О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Философия  25 сентября 2008 03:57:37

Як виховати в собі чеченця

Декілька років тому, на останньому курсі університету, мені до рук потрапила книга "Холодний Яр" Юрія Горліса-Горського. Автор книги - старшина Холодноярського гайдамацького полку часів УНР. Відразу ж пориваюся зробити невеличкий відступ від теми і провести паралелі з ветеранами ОУН-УПА. Перебуваючи за кордоном, в недосяжності від совєцького уряду, кожен боєць УПА мав за обов’язок написати мемуари про свою боротьбу проти німців, поляків та комуністів. Бойовики ж Холодного Яру були позбавлені такої можливості, перебуваючи в центрі окупованої більшовиками України, аж до своєї повної ліквідації в 1925 році.

У книжці Горліса-Горського я наштовхнувся на рядки, що на тривалий термін позбавили мене сну. Авторство цих слів належить холодноярському бойовику Андрієві Чорноті:

"Чи багато з поміж українців так реагує на образу своєї особистої чи національної гідності? От ти служив між кавказцями. Чи тобі прийшло коли в голову зневажити гордість, чи національний звичай підвладного тобі козака? Московські кадрові старшини залюбки били "морду" жовнірові москалеві, українцеві, полякові, - але чи хтось із них відважився вдарити чеченця або кабардинця? - ніколи! Бо знав наперед, що той відповість на це вдаром кинджала, не турбуючися, що завтра за це його розстріляють."

Ці слова, сказані нащадком кубанських казаків майже століття тому, змусили мене глибоко задуматися. Захлинаючись серед буденної метушні, політичного ацтою застою та невизначеності, зненацька захотілося нав’язати світу нові правила гри. Захотілося стати "українським чеченцем".

Розробник самурайського кодексу бушидо Ямамото Цунетомо в XVII столітті писав, що будь-які рішення, що стосуються життя та смерті, слід приймати не роздумуючи. Якщо проаналізувати основні історичні проблеми українців, стає зрозуміло, що більшість з них походить від роздумів і нерішучості. В цьому плані особисто мені надзвичайно імпонують Штати, Ізраїль, Росія, а віднедавна - і Грузія. Захотіли - ввели війська. Захотіли - обробили артилерією. Захотіли - обстріляли журналістів. Захотіли - кинули гелікоптери. Захотіли - потруїли газом власних співгромадян. Вочевидь, народ не здатен заборонити ті вчинки, на які в нього не запитують дозволу. Народ на це цілком заслуговує, в інакшому випадку він би не допустив до влади таких урюків.

Отже, "український чеченець" повинен бути рішучим. Це необхідно для того, щоб змусити пересічного руспата тримати язика за зубами, коли він вчергове заявлятиме, що "України не існує". Або взагалі триматися на такій відстані, яка перевищує довжину витягнутої руки зі стиснутим кулаком.

Наступна річ, яку повинен прищепити собі "український чеченець" - нехтування смертю. Українцям це досі непогано вдавалося, тут навіть не треба апелювати до Цунетомо. В тому ж Холодному Яру не існувало поняття "полонений". Зрадників та большевиків гайдамаки ХХ століття ховали в болотах Чорнолісся, а якщо існувала можливість потрапити до рук "товаришів", пускали собі кулю в скроню. Воїстину, якщо "український чеченець" не боятиметься, принаймні, нариватись на махач, його заздалегідь можна буде вважати переможцем. Ми шляхетно подаруємо решті можливість ховатися за моніторами й вести війну кілобайтами слів.

Остання річ, яку повинен затямити "український чеченець" - поширення солідарності до подібних собі. На мою думку, це досягається елементарним вивченням історії України, зокрема - імен українських ватажків. Цунетомо (до якого я ще не раз повернуся) стверджував, що не гідним людини є не знати історію власного клану й васалів. Слід виробити в собі імунітет до поширюваної маргіналами ідеї панслов’янизму, оскільки слов’яни, по-суті, такі ж брати слов’янам, як чоловіки - чоловікам, кароокі - карооким, а кухарі - кухарям. Панслов’янизм виглядає надзвичайно абсурдно в контексті національних інтересів. І якщо ми говоримо про "українських чеченців", то основними національними пріоритетами для них повинні стати сила і честь. Решта - западло і непотреб. Я виріс у кримінальному райончику Києва і у свій час чітко затямив, що слова й аргументи, як правило, нічого не варті, якщо їх носій лежить на землі з розбитим обличчям.

Насамкінець хочеться повідати читачам про одну величезну перевагу такої спільноти. Кожен українофоб (а найбільше їх, чомусь, серед руспатів) мислить шаблонами. В його вуста вкладено ще пів-століття тому продекламовані совєцькою номенклатурою кліше про ультра-мега-правих нацистів, фашистів, колаборационістів та інших "істів". Пізніше брудний арсенал руспатів доповнився таким терміном як "ставленик американців". Ці лейби, як правило, без розбору навішуються на всіх, хто знаходиться дещо правіше від центру. Аргументація також застаріла на добрі 50 літ. А найбільший мінус копирсання в брудній білизні минулого полягає в тім, що такі люди "творять історію вчора". На противагу їм, новітня спільнота впише свої імена в історію майбутнього.

Нам залишається лишень популяризувати філософію "українських чеченців". Як відомо, трупи старих ідеологій ховають прийдешні покоління. На відміну від ідеологій, філософія житиме у віках.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1877
delete
Андрій Куліш
Андрій Куліш, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 17, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:25 25/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Щодо загального враження то не знизив цієї "великої оцінки" ‘LOL‘ ‘LOL‘ оскільки це інші "доброхоти" зроблять. Але...
З одного боку - важко Вас не підтримати, в силу того знахабнілого нахрапу щодо України... З іншого - Ви дещо перебільшуєте щодо взірця "честь чеченця". Як на мене краще поняття - Воїн Духу
Щодо честі - я лише прокоментував людину, яка століття тому служила з кавказцями в одному кавалерійському полку, воювала разом з ними і знала їх в бою та побуті трохи більше за нас. Видимо, Андрій Чорнота таки мав підстави так стверджувати.

Дуже дякую за рецензію ‘best‘
10:39 25/09/08
До речі, ви цікавитесь характерництвом?
10:53 25/09/08
Гiсть
Здрасьте Андрей ! Я тоже вырос и родился в одном из самых криминальных районов Киева(а какой из них не криминальный?) - Отрадном. Мой район (раньше назывался хутор) - довольнго старый. Вы о таком слышали? Я видел разных людей. Среди них были уличные боевики, откровенные урки, гопники, мелкие жулики и аферисты... Скажите почему свой душевный порыв Вы сравниваете с чеченецами?! Обьясните мне пожалуйста!Я не знаю в каком Вы возрасте но Вам (вернее Вашим сумазбродным словам)нельзя не удивляться."Чеченская доблесть" - это что единственный пример позитивных качеств нормального человека? Хiба ми не козаки??? Или Вы не верите в Бога... Разве нет иных аналогий подходящих для вашего настроения???
‘sad‘
01:16 27/09/08
Цитата:
Хiба ми не козаки??? Или Вы не верите в Бога...

При чому одне та інше до моєї статті? ‘smile‘

Цитата:
Разве нет иных аналогий подходящих для вашего настроения???

Аналогічний настрій і є тим настроєм, який не буває інакшим. ‘crazy‘ ‘smile‘
09:51 29/09/08
Ох уж мне эти мифы про криминальные районы Киева! Да, гопников при желании, поздно вечером на районе можно повстречать, но все эти уличные боевики, урки итп... Вы случайно не один из них? ‘wow‘
10:41 10/10/08
17:13 25/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ошибочное сравнение кавказских народов со славянскими... Так давайте всей Украиной рванём на всё лето в Крым, загорим и будем похожи на негров! Устроим Бразильский карнавал и заживём весело и счастливо! Простите, Андрей, но Вы своей работой просто противоречите любому ростку национальной идее! Украинский народ мудрый - потому и не воинственный, а Вы предлагаете создать импульсивную нацию. Ведь после сеппуку (харакири) уже решения не принять! Устроить на Украине резню - ума много не надо, но какова её цель? Смерть Ваших родных и близких? Не лучше ли пожелать им мира и счастья?
Цитата:
Украинский народ мудрый - потому и не воинственный

Тому він ніколи не переможе.

Цитата:
Вы предлагаете создать импульсивную нацию

Японці і чотириста років тому вважали, що сепуку - фанатизм і собача смерть, але в цьому не було ні крамлі сорому. Сучасні ж герої викликають тільки огиду. Коли суніт іде на війну, йог осім‘я ще за життя справляє по ньому поминки й радіє, оскільки їх син помре героєм.
00:40 27/09/08
22:20 25/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Матійченко Полтава
Цікаве спостереження. Я якось над цим і не задумувався раніше. Але гасла на кшталт: "Мета виправдовує засоби" і "В кого сила - у того і правда" не завжди найкращі і оптимальні у певних ситуаціях.
Цитата:
В кого сила - у того і правда

Росія останнім часом активно демонструє правильність такої тези.
23:54 26/09/08
23:23 09/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скоро доведеться на грузинів чеченців міняти.
‘cool‘ Я сподіваюся, що одного разу це будуть вже "українські українці", але так буде ще дуже нескоро.
09:45 10/10/08
09:59 10/10/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Только для этого уже нужна другая нация, которую 40 лет по пустыне водить необходимо, что б рабство из себя выдавить. Так что, для свидомого украинца лучше воспитать в себе ... еврея. Да, именно еврея, не надо бояться этого слова. У них тоже был геноцид - и посмотрите, как сейчас они зажиточно и весело живут! И никто кривого слова не вякнет в их адрес. А что чеченцы - нынче бандитская полуголодная резервация. Хотя по характеру , по чувству собственного достоинства у них есть чему поучиться всем.
Досвід чеченців у даному контексті я використав з метою показати притаманну цьому народу рішучість, якої так бракує українцям. Євреї ж - чудовий приклад поміркованості, що її також бракує. Від початку я дуже заздрив Ізраїлю в плані організованості на консолідованості цієї нації.

Одного разу мені довелося спілкуватися з ізраїльським коммандос з ЦАХАЛу. Взагалі, я дуже тісно знайомий з військовою справою, але від цієї людини я почув такі елементарні й надивовижу ефективні речі, про які ніколи і не підозрював. Воїстину, у них є чому навчитися.
10:18 10/10/08

Комментарии

Ариэль Киев
Весьма противоречивый материал. С одной стороны, вы призываете добиваться уважения и это есть хорошо. Но мораль "кто сильнее - тот и прав" до добра не доводит.
16:20 25/09/08
Дивлячись що вважати добром, чи не так? :)
00:42 27/09/08
Несколько не профессилнально написано... Невзвешено, что ли...
20:31 25/09/08
‘smile‘ Якби ваша ласка пояснити мені на рахунок незваженості, я би вдосконалив свою майстерність.
09:47 29/09/08
глядач Одесса
Смерть хандусеевщині. ‘read‘
10:32 29/09/08
глядач Одесса
Смерть хандусеевщині. ‘read‘
10:34 29/09/08
‘best‘ однозначно ‘bravo‘
10:41 29/09/08
Кілька років тому я сказала: "Я вірю у чеченський патріотизм. Я вірю у грузинський патріотизм. І не вірю в український".

От зараз згадала ці слова.
14:05 09/10/08
‘best‘ Класно сказано!
Пасибі за відгук ‘wink‘
14:07 09/10/08
Рекомендує цей матеріал
14:12 09/10/08
Дякую, Галино! ‘wink‘
15:58 09/10/08
Полная туфта от закомплексованного мальчика, который хочет казаться сильным и отважным. А насчёт его "братьев" - чеченцев, так они его просто бы в зиндан (яму для пленных) посадили, и без выкупа не отпустили бы. Такие, как он, во Львове додумались улицу Лермонтова в Дудаева переименовать... позор!
23:44 09/10/08
Павло, ти ідіот. У Львові ця вулиця присвячена іншому Дудаєву. Ви всі українофоби такі марзматики?
09:43 10/10/08
Рекомендует этот материал. Почему? новітня спільнота впише свої імена в історію майбутнього
16:41 05/07/10
Ты, чмо, только на бумажке оскорблениями кидаешься! Гляди, установлю тебя, и не по лоховскому "кроносу", а фактически. Тогда одним замечанием не отделаешься. Не пиши мне больше. Можешь - делай, не можешь - саси!
10:14 10/10/08
‘LOL‘ Класно, правда?))
09:52 10/10/08
Я просто люблю зброю, радий що тобі сподобались мої пікчери)) Між тим, як говорити про чужі комплекси, розберися зі своїми) Дірьмо із моєго подсознанія) ‘fuuu‘
10:05 10/10/08

Live

1 час. назад

sdv публикует статью Про Дніпропетровськ
ий госпіталь на тлі недоторканості екс-міністра оборони

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

2 час. назад

Andrew Veresay публикует статью "Інтелект України" - "школа геніїв" чи комерційний проект?

3 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

3 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

4 час. назад

Роман Доля публикует статью Глава Госавиаслужбы Бильчук скрывает смертельные аварии в летной школе своего брата

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

10 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Друге Народження Душі

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

13 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Дозволь тобою милуватись

13 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

14 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Дозволь тобою милуватись