. Мало того, що вона напівповна, добре, що вона є, бо я знаю, що таке, коли нема, тому ціную.

- Як ти ставишся до цих законодавчих моментів щодо української мови в телерадіо ефірі?

 - Що ти в ту політику лізеш? Що, там цікаво? Це тільки ви тут молодці. Україна - тут, на Заході. Ми живемо зараз в Полтавській області, там нікого нічого не гризе, вони тупо матюкають, але щоб їх цікавила доля України, ні... Мені дуже приємно, що тут, на Заході, цим переймаються.

- А, може, це зле, що тут люди про політику забагато думають?

 - А що гірше? Бути байдужим чи перейматися подіями? Краще правду казати. Байдужість - це гірше, аніж те, що ти хочеш, аби щось було краще. На жаль, таке натхнення було на ту революцію саме цього регіону, і вона провалилась. Дуже багато часу потрібно, щоб людина знову повірила.

А в глобальному плані я - оптиміст. Я давно казав своїй мамі, яка в той час сварилася: «Йди на барикади, твої всі там». А я їх казав, що не піду, бо вони всі казнокради. Всі політики однакові для мене. І не пішов. Пройшов час, і мама каже, що я був правий. Зараз вона більше на них матюкається, аніж я. Повинна бути правда, а її нема. Немає правди України, казав мій друг Тарас Шевченко...

- ...хороший друг...

- Так, вважаю його другом, я взагалі вважаю його панком (витягує з кишені малесеньку книжечку, розміром з сірникову коробку, тільки тоншу, де написано «Кобзар», показує мені - вірші Шевченка). Вважаю його хіпарем і панкотою... А Україна не йде своїм шляхом, люди дивляться 10 серіалів на день, тупіють, а влада втулює їм дешевенький продукт... Краще читати Шевченка.

Довідка

Юрко Юрченко у 1994 році закінчив Вінницький педагогічний інститут, потім Київський університет культури, кафедру режисури и масових святкувань. Юрко виконавець, композитор, аранжувальник, автор текстів багатьох виконавців. Уперше проявив себе в регіональному турі «Червоної Рути». Володар «Золотої Жар-птиці 1997» в номінації «Відкриття року». З 1999 року працював з Олександром Пономарьовим. У 2005 році Юрко Юрченко в складі гурту «Юркеш» нагадав про себе в час відбіркових турів «Євробачення».

Гурт «Юркеш» створений у жовтні 2004 року. Його склад: Максим Бойко (тромбон, бек-вокал), Роман Дубонос (труба, бек-вокал), Юрій Захарчук (ударні), Юрій Марченко (гітара).

ZAXID.NET

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 7251
delete
Аліна Небельмес
Аліна Небельмес, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 7
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

15:03 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Алина, где Вы Его поймали? Это кумир моей юности! Помню одновременный взлёт двух попзвёзд украинской эстрады дуэта "Фантом" и "Юрка Юрченко"... Припоминаю с какой радостью попал на его концерт во Львове и даже обратил на себя Его внимание... Вот уж восторг поросячий был...
А потом бесследное исчезновение...
Розмова була на "Підкамені". а загалом Юркеш, можна сказати часто буває у львівських краях. він ні краплі не "звіздатий". ми з ним просто кльово поговорили. це така дивина розмовляти з людиною, яку ти розумієш на 100% і він розуміє тебе.
а щодо того, що ти звернув на себе його увагу. Чесно - інакше просто не могло бути ;)
16:31 09/10/08
Вот и я в свои, кажеться 16, обалдел от простоты человека на сцене... ‘smile‘ Будете видеть - передавайте моё восхищение. Правда с нынешним творчеством не знаком, но яркие впечатления юности остались запомнились! ‘smile‘
21:21 09/10/08
15:09 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
15:52 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
без пояснень...
17:13 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Савинський Полтава
19:27 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Його хіт "Я йду" пригадую й зараз.
Теж думала, що Юрченко виступати перестав
20:59 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Удивительно трезвые мысли у столь неординарной личности…
Интервью проведено и оформлено великолепно!
10:00 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? Україна на Євро 2012!
01:35 10/10/08
Дякую, дякую, дякую....
Єдине, що хочу сказати про діяльність поп-співака Юрченка та панк-рок-співака Юркеша - це різні різні пласти культури. Це дуже різна музика, а особливо тексти.
09:58 10/10/08
ksanya Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Читаймо Т.Г.Шевченко....
10:09 10/10/08
мама-мия! вот это деградация! ‘wow‘
10:12 10/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? За работу журналиста!
15:03 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Не можу оцінити, так хоч рекомендую! )
17:07 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
14:08 10/10/08
Чув якось його пісню "Мєнует". Непогано так, сподобалось. А от із Шевченком він гонить - не можна одночасно бути і хіпарем, і панком. Шевченко був якраз глямурним паном (у петербурзький період життя). У мене є давнє бажання намалювати його портрет у циліндрі і з сигарою, в оточенні краль із салона, по яких він дуже любив тусити. А той "патрєт" дядька з вусами і в шапці - то він собі такий імідж народника навмисно вигадав.

От хто мене вбив наповал, так це пан Бачурін. ‘wow‘ Ніяк не міг би подумати, що у такого суворого мена в кумірах був слащавий та попсовий Юрко Юрченко. "Юркеш" - це вже прогрес, але усе одно якось слабувато...
20:50 09/10/08
Чому деградація? Прошу поясніть...
11:01 10/10/08
з радістю би подивилася на глямурний партрєт Т.Г. Реально. Зови, я не критик :) мені просто цікаво ‘smile‘
10:14 10/10/08

Live

32 мин. назад

amareestlex2505 рекомендует материал Чекала все життя

33 мин. назад

amareestlex2505 рекомендует материал "Я не поэт..." но лезу в ЛитСалон

1 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал Чекала все життя

1 час. назад

Геннадий Москаль пишет рецензию на публикацию Чекала все життя

2 час. назад

Виченд Тутс публикует статью Чекала все життя

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью "Я не поэт..." но лезу в ЛитСалон

4 час. назад

Александр Белоус публикует статью Лебеди… в, озере,− купались.

4 час. назад

Александр Белоус публикует статью Уличный, музыкант.

4 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Как трудно нам найти друг друга

4 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Как трудно нам найти друг друга

4 час. назад

Гамаюн Исетский комментирует материал Кто остаётся с краю

14 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

14 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

14 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

14 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

14 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

14 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

15 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

15 час. назад

Барон комментирует материал А час біжить...

15 час. назад

Барон комментирует материал А час біжить...

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Как трудно нам найти друг друга

16 час. назад

Феликс Пресман Москаль рекомендует материал НАРВАЛЫ

16 час. назад

Феликс Пресман Москаль рекомендует материал А час біжить...