О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  10 сентября 2008 14:48:14

Автор: Anatolij Avdeev

Київські збурення: проекція на провінцію

  Київські події у Верховній Раді, навколо неї та всі пов’язані з цим перипетії відбиваються і на регіонах. Віддзеркалення та трактовка, політичні уподобання знаходять відгук в недійних публікаціях та повідомленнях. За останній тиждень деякі ЗМІ мусували теорію можливої відставки голови ОДА Василя Моцного, причепивши до цього подію оприлюднення факту отримання хабара одним з голів РДА, що нібито у великій пошані у керівника області. Далі на сайті «Весь Кіровоград» з’явилося судження про «неправильну поведінку» під назвою «Моцний і Негода даремно проігнорували Тимошенко». В ній журналісти виклали «своє» бачення проблеми: « Як ми вже повідомляли в кінці серпня, напередодні Дня шахтаря прем"єр-міністр України Юлія Тимошенко перебувала в Кіровоградській області з робочим візитом. В рамках якого вона відкрила в селі Олексіїївка Маловисківського району нову надпотужну за обсягамию видобутку уранову шахту.

Цікаво, що цей візит одного з найвищих посадовців країни і таку небуденну для регіону подію повністю проігнорувала верхівка обласної виконавчої влади. Так голова Кіровоградської облдержадмінстірації Василь Моцний святкував День шахтаря в Донецьку. За логікою його заміняти мала б виконуюча обов’язки першого заступника губернатора Світлана Негода, проте і вона з невідомих причин була відсутня в рамках робочого візиту прем’єра.

А як стало відомо сьогодні депутати від БЮТ і Партії регіонів зареєстрували у Верховній Раді законопроект про зміну механізму призначення голів місцевих державних адміністрацій. В разі прийняття позитивного рішення з цього питання, фактично губернаторів призначатиме кабінет міністрів.»

Слід зазначити, що серед електорату області та в органах місцевого самоуправління домінує нині саме БЮТ, що є політичною силою, до якої не належить керівник області та його заступники. Пропрезидентський керівник області співіснує з часом войовничими БЮТівцями, отримує «шпильки» у ЗМІ від прихильників НСНУ, але все ж виводить область з показників останніх місць в Україні, куди за три роки її завели НУНСівці. Ситуація не з простих. Але то, ще не складнощі в порівнянні з деякими моментами в відношенні уряду Юлії Тимошенко до Кіровоградської провінції. Як повідомив на брифінгу місцевим журналістам керівник області Василь Моцний, існує практика виклику на килим та роздачі нагоняїв, в якій не було нічого поганого якби… Якби не питали за провал у здійсненні тих програм на які сам уряд майже нічого не дав з передбачених Законом про бюджет коштів. Коментувати щось при такому стані речей зайве, хіба що зауважити, що з таким «важелем» в руках можна усунути якого завгодно незручного чи «не свого» керівника регіону. А саме така можливість запланована у новому згаданому вище законопроекті.

А поки що в регіонах чекають на те, чий чуб затріщить першим, або чим закінчить розпочата вгорі політична кампанія з перерозподілу владних повноважень. Здається «тримання ложки в руках» та участь у п’єсі «Тому дам, а тому не дам» нинішньому складу Кабміну здається недостатньою Чи не тому відчайдушні голови почали «просити» у Віктора Ющенка запровадження прямого президентського правління.

Головне враження від проекції великої політики на Кіровоградщину, що самим помітним подарунком мешканцям області, яка дала путівку вжиття Юлії Тимошенко стало не поліпшення умов життя та добробуту, не нові робочі місця, ні статус «зони, що потерпає через видобуток урану», а мабуть прапор подарований обласному осередку БЮТу минулого року. Прикро, досадно та ладно… Попереду ще не одні вибори.

P.S. Коли стаття була написана на сайті “Весь Кіровоград” зявилося повідомлення “Облрада може висловити недовіру Моцному у п’ятницю” з наступним текстом: “ Як стало відомо нашому сайту в п’ятницю 12-го вересня на черговому засіданні Кіровоградської обласної ради може постати питання про недовіру голові Кіровоградської обласної державної адміністрації Василю Моцному.

Цього питання немає в порядку денному сесії, проте як нам повідомили його внесуть з голосу. За нашою інформацією ініціатором розгляду данного питання виступає фракція Блоку Юлії Тимошенко, яка має 45 депутатів обласної ради зі 100.

Відповідно до законодавства у випадку позитивного рішення ради по данному питанню, Президент повинен буде у визначений термін звільнити губернатора, проте в українській політиці є прецеденти, коли цього не відбувалося.”

Причина звільнення не повідомляється, але не виключено, що за командою згори. То виходить, що критикувати дії та промахи уряду - зась!

Київські збурення: проекція на провінцію
Количество просмотров: 3652
delete
Anatolij Avdeev
Anatolij Avdeev, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:05 10/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Похоже, что Украние необходим квалифицированный эпидемиолог!
21:11 10/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дельная статья...

Комментарии

глядач Одесса
є прецеденти, коли цього не відбувалося.”
‘read‘
21:16 10/09/08

Live

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

2 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от