О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Экономика  18 сентября 2008 14:34:51

Долар йде в вересневий наступ?!

 

Долар йде в вересневий наступ?!

Огляд від Першої Української Земельної Біржі

17 вересня 2008 р. на українському міжбанківському валютному ринку відбувся різкий скачок цін на американську валюту.

Торги по долару США відкрилися котируваннями 4,8160/4,8340 грн., до 11:00 ціни виросли до 4,8350/4,8600, до 12:00 досягли рівня 4,9400/4,9500, а до закриття опустилися до 4,9300/4,9400.

При цьому Нацбанк на ринок не виходив, оскільки курс не вийшов за рамки курсового коридору, визначеного Основними принципами грошово-кредитної політики (на 2008 рік – 4,85 грн/$ плюс-мінус 4%). А вже вранці в четвер, 18 вересня, тенденція значного зростання американської валюти спостерігалася в обмінних пунктах комерційних банків.

Так, станом на 9.00 ранку долар купувався в середньому по 4.86 грн., а продавався – по 5.05 грн. Підвищилися також ціни покупки і продажу готівкового євро: 6.90 грн. і 7.25 грн., відповідно. Чому це сталося?

Банкам США не вистачило коштів Федеральної резервної системи, які ФРС розміщала на аукціоні 11 серпня 2008 р. 64 банки подали заявки на $54,8 млрд., у той час як ФРС змогла запропонувати банкам тільки $25 млрд., пише BBC News.

Ставка кредитів склала 2,754%. Крім того, ФРС продовжила термін, на який видаються кредити, з 28 до 84 днів, передає Associated Press.

ФРС проводить аукціони з розміщення коштів із грудня 2007 р., щоб підтримати кредитні організації, яким не вистачає поточних коштів в умовах глобальної фінансової кризи. За все це час ФРС уже провела більше десятка аукціонів. У лютому поточного року стало відомо, що ФРС видала банкам у цілому близько $50 млрд. рамках нової програми, введеної для боротьби з наслідками кризи.

Нагадаємо, криза ринку житла в США, що почалася в 2007 р., незабаром спричинила глобальну фінансову кризу. У зв’язку з ним банки всього світу змушені були списати більше $400 млрд. доларів, а збитки американської економіки, за оцінками МВФ, складуть трильйон доларів.

2008 р. багато громадян, котрі традиційно тримають заощадження в іноземних валютах, зазнали подвійного розчарування. З одного боку, "майже конвертована" (на думку чиновників Нацбанку) вітчизняна грошова одиниця в одну мить "погасила" і долар (який іще недавно рвався до 5,10), і модні сьогодні євро, британський фунт та швейцарський франк... З іншого боку, навіть на ці воднораз знецінені заощадження співвітчизник може отримати значно менше товарів і послуг, ніж це було можливо всього півроку тому. Що поробиш, інфляція.

Насправді весь останній час країна жила за дуже популістським сценарієм. В економічному управлінні відбувалися речі, з погляду теорії та практики, не просто неприпустимі, а й абсолютно "антиекономічні".

Якщо людина веде нездоровий спосіб життя, полюбляє тютюнові вироби та міцні алкогольні напої, спочатку все може бути нормально й навіть досить весело, проте рано чи пізно все скінчиться дуже сумно.

Так і економіка: спочатку роздача незароблених грошових задоволень, відірваних від реальних темпів зростання продуктивності праці, справляє стимулювальний ефект, породжує кредитний і споживчий бум. А потім температура підвищується, і приходить інфляція, яка з’їдає зароблене.

Експерти МВФ визнали - за підсумками першого півріччя - інфляцію в Україні однією з найвищих у світі. А високопосадовці нашої країни запатентували нові методи боротьби з нею.

Так, жорстка монетарна політика створила величезний гривнедефіцит, "без грошей" залишилися як фінансові установи, так і суб’єкти господарської діяльності, яких посадили на голодний кредитний пайок. В умовах, коли гривня стала "на вагу золота", дещо знизився ринковий курс долара та інших валют, чим, звісно, не втратили можливості скористатися як виправданням наступних ревальваційних дій.

1. Внаслідок так званих "антиінфляційних" дій було штучно створено гривнедефіцит.

2. Скорочення грошової маси тимчасово послабило ринкові курси всіх світових валют до гривні й послужило приводом для проведення нібито назрілої ревальвації гривні.

3. Погіршилася кредитоспроможність фінансових установ, які й без того зазнавали серйозних проблем у зв’язку зі світовою фінансовою кризою. Найболючіше жорстка монетарна політика й подальші кредитні "утиски" вдарили по бізнесу. Результати "гасіння" ділової активності повною мірою дадуться взнаки до наступного року. Зниження темпів зростання стало практично неминучим.

У результаті жертвами зниження вартості долара стали будівельні компанії, яким бракує коштів, щоб завершити роботи на об’єктах. Адже вартість квадратного метра на первинному ринку в доларовому вимірі різко підвищилася, відповідно, охочих прикупити квартири стало менше.

Ще один сюрприз: нині багато підприємств, які виробляють будівельні матеріали (і які до цього часу невпинно нарощували виробничі потужності), вимушено гальмують випуск продукції. На деяких цегельних заводах у 2-2,5 разу впала реалізація. І це в розпал будівельного сезону! Причина проста: громадяни не бажають обмінювати знижений до рівня плінтуса долар та інші валюти на гривню й купувати будматеріали, які значно подорожчали внаслідок інфляції.

Та ще наприкінці серпня 2008 р. експерти фінансового ринку країни заявили, що вже цієї осені долар може подорожчати до 4,9-5,0 грн. Якщо ж країна переживе політичні чи стихійні потрясіння, гривня може обвалитися до рівня 7,5 грн./$1. Утім, думка щодо обвалу гривні не є одностайною в середовищі фінансистів. Останні не виключають і зворотного процесу - коливання курсу гривня/долар в бік укріплення національної валюти до 4,0 грн./$1.

За словами аналітика інформаційно-аналітичного центру «Форекс-клуб» О. Палія, до кінця поточного року укріплення долару досягне позначки $1,435 - 1,44 за євро при сьогоднішніх 1,49. На думку експерта, зміцнення американської валюти насамперед пов’язане з фінансовою нестабільністю на європейських та азійських ринках через недооцінку американської валюти європейськими фінансистами, які зробили ставку на її падіння.

– Наразі можна спостерігати певну тенденцію до зміцнення курсу долара. І до кінця поточного року $1 коштуватиме близько 4,85 грн. Проте, у разі припинення зовнішніх інвестицій з якихось причин, з’являться передумови для обвалу гривні. Втім, НБУ не зацікавлений в цьому і наразі проводить відповідну монетарну політику», - заявив О. Палій.

Банкіри ж не радять дослуховуватися до прогнозів щодо можливого обвалу курсу гривні та наголошують, що коливання курсу буде незначним. Як повідомив заступник голови правління банку «Контракт» П. Крапівін, зміцнення долару до рівня 5,5 грн./$1 не виключене, проте малоймовірне: «У вересні курс буде коливатися в діапазоні 4,55-4,65 гривень за долар. Великий врожай цього року буде впливати на інфляцію восени, збільшить приплив валюти на український валютний ринок. До кінця року долар навряд чи зміцниться вище рівня 4,9 грн./долар. Якщо станеться якась екстраординарна подія, на кшталт великої війни або державного перевороту, то курс може на які-небудь 2-3 дні злетіти і до 7,5 гривень за долар. Проте імовірність навіть такого короткочасного злету незначна. Мені бачиться, що в грудні за долар будуть давати 4,75-4,8 гривень».

Проте 18 вересня 2008 р. у Києві долар вже відвоював свої позиції: 4,85/5,0 сталп реальністю.

За словами ж голови ГО «За прозорість фінансових ринків» Тараса Загородного, попри те, що наразі на валютному ринку превалюють ревальваційні тенденції, до кінця поточного року можливе повернення гривні до курсу 5,5 грн./$1: «Ревальвація невигідна експортерам. Зміна курсу навіть на 0,05 грн. уже збиткова, тож довго це не триватиме».

З іншого боку, деякі експерти фінансового ринку наголошують на тому, що наразі курс долара щодо гривні завищений і за сприятливих обставин (гарний врожай, урегулювання ситуації з подорожчанням енергоресурсів, політична стабільність та ріст ВВП) курс долара з початку наступного року може впасти до 4,0 грн./$1.

Але насправді йдеться про системний наступ повноцінного конвертованого долору. Бо він в Америці є. Питаєте звідки взявся, то придивіться чому рівень інвестицій в економіку України скорочується. Робити це треба з огляду на світові тенденції. А вони свідчать:

Протягом червня американські інвестори вивели з пайових інвестиційних фондів (ПІФів, mutual funds) більше $600 млрд., що становить приблизно5% від їхнього загального обсягу. Такі дані містяться у звіті Investment Companу Institute (ICI).

Найбільше в першому місяці літа постраждали фонди акцій - вони зменшилися на 7,9% до $5,8 трлн. На 5,1% скоротилися фонди змішаних інвестицій.

Причина небажання американців інвестувати в ПІФи проста: за червень місцеві фондові індекси значно впали. Наприклад, індекс "блакитних фішок" Dow Jones упав за місяць на 10,2%, більш широкий S&P 500 - на 8,7%, а високотехнологічний Nasdaq - На 9,1%. Цікаво, що протягом травня американці, навпаки, воліли купувати частки в ПІФах.

Інвестори виводять кошти не тільки з американських фондів. За підсумками червня відтік коштів з російських ПІФів склав 1,2 млрд. рубл. Ще більш значним виявився відтік у травні - майже 7,3 млрд. рубл. Останній раз за підсумками місяця вітчизняні ПІФи росли в січні 2008 р., це видно з даних Національної ліги керуючих.Отже з чого почали до того і приходимо.

Світова економіка рятує долар, який йде з ПІФів усього світу на порятунок репутації рідної йому країни – США. І маючи дійову й оперативну гнучкість він немов славнозвісний птах Фенікс відроджується і дорожчає на очах, щоб попередити й наших банкірів – зневажливе ставлення до світової валюти може спрацювати проти наших рідненьких валютних спекулянтів і навіть вдарити і по гривні і по рівню іноземних інвестицій.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок УкраїниДивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua
© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок УкраїниДивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua
Количество просмотров: 7545
Отредактировано: 18-09-2008 [15:11]
delete
Веле ШТИЛВЕЛД
Веле ШТИЛВЕЛД, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 17, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:20 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Серьезный автор, серьезная статья, но впечатление от нее гнетущее. Американский доллар держится буквально на честном слове насквозь лживых политиков и экономистов. Этих бумажек напечатано гораздо больше, чем того требовалось! И ныне заинтересованные лица будут делать все возможное для того, чтобы доллар держался, чтобы можно и дальше было безнаказанно грабить сильной американской нации всех тех, кто послабее. А для этого будет применяться всевозможные методы, прежде всего соответствующие статьи в прессе, на подкуп лиц, "отвечающих" за соотношение курса валют денег жалеть не будут. С другой стороны наши же экспортеры, ну, очень сильно заинтересованы в том, чтобы они богатели за счет крепкого доллара и иной иноземной валюты... Капитализм, ничего не поделаешь!
вот вам совершенно неожиданный вариант интервенции статей за прошлые числа месяца! Идет пачкой выброска заказных статей в сеть за 2, 8, 9, 12 сентября! С утра этих статей не было! Это серъезнейшая пропагандисткая война против своего собственного народа!
Так о какой информационной войне против России может идти речь, если нас уже ПРОИГРЫВАЮТ БУМАЖНОМУ ДРАКОНУ (доллару) у себя дома, прямо перед мониторами удивленной публики!
Вот где скорость реакции жизнь в стране придержащих! Брошен интеллект нации против самой нации... ‘cool‘
16:29 18/09/08
глядач Одесса
Згоден. ‘read‘
18:45 18/09/08
20:38 18/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
С интереосм прочитала материал - не очень то слежу за ростом и падением валюты по обменникам и курсам банков, потому отдельное спасибо, что просветили ... Всё-таки, надо быть в курсе событий.
17:40 20/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
07:50 22/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Мудро і актуальна стаття.

Комментарии

ВЕЛЕ, СКОРЕЙ БЫ УЖ ДОЛЛАР ПОДНЯЛСЯ, А ТО СТОКА БАКСОВ СКОПИЛОСЬ, ШО НЕКУДА ДЕВАТЬ ‘bravo‘
14:39 18/09/08
Естественно, что сработают госрегуляторы, но интервенция гривны к интервенции доллара - это как клонирование мухи к клонированию слона... Неглупое население вправе решительно отыграться над спекулянтами в отведенном ему корридоре.. дней... всё равно за летнюю неустойку обидно... сильно лихо они взули 20 млн. держателей доллоровой массы в стране... ‘confused‘ ‘crazy‘
15:01 18/09/08
чрезмерности не будет.. последуют тормозить разгон валютные европейские пары франк-евро с одной стороны и чуть пукнет свое НБУ. Впрочем, если он отодвинется от политических и валютных спекулянтов, то в чем-то поможет... крену украинской экономики... но не индивидуумам с баксомассой... ‘cool‘
15:04 18/09/08
ТАК ЧТО ЖЕ ДЕЛАТЬ, ВЕЛЕ, МНЕ С МОИМИ БАКСАМИ? ‘wow‘ ‘crazy‘
15:08 18/09/08
глядач Одесса
Тобто, хутко всі в банки та обмінники. ‘read‘
19:22 18/09/08
Влада Киев
так уже поднялся. уже можно его по 4.98 продать (в инетбанкинге) ‘smile‘
16:10 18/09/08
СПАСИБО,ВЛАДА, Я ВАС НЕ ЗАБУДУ! ПРИЧЕМ, ОЧЕНЬ СКОРО ‘wink‘
18:34 18/09/08
Рекомендує цей матеріал
22:13 19/09/08
Господин
Леонид ХОМЯКОВ, он же гражданин, он же сотоварищ по обсоятельствам...
Помните в романе Єриха Марии Ремарка Эрих который в романе ТРИ ТОВАРИЩА гл. герой обклеил обесцененными купюрами нужник и жи припеваючи... Пил, любил, философствовал... И вам желаю не меньшего..
‘cool‘
18:42 18/09/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? рекомнедую
22:52 19/09/08
Цікава стаття! Але всеж не полишає думка що так звані фінансові налітики, чимось схожі на дрібних шахраїв!
Ніхто не може привести ніяких адекватних доказів своїх думок! Тому й "получается" або впаде долар, або піднімется!
А за те що підніметиься! ‘smile‘
13:48 20/09/08
Рост доллара очевиден. Во вторник 16 сентября 2008 г. упала УКраинская Фондавая Биржа. Торги остановили на отметке, когда за каждые 100 долларов украинских акционеров давали только 14,6 доллара. Уронив гривну практически на 86% по основным фондам доллар-интервет со среды на четвекрг "слил" украинскаю гривну о чем население не предупреждено. Финансовый голод приведет остановление производств и даже продовольственной логистики в областях. Украину в с первой подовины декабря по первую половину марта ожидает экономический коллопс... И это всё ради очередного разгона ВР У. Безумие! Но оно уже произошло и с этим нам жить.... Худшее - последствия только впереди. Россия 1998 г. покажется ягодкой... Заказ отработан на все сто... Спросите чей? Мне трудно сказать... Меня туда не пускают. С низу я вижу только низ обрыва куда сейчас зарядили украинскую экономику... Она теперь и несется на слив... К маю ожидается вполне прогнозировано очередных 2-3 млн. емигрантов с Украины... ‘cool‘ ‘sad‘ ‘fuuu‘ ‘clever‘
14:29 20/09/08
Вот чтобі сделал я, имея єти баксі. По запросу "доллар США" перевернул бі весь интернет " Украина", проследил бі аналитику по цифири, и помечтал бі о том времени, когда можно бі біло увидеть свободно конвертируемой в паре гривна-доллар не только в Украине или в курортніх Египте-Морокко-Турции, а в той же Швейцарии, Греции и... Филиппинах.... К 2009 г. в Украине ожидаем и уже аналитически по табулам И-нет прогнозируем дефолт образца российского 1998 г., а єто значит, что дефолт - не дефолт но упасть до метки 6 гривен за бакс гривна вполне способна за єти полгода... Но заявлений ни НацБанк Украинні, ни коммерческие гопода делать пока не спешат... Поєтому, кроме голой констатации и мі не станем прогнозировать положение бакса в стране, где давно работают мировіе валютніе регуляторі. Мі на ПУЗБ отслеживает ТОЛЬКО ТЕНДЕНЦИИ... Дальше берись за голову, налаживай rss-агрегатор и вперёд...Если с тобой играют высшие мира сего, играй и ты, человек маленький. Играй на опережение непроворотливой госмахины. Авось и выиграешь... Но помни... Наполеончиков много... А Наполеон был один... ‘wink‘
15:19 18/09/08
глядач Одесса
Ага ,доллар трошки підняли, а євро опустили.Баланс.І ждуть лохів. ‘read‘
18:43 18/09/08
)) "Світова фінансова криза" - сказали в Новинах
вот-вот... они придумывают её на ходу.. ‘dknown‘
18:48 18/09/08
Ну, ты и загнул Веле...
Хотя кто знает???
Тема прикольная. Вот только купюры... Где же их наскрести??? Да совесть при этом не заморать. Вот это вопрос….
‘best‘ ‘best‘ ‘best‘
01:27 21/09/08
мы просто захлебнем Европу своей нищетой, справится с которой и коллайдер не поможет. Бесспорно - мировой экономичекский кризис. Но ему золотой миллиард прежде других сдает ослабленные территории, провинции и "страны". М ы из этого числа... Так что здравствуй год 1929-ый по-американски и 1998-й по-российски... Вот итог двойственного балансирования. Пик экономического кризиса обе противоборствуюющие стороны нацелели привычно по схеме ХХ-го века - на Украину.... Вдох-выдох, здох-не выдох... Многим в Украине этой бодягти не пережить... ‘cool‘
Вом вам и точный прогноз... Без аналитподтекста... Стране необходима жесткая ПРЕЗИДЕНТСКАЯ ДИКТАТУРА на близайшие пять лет. Если и распускать парламент, то референдумно на целую каденцию! То есть на пять лет. И всем заткнуться во имя ВЫЖИВАНИЯ... Кабмин обязан пойти в подчинение Президента ещё до Нового Года. Сначало проверенно мягко через РНБО, но после референдума, а он взорвет нищие слои населения. Напрямую... Это не только печально, но и объективно... Не только объективно, но и печально... ВР У уже серией бредовых законопроектов низложил себя окончательно. Роль госпожи Тимошенко я намеренно не обсуждаю.... Она вскоре будет частным лицом, а жизнь частных лиц неподсудна. ‘read‘
14:39 20/09/08

Live

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Влочега комментирует материал Путіна в Кремлі накрило

3 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Тарифы и собачий хвост

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись