О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Жизнь журналиста  18 сентября 2008 17:28:57

Автор: Anatolij Avdeev

Дитинство, пам’ять та фантазії

Все фото Показать все 8 фото
Андрій Надєждін Зелена неділя. Вічний бій. Земне і небесне.

  В Кіровоградському художньому музеї імені Олександра Осмьоркіна відбулося відкриття виставки місцевого живописця Андрія Надєждіна «Відлуння степу». Відкриття проходило не ординарно. Винуватець події був у вишитій сорочці, які вдягати просив і гостей у запрошеннях, читав власні вірші, ділився спогадами. Цікавими були і спогади батька Андрія народного художника України Михайла Надєждіна про прихід в мистецтво з дитинства та його вчителя по художній школі Леоніда Бондаря.

Андрій Надєждін людина неординарна та багатогранна, щирий український патріот та «художник з дитинства». В його авангардних роботах не лише відображене асоціативне сприйняття світу та спогади дитинства, але часом і закодовані вірші. Про виставлене на своїй третій персональній виставці Андрій говорить, як про враження дитинства. В двох залах музею експонується кілька десятків робіт останніх років з циклів «Пам’ять», «Седнів», «Метаморфози сучасності», «Хорватські подорожі», «Останні світанки мого дитинства» та інших.

До виставки в музеї підготували гарний кольоровий буклет, а крім живописних робіт виставлені інші роботи, що відкривають іншу грань Андрія Надєждіна, як фахового мистецтвознавця. На стендах розміщено його журнальні та газетні публікації.

Крім персональних виставок Андрій Надєждін неодноразово брав участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Серед інших його доробків слід назвати ілюстрування ним книжок кіровоградських авторів Леоніда Куценка «Dominus Маланюк, тло і постать», Петра Селецького «Осінній звір», а також авторство у мистецьких широких проектах «Канівська феєрія». «Метаморфози живопису!, «Музика українського вертепу».

Як мистецтвознавець Андрій Надєждін друкується у журналах «Артанія», «Культура і життя», Українська культура», а як педагог навчає малечу у художній школі імені Олександра Осмьоркіна, яка дала і йому путівку у велике мистецтво.

На відкритті виставки присутні сказали багато теплих слів на адресу Андрія та характеризували його, як «велику світлу людину» та «могутнім деревом, що іонізує повітря». В своєму виступі винуватець події назвав рідний Кіровоград «каменем серед козацької волі та закликав не боятися українських проявів, звернувши увагу на те, що наш козацький степ спромігся перемолоти на суржик прояви інших привнесених культур.

Живопис Андрія Надєждіна навертає всіх присутніх на спомини дитинства і не залишає нікого байдужим. Але в доробку митця крім цього «дитячого авангардизму», що не є фотографічним відбитком дійсності та спонукає до абстрактного мислення є робити і іншого спрямування.

«Подорож у дитинство» багатьом присутнім принесла насолоду та навернула на роздуми про святе та вічне та ніби запрошує до повернення у думках.

Количество просмотров: 5248
Отредактировано: 21-09-2008 [14:47]
delete
Anatolij Avdeev
Anatolij Avdeev, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 3, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

18:52 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Работы говорят сами за себя! Говорят, что психологи могут по почерку определить характер человека, но чтобы увидеть красивую душу автора этих работ не обязательно быть психологом!
19:01 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Позитивна стаття. Дякую за статтю і фото.
19:26 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Надєждін - постійний автор нашого журналу.
Дякую за знайомство:)
20:08 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Стоило бы добавить биографическую справку, но в целом описание события получилось довольно интересным! Портрет главного героя можно было разместить вначале текста, а уже его работы в финале произведения…
11:14 20/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Вибачте, але написано "ніяк"...не цікаво, не яскраво...нагадує прес-реліз, а можна б було так класно розсказати про цю неординарну людину.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
18:03 19/09/08
tomasch Харьков
Дуже гарна стаття. Живемо, та й інколи не знаємо, що є поряд з нами така гарна людина, яка дарує НАМ яскраві фарби світу, повернення в дитинство, вчить добру! Дякую Вам, Анатолію, за відкриття(для мене, а також, сподіваюсь, для багатьох українців) цієї чудової людини ‘best‘ ‘best‘ ‘best‘
20:57 19/09/08
Anton GonG Харьков
Спасибо за экскурс в детство.
01:52 21/09/08

Live