О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  9 октября 2008 14:25:26

Для мене Шевченко – хіпі й панк, – Юркеш

Для мене Шевченко – хіпі й панк, – Юркеш
Юркеш, Юрко Юрченко, Юрій Нечистяк - одна особа. Юркешом - його називають тепер, це прізвисько співака. Юрком Юрченком він став у середині 90-х, і, як наслідок, - новий паспорт з новим прізвищем. А народився Юрій Володимирович Нечистяк у Хмельницькій області в 1972 році. Музикою займався з 5 років, відтоді був у різних гуртах: дитячому «Мріяни», студентській «Ымпульс», далі - «Нечиста сила» (тексти якої, за словами Юрка, складалися на 97% з матюків).

Спочатку гурт «Юркеш» запам’ятали завдяки одній пісні - «Мундіаль», тепер колектив знають більше і радо вітають на різних фестивалях. З Юрком вдалося поговорити на фестивалі «Підкамінь»

- Ти щасливий?

- Думаю, що так. Хочеться вірити... Сам в собі знайшов те, що шукав. Це як в Омара Хайяма, зараз почну оці понти кидать (сміється): «Я искал Бога там далеко, ... я нашел Тебя внутри в ракушке моего сердца». Мені добре там, де я є. Дякую Богу за те, що я є. Оце й уся філософія усього життя.

-У вас вийшло два альбоми...

 - Їх би й десять вийшло, якби...

- Вся справа в грошах?

- У небажанні вкладати в це... В принципі, так, в грошах.

- Ти почав говорити про щось інше...

- Я почав офіційну версію озвучувати, а потім сказав правду. Офіційна версія: не хочу робити альбоми, бо воно нікому не потрібно, пірати на цьому зароблять, а музиканти - ні, в альбоми вкладається більше... Але вони потрібні, бо це наша рекламна і візитна картка.

- Два альбоми - «Ой» та «Менуети» - дуже відрізняються один від одного. Наступний буде ще іншим?

- У нас готовий третій альбом, і він буде дуже цікавий. Він буде відрізнятися від попередніх двох. У ньому залишиться єдине і головне - оцей інтелектуальний панк, сатира і гумор. І, здається, стало більше гумору, менше сатири. Тобто я перестав воювати. Кому це потрібно? Це смішно...

- Але від слів у піснях першого альбому «шматувало» з кожним наступним реченням...

- Воно, напевне, так «рвало». Все, що писав - правда. Просто так дивно склалося творче життя: я був дуже відкритою людиною, потім у мене якісь комплекси з’явилися, слава Богу, що вони зараз знов відійшли.

Ми записали перший альбом і міркували, що перевернули світ, а в дійсності нічого не сталося. Творчість нікому не потрібна у цей час гламуру, якогось епатажу, в час, коли треба корчити з себе дурня на сцені, аби стати популярним. Мій девіз такий: «Зри в корень!» Я займаюся, передусім, музикою, яку робимо чесно і щиро.

- Другий альбом - це таке собі «дружнє па», етюд...

- Це справді замальовка, справді па. Я навіть не хотів його робити першим. Альбом «Ой» від початку до кінця те, що я хотів сказати. Я відвойовував в компанії його вигляд і багато іншого, радий, що він саме такий, як я хотів. Другий - це був такий собі прікольчик, замальовка. Мені хотілося саме так висловитися. Я потратив на це трохи часу, ми його дуже швидко зробили, можливо, можна було його й краще зробити, додати кілька пісень, але він необхідний був саме для мене. Хочеш історію? У мене немає київської прописки, у мене немає свого помешкання, я знімаю квартиру. Мені треба було влаштувати дитину в садочок, але, не маючи столичної реєстрації, це неможливо, але дав на лапу і моє дитя було в садочку... Тому «Добре, що є корупція?» - «Добре, що є корупція!» (пісня з другого альбому «Менуети»). Або про що наші «Менуети»? Про те, що рівень культури в нашій країні дуже низький. Зараз масова культура - це попса, а попса - це матюк.

- На прес-конференції ти сказав, що за фонограму співаків треба садити за ґрати...

- Більше того, я десь вже говорив, що я чесно уже відсидів сім років, тобто сім років забуття за те, що натворив. Можна сказати, що я своє відсидів. Тупо. Я ж не експлуатую імідж Юрка Юрченка. Пісні «Анжеліка», «Я йду» - ми ж не співаємо. Хоча я виступаю в тій же сорочці, в якій виступав 10 років назад. Цим я підкреслюю, що зміни не зовнішні (гламур і вся фігня), а внутрішні найголовніші. Оцих змін я бажаю всім.

- А які ще закони, на твою думку, мали б діяти?

- Коли людина бреше, щоб її током било і лампочка щоб загорялась. Це не смертна кара, Боже борони. Смертна кара - тільки від Бога. Я б хотів, щоб Бог так дав, і щоб чим більше людина брехала, щоб лампочка все яскравіше горіла. Щодо себе, то я ходячий рентген - відчуваю людину, відчуваю, яка в неї енергетика. Я навіть в лото по телевізору кульки вгадував, а коли вирішив таким чином виграти щось - то не відгадав нічого. Просто це був той момент, коли мені показали, що мені дається за мою правду.

- Зараз з’являється все більше людей, які знають про гурт «Юркеш»...

- Я дивуюся, насправді нічого для цього не роблю. Тих пару кліпів, яких ніхто не бачив, вони нічого не дають. Ну з футболом попали в «тему». Нас же від початку порівнювали з різними гуртами, казали, що ми косимо під «Здоб Ші Здуб», потім ще з кимось порівнювали, а тепер перестали порівнювати, і для людей вималювалася картина, що у нас мікс стилів. Дехто ще згадує проект «Юрко Юрченко», але ж то особисто моя справа.

- Чи правда, що хлопці з «Юркешу» задіяні в інших проектах?

- Правда. От сьогодні (25 липня - авт.) тромбоніста нашого немає, він грає в Німеччині, в цирку. У нас був період, місяців три, коли ми були без концертів, і в той час кожен як міг так і заробляв, а потім знову стало все нормально. Для мене музика - найголовніше, більше нічим я й не хочу займатися. Я не знаю, чому артисти пафос цей гонять... Оце гримерку мені дали, бутерброди. Тобі такі бабки платять за ту роботу, яку ти повинен робити, це - кайф.

- Найбільша твоя мрія - це квартира?

- Квартира - це необхідність, яку я не можу отримати. У мене немає матеріальних мрій. Я з тих 3%, які живуть неправильно (на думку решти населення земної кулі, тих, що живуть «правильно»). Я дивна людина, я люблю мухи, комарі, так я відчуваю, що я живу.

Кайф в тому, що ти є, в тому, що це відбувається з тобою. Хіба може бути більший кайф від того, що ти не «Жигулі»? Це та фішка, коли питають: склянка напівповна чи напівпуста? Попсово, але в тему. Мало того, що вона напівповна, добре, що вона є, бо я знаю, що таке, коли нема, тому ціную.

- Як ти ставишся до цих законодавчих моментів щодо української мови в телерадіо ефірі?

 - Що ти в ту політику лізеш? Що, там цікаво? Це тільки ви тут молодці. Україна - тут, на Заході. Ми живемо зараз в Полтавській області, там нікого нічого не гризе, вони тупо матюкають, але щоб їх цікавила доля України, ні... Мені дуже приємно, що тут, на Заході, цим переймаються.

- А, може, це зле, що тут люди про політику забагато думають?

 - А що гірше? Бути байдужим чи перейматися подіями? Краще правду казати. Байдужість - це гірше, аніж те, що ти хочеш, аби щось було краще. На жаль, таке натхнення було на ту революцію саме цього регіону, і вона провалилась. Дуже багато часу потрібно, щоб людина знову повірила.

А в глобальному плані я - оптиміст. Я давно казав своїй мамі, яка в той час сварилася: «Йди на барикади, твої всі там». А я їх казав, що не піду, бо вони всі казнокради. Всі політики однакові для мене. І не пішов. Пройшов час, і мама каже, що я був правий. Зараз вона більше на них матюкається, аніж я. Повинна бути правда, а її нема. Немає правди України, казав мій друг Тарас Шевченко...

- ...хороший друг...

- Так, вважаю його другом, я взагалі вважаю його панком (витягує з кишені малесеньку книжечку, розміром з сірникову коробку, тільки тоншу, де написано «Кобзар», показує мені - вірші Шевченка). Вважаю його хіпарем і панкотою... А Україна не йде своїм шляхом, люди дивляться 10 серіалів на день, тупіють, а влада втулює їм дешевенький продукт... Краще читати Шевченка.

Довідка

Юрко Юрченко у 1994 році закінчив Вінницький педагогічний інститут, потім Київський університет культури, кафедру режисури и масових святкувань. Юрко виконавець, композитор, аранжувальник, автор текстів багатьох виконавців. Уперше проявив себе в регіональному турі «Червоної Рути». Володар «Золотої Жар-птиці 1997» в номінації «Відкриття року». З 1999 року працював з Олександром Пономарьовим. У 2005 році Юрко Юрченко в складі гурту «Юркеш» нагадав про себе в час відбіркових турів «Євробачення».

Гурт «Юркеш» створений у жовтні 2004 року. Його склад: Максим Бойко (тромбон, бек-вокал), Роман Дубонос (труба, бек-вокал), Юрій Захарчук (ударні), Юрій Марченко (гітара).

ZAXID.NET

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 7392
delete
Аліна Небельмес
Аліна Небельмес, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 7
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

15:03 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Алина, где Вы Его поймали? Это кумир моей юности! Помню одновременный взлёт двух попзвёзд украинской эстрады дуэта "Фантом" и "Юрка Юрченко"... Припоминаю с какой радостью попал на его концерт во Львове и даже обратил на себя Его внимание... Вот уж восторг поросячий был...
А потом бесследное исчезновение...
Розмова була на "Підкамені". а загалом Юркеш, можна сказати часто буває у львівських краях. він ні краплі не "звіздатий". ми з ним просто кльово поговорили. це така дивина розмовляти з людиною, яку ти розумієш на 100% і він розуміє тебе.
а щодо того, що ти звернув на себе його увагу. Чесно - інакше просто не могло бути ;)
16:31 09/10/08
Вот и я в свои, кажеться 16, обалдел от простоты человека на сцене... ‘smile‘ Будете видеть - передавайте моё восхищение. Правда с нынешним творчеством не знаком, но яркие впечатления юности остались запомнились! ‘smile‘
21:21 09/10/08
15:09 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
15:52 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
без пояснень...
17:13 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Савинський Полтава
19:27 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Його хіт "Я йду" пригадую й зараз.
Теж думала, що Юрченко виступати перестав
20:59 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Удивительно трезвые мысли у столь неординарной личности…
Интервью проведено и оформлено великолепно!
10:00 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? Україна на Євро 2012!
01:35 10/10/08
Дякую, дякую, дякую....
Єдине, що хочу сказати про діяльність поп-співака Юрченка та панк-рок-співака Юркеша - це різні різні пласти культури. Це дуже різна музика, а особливо тексти.
09:58 10/10/08
ksanya Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Читаймо Т.Г.Шевченко....
10:09 10/10/08
мама-мия! вот это деградация! ‘wow‘
10:12 10/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? За работу журналиста!
15:03 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Не можу оцінити, так хоч рекомендую! )
17:07 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
14:08 10/10/08
Чув якось його пісню "Мєнует". Непогано так, сподобалось. А от із Шевченком він гонить - не можна одночасно бути і хіпарем, і панком. Шевченко був якраз глямурним паном (у петербурзький період життя). У мене є давнє бажання намалювати його портрет у циліндрі і з сигарою, в оточенні краль із салона, по яких він дуже любив тусити. А той "патрєт" дядька з вусами і в шапці - то він собі такий імідж народника навмисно вигадав.

От хто мене вбив наповал, так це пан Бачурін. ‘wow‘ Ніяк не міг би подумати, що у такого суворого мена в кумірах був слащавий та попсовий Юрко Юрченко. "Юркеш" - це вже прогрес, але усе одно якось слабувато...
20:50 09/10/08
Чому деградація? Прошу поясніть...
11:01 10/10/08
з радістю би подивилася на глямурний партрєт Т.Г. Реально. Зови, я не критик :) мені просто цікаво ‘smile‘
10:14 10/10/08

Live

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Влочега комментирует материал Путіна в Кремлі накрило

3 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Тарифы и собачий хвост

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись