О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  2 сентября 2008 08:42:22

День шахтаря- ігрища навколо свята

Схоже, наші політики в черговий раз починають перегони з нових гуль на власних головах. День шахтаря став продовженням перегонів двох українських лідерів на перед фінішній прямій в Донбасі. При цьому ні Тимошенко, ні Ющенко так і не зрозуміли, що для того щоб отримати владу від Донбасу, її перш за все потрібно забрати від ворогів. А «регіонали» ніколи не були й не будуть друзями як одному так і другій. Вони в азарті обливання одне одного навіть не помітили того, що керівництво облдержадміністрацій як Луганську так і Донецьку їх відкрито проігнорувало. Ще в липні місяці, майже синхронно в мінвуглепрмі отримали листи з майже аналогічним текстом. Наприклад луганська влада напряму відмовилася прем’єр- міністру допомагати в в організації Дня шахтаря з її участю. Можна з сміху померти вчитуючись в рядки послання. Луганські можновладці пояснюють це тим, що всі місця, в яких це можна зробити негайно вийшли з ладу і їх тепер ремонтують. Добре , що хоч не написали, що НАТОвські бомбардувальники їх бомбили. Але й їх аргументація не витримує критики. "На 19-20 вересня заплановано заходи з нагоди святкування 70-річчя утворення Луганської області. Для гідного їх проведення приміщення стадіону "Авангард", українського та російського обласних драматичних театрів реконструюються і ремонтуються. Орієнтований термін закінчення робіт – 12-15 вересня цього року". Ось так… не дивно що луганчани безкарно можуть на сесії визнати незалежність Південно Осетії чи проголосити свою територію вільною від НАТО.

Ось такого листа спрямували в вуглепром луганські можновладці в вуглепром. Хто з радянських часів навчився читати між строчками, зрозуміє. А тим хто цим не володіє, поясню, фактично виділений текст відноситься як до прем’єра так і до президента, і пояснити куди їх відправляє місцевий губернатор разом з колегою – головою облради доволі складно, не користуючись їх «директорським лексиконом» .

Донецький лист ще більш цікавий. Цікавий тим що його не підписав голова облради Анатолій Близнюк, а замість губернатора підмахнула Людмила Давиденко, правда на той час перебуваючи в статусі в. о. голови облдержадміністрації. Донецька обласна державна адміністрація своїм листом від 18 липня 2008 року категорично відмовила Мінвуглепрому у визначенні області місцем проведення урочистого засідання для вшановування переможців змагань з нагоди Дня шахтаря. Зокрема, в листі Донецької облдержадміністрації наголошувалося, що область «переобтяжена» офіційними заходами. Крім того, в листі йшла мова про те, що останнім часом на шахтах Донецької області відбувся ряд трагічних подій, під час яких загинули і постраждали люди.

 

Ось так синхронно місцева влада проявила неповагу до вищих керівників держави. Й нічого, наче з гусака вода. Ніякої реакції. А потрібно було-б запитати можновладців і за ті смерті шахтарів, на які вони звертають увагу, й на аварії на шахтах і навіть за перевантаженість при цьому святами та офіційними «масовими заходами».

Втім як Ющенко, так і Тимошенко свого добились і їх участь в офіційних заходах була організована. Особливих сенсацій при цьому не відбулось. Користі також. Всьго лише два моменти можна виділити з їх заяв. Віктор Ющенко вважає, що реформа у вугільній галузі повинна бути направлена на залучення приватного інвестора в український вуглепром. Про це Президент заявив 29 серпня, під час відвідин ТОВ «Шахтоуправління «Покровськоє» в м. Красноармійськ . «Класти на плечі держави всі проблеми, які виникають у вугільній галузі - це не перспективно. Це ніяка не ринкова економіка. Я переконаний, що, коли приватний інвестор все велику і велику роль виконує у вугледобувній галузі, - це той напрям, який за собою, як потяг, тягне рішення всіх проблем з шахтною справою в Україні», заявив глава держави. Президент не зміг утриматись і дорікнув уряду в недостатньому розумінні необхідності і суті реформи. «На мій погляд, проблемою номер один вугільної галузі є те, що, всупереч всім заявам, до теми реформи відносяться недалекоглядно. Ця тема не прийшла в коридори уряду, влади, шахтоуправлінь. Українському міністерству вугільній промисловості потрібно зробити все для того, щоб те, про що ми говорили протягом років, утілювалося в дію. Потрібно ясно зрозуміти: якщо жити на багажі, який ми одержали десять-двадцять років тому - це безперспективне життя», - заявив Ющенка. У відповідь Тимошенко з Луганська пообіцяла всіх урядовців спустити в шахти а 2 вересня , спільно з Януковичем проголосувати в Раді закони про престижність шахтарської праці. Тимошенко пропонує Партії регіонів на засіданні Верховної Ради 2 вересня підтримати зміни до державного бюджету 2008 року, що стосуються вугільної галузі

Інша заява президента стосувалась нелегального вуглевидобутку. «Потрібно зробити все для того, щоб ми не втратили цей рік і наступний для проведення секторальной, глибокої реформи галузі сказав Президент України та пообіцяв після повернення з Донецької області віддати уряду доручення про радикальне спрощення порядку ліцензування малих вугледобувних підприємств. На його думку, спрощений порядок отримання ліцензій дозволить вивести з тіні нелегальні вугледобувні підприємства («копанки»). «Якщо ми говоримо про неорганізований видобуток вугілля, тобто тільки один спосіб розв’язати проблему - своєчасне, комплексне, професійне державне ліцензування», - вважає Ющенко.

Тимошенко в боргу не залишилась і в свою чергу заявила, що виступає проти поспішності в рішенні проблеми нелегального видобутку вугілля. «Цю проблему не можна вирішувати наскоком, різко». «Поки держава не надала нормального життя, нормальної зарплати - вона не має права забирати у людей той заробіток, який вони десь знайшли, у той час, поки держава зробила абсолютно неможливими демократичні умови для якого-небудь розвитку галузі», - вважає вона.

Ось так погрались в пінг-понг Віктор Андрійович з Юлею Володимирівною. Чи з того щось буде мало хто вірить. Бо ж говорять про те, щоб стати директором державної шахти в Донецькій області потрібно дати хабарів на $ 5 млн. Вже майже десять років обговорюється питання про те, чи монополізувати державі стратегічну галузь або розпродати її в приватні руки. Від цього стан справ у вуглепромі з кожним роком тільки погіршується. З 1996 по 2007 рік в Україні було закрито більше 110 шахт. При цьому скорочено більше 200 тисяч робочих місць. Сьогодні тільки в Донецькій області у стадії ліквідації знаходиться 55 вугледобувних підприємств. Ось вже впродовж двох десятиліть формування вуглепромовського бюджету перетворюється на маленьку війну. Вугільний «генералітет» штурмує Мінфін, вимагаючи чергові казенні мільярди. Вибивати їх гуркотом шахтарських касок під стінами Кабміну і парламенту відправляються організовані ручними профспілками сотні, а іноді і тисячі скривджених гірників. Після досягнення потрібного результату балаган, роз’їжджається, а його організатори, забувши про показний патріотизм, реформи і самих шахтарів, приступають до ділення щедрого вугільного пирога. І так з року в рік. Про це ні в Донецьку ні в Луганську нічого не було сказано.

День шахтаря- ігрища навколо свята
Количество просмотров: 4098
delete
Віктор Геварін
Віктор Геварін, Донецк, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:02 02/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
21:10 02/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Alla Dubovaya Киев
Дуже актуально...
21:18 02/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
04:48 03/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Актуально.

А между прочим:


На празднике, посвященном Дню шахтера в Луганске, с премьером произошел казус. Тимошенко шла по ковровой дорожке к сцене на стадионе "Авангард" и махала обеими руками людям на трибунах, сообщает "Сегодня".

Вдруг премьер споткнулась, и, не удержав равновесие, упала. Пять охранников тут же бросились ее поднимать. "Это еще одно подтверждение тому, что на каблуках ходить небезопасно", - сказала премьер, как только выбралась на сцену. В день визита в Луганск Тимошенко обула белые туфли на очень высоком каблуке.

Назад она шла уже под руку с охранником.Боженька наказал, за безразличие к нуждам в регионах.‘LOL‘
18:00 03/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Це в байці Лебідь ,Щука,Рак -хто куди. і комму вигідна позиція розколу?третьому.
10:44 04/09/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яна Ярошук Луганск
Что касается луганской области... Здесь 100%но прослеживается инициатива губера... За его подписью стояло письмо, которое потом распространил секретариат... И губера (по-человечески) можно понять по закону, его назначает президент. Поэтому губер четко следует тому, что сказал "гарант"

Комментарии

Live

26 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

sdv публикует статью Росія дає чіткий сигнал, що розглядає окуповані території Донбасу як свої

5 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

13 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

13 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

13 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

14 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

14 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

14 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

14 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

14 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

16 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

1 дн. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

1 дн. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

1 дн. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога