О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  11 августа 2008 12:03:06

Повінь, що змила совість

Повінь, що змила совість

Повінь, що змила совість
Воістину, немає меж цинічності в сучасному світі. Ця пошесть маніпулює суспільством і встановлює правила. У критичних ситуаціях вона відкриває справжні обличчя носіїв цього вірусу, особливо винахідливим представникам homo sapiens вона навіть приносить дивіденди: комусь як зростання політичних рейтингів, а комусь - у вигляді фінансових прибутків. Сумно констатувати те, що звичайні люди за незвичайних обставин все ж здебільшого уподібнюються до тварин, які, інстинкт самовиживання перетворюють на засіб фінансового збагачення. Повінь у Західній Україні, наслідки якої регіональна й центральна влада вже більш ніж два тижні намагаються подолати хаотичними методами, відкрила світові як критичні прорахунки керманичів країни в здійсненні превентивної політики щодо попередження такого типу стихій, так і моральну неготовність українського суспільства залишатися представниками цивілізованого народу цивілізованої держави в серці Європи.

На тлі сотень і тисяч затоплених лихою водою українських земель українські політики демонструють цинічну форму політичного дарвінізму, а українське суспільство відкриває очі на свою жорстоку звірину натуру - наживатись на людському горі, навіть тварини не здатні на таке.

Лихо як каталізатор спекуляцій

Мені довелося на власні очі бачити, як вода перетворюється на смертельну небезпеку, коли з неба ллє, як із цебра, а тебе не полишають нав’язливі думки, що вже завтра вранці можеш прокинутися не на власній землі, у власній хаті, а десь посеред вируючого водяного потоку. Цьогорічна повінь у Західному регіоні України забрала із собою кілька десятків людських життів, сотні й сотні помешкань та адміністративних будівель у Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Львівській і Закарпатській областях, знищила 75 % урожаю й сотні кілометрів транспортних шляхів Західної України.

Такого лиха Україна не бачила більш ніж сотню років. На ліквідацію наслідків можуть знадобитися місяці, а то й роки, мільярди коштів і тонни людського терпіння. Останнього, однак, не вистачає вже сьогодні. Понад те, можна з упевненістю стверджувати, Україна в особі кожного з нас поки що не складає іспиту, який улаштувала нам природа, а декому навіть вдається обіграти ситуацію на власну користь, як от, наприклад, українським політикам.

Кожне наступне рішення голови уряду й Президента України нагадує аморальний PR із метою підняти політичні рейтинги, суттєво знижені галопуючою від початку 2008 року інфляцією в державі. На позачерговій сесії Верховної Ради України 31 липня, куди депутатів змусило зібратися стихійне лихо, було мало задоволених, зате багато загорілих на заморських пляжах депутатських облич. Мабуть, не в останню чергу примусовий виклик на роботу з відпочинку спонукав народних обранців працювати, як ніколи, командно, злагоджено й самовіддано.

Поправки до бюджету-2008 у редакції Президента України були прийняті блискавично, вочевидь, якби в той день спікер Верховної Ради запропонував нову чи оновлену редакцію Конституції України, вони й за неї проголосували б. Ще б пак, відпочинок же в Дубаї пропадає! Відтак, регіони, де вирувала повінь, на офіційному рівні було визнано зоною стихійного лиха, на ліквідацію наслідків ВР виділила 5,802 млрд грн розпорядниками призначених на ліквідацію стихійного лиха коштів визнано відповідно Міністерство надзвичайних ситуацій і Міністерство фінансів України.

Поза тим, скориставшись ситуацією, коли в сесійному залі зібралась достатня для законотворчого процесу кількість народних обранців, вирішила випробувати потенцію власних поправок до одного з головних державних документів і Юлія Тимошенко. Однак її пропозицію щодо збільшення з 0,8 млрд до 24,3 млрд грн видатків державному підприємству «Укравтодор» і призначення Міністерства економіки розпорядником цих грошей було відхилено.

Історія одного з найбільших державних підприємств України, досі існуючого на дуже великі бюджетні кошти, може стати основою сюжету не одного кримінального роману. Свого часу Президент України (перед розпуском парламенту в 2007 році) уже призупинив ініціативу екс-спікера ВР України Олександра Мороза щодо зняття з підприємства визначених законом тендерних зобов’язань. Якби тоді Ющенко не ветував законопроект, згідно з яким підприємства Укравтодору мали б можливість розпоряджатися мільярдними коштами без процедур конкурсного відбору проектів, соціалісти - як автори законопроекту та велика на той час політична сила - без проблем могли б забезпечити наступні парламентські вибори за кошти платників податків, виділених держпідприємству на будівництво й ремонт доріг. Поправку до бюджету зі схожими перспективами та наслідками для «Укравтодору» пропонував у останній день липня Кабмін на чолі з Тимошенко. Виглядає на те, що Юлія Володимирівна готується до президентських виборів 2010 року - треба ж грошенят на передвиборчу компанію добути.

Мрія публічного політика

По завершенні сесії депутати повернулися до відпочинку. Натомість, прем’єр-міністр і Президент України вступили в нерівний бій за рейтинги. Куди не кинь оком, які ЗМІ не почитай - скрізь Тимошенко та Ющенко по коліна у воді, розмовляють із постраждалими й… обіцяють, обіцяють, обіцяють. Усі інформагентства аж кишать новинами про те, як головні політики країни дбають про потерпілих: прем’єрка з вікна гелікоптера вивчає наслідки повені на Івано-Франківщині, трохи згодом вона бесідує з постраждалими бізнесменами Калинівського ринку в Чернівцях, далі вже стоїть на табуреті перед тими, хто зазнав лиха від повені на Вінниччині, а тим часом Ющенко заливає фундамент нового будинку для постраждалих від стихії в Чернівецькій та Івано-франківській областях.

Подекуди це заходить у площину комічності. Приїжджає Юлія Володимирівна на Буковину, стоїть у воді, із постраждалими розмовляє. Запитує їх: «Чим вам зараз допомогти, що треба? А у відповідь чує щось на кшталт: «Для початку добре було б, аби ваші міністри телефонні трубки піднімали, коли ми дзвонимо». На що прем’єрка, не розгубившись, попросила присутніх міністрів повідомити людям номери своїх мобільних телефонів. У відповідь - тиша. І тільки після погроз голови уряду звільнити нечемних чиновників міністр економіки таки продиктував номер свого мобільного. До речі, про звільнення чиновників, які не реагуватимуть належно на запити громадян, Юлія Володимирівна згодом заявила офіційно на прес-конференції, зазначає УНІАН.

Інколи старання рвучких до справи чиновників переходять межі здорового глузду. Кілька днів тому Ющенко побував на Буковині, аби особисто спостерігати, як відбуваються відновлювальні роботи на місці екологічної катастрофи. До його приїзду на площі в центрі міста, як до маршу, вистроїли 270 малих чернівчан, ще кілька сотень маленьких прикарпатців роздовбаними стихією дорогами привезли на зустріч з Президентом з Івано-Франківщини. Діти, які натерпілися такого лиха, що й не позаздриш, змушені були кілька годин чекати на ґаранта під відкритим небом і палючим сонцем. Що ж, просто вершина чиновницької незграбності, вислужливості, ба навіть жорстокості.

Заради справедливості мушу визнати, що кращого PR-технолога, аніж чинний прем’єр-міністр України, наша країна, мабуть, досі не бачила. Мета ж гарного іміджмейкера полягає в тому, аби за будь-яких обставин зробити (умовно) із лайна цукерочку, чим уперто й успішно займається Юлія Тимошенко. Прикро, але Віктор Ющенко в цій війні програє: його команда не надто зосереджено вибирає «PR-сюжети» для свого Президента, зазвичай в їхньому світлі він виглядає щонайменше комічно. Однак аж надто дивуватися не має права, закономірність теми простежується: не всім же хронічно рейтингами перейматися, комусь треба й державою керувати. Саме цим із більшим чи меншим успіхом займається чинний Президент. Просто, на жаль, у це мало хто вірить, адже PR у нього нікудишній.

У контексті стихійного лиха дивує позиція екс-прем’єр-міністра України, кандидата в президенти від впливової політичної сили (Партії регіонів) Віктора Януковича. Він наче в Лету канув. Ані слуху, ані духу. Навіть не коментує дії влади, не те щоб якийсь фонд допомоги постраждалим організувати. Пригадується, коли йшлося про сепаратистський поділ України на Схід і Захід, то Янукович під цю пісню цілі «стадіони» однодумців збирав. Сьогодні ж, коли горе українців набуло загрозливих масштабів «майже президент України» спочиває десь на морях?

Понад те, у той час, коли повінь загрожує південним областям України, про що вже неодноразово заявляли вітчизняні метеорологи, майже фізично боляче читати коментарі різних там «Вась с Востока» про те, що не варто компенсувати збитки постраждалим на Західній Україні за рахунок платників податків, тобто з бюджету. Цікаво буде глянути в очі тому Васі, коли його хату на-ніц знесе повінь, а його лептоп за кілька тисяч доларів, яким він виписує всяку гидотну, буде змиє водою. Не виключено, що Вася захоче компенсувати його вартість за бюджетні кошти.

Два чоботи - пара, або Маємо владу, на яку заслуговуємо

Поки «Вася с Востока» всього лише пише різноманітні непристойності (і нехай собі пише - Інтернет усе витримає), «Іван із-під Коломиї» тимчасом гидоту творить… Просто мороз шкірою, коли дізнаєшся, що в зоні стихійного лиха місцеві бізнесмени штучно в кілька разів підвищують ціни на продукти та будівельні матеріали.

Телеканал «1+1» показує: жінка на межі нервового зриву, без хати і будь-якої матеріальної бази, із дитиною на руках плаче й бідкається через своїх сусідів, які неподалік мають продуктовий магазин, де в кілька разів підвищили ціни на продукти й речі першого вжитку, а частину товарів просто ховають під прилавком. У Чернівецькій області було зафіксовано ціни:16 грн за кг гречки та до 50 грн за літр олії!!! І як тільки рука на таку справу піднімається в часи такого горя, складно уявити.

Можливо, комусь буде достатньо пояснень на кшталт «непрості обставини змушують людей іти на крайнощі». Але ж ніхто не відміняв людяності, і врешті-решт, допомога все ж надходить. Відтак, черги біля ощадкас у населених пунктах - неможливі, поштарі не мають змоги розносити матеріальну допомогу по садибах, бо розмитими водою вулицями гасають мародери.

Повінь із кожним днем спадає, а кількість підтоплених тільки збільшується, списки постраждалих усе зростають. Знаючи нашого брата, можна тільки здогадуватися, скільки не чистих на руку чиновників вирішило й собі заробити на біді по 50 тис. грн. (таку суму видають тим, хто втратив домівку). А куди й кому насправді йдуть гроші – це вже інше питання. Відтак, на засіданні Кабміну жоден із заступників міністрів - розпорядників коштів, виділених на подолання стихії навіть не володів інформацією про те, скільки тисяч компенсаційних гривень, кому й де вже виплачено.

Віце-прем’єр України Олександр Турчинов припустив, що ціновий хаос і мародерство схожі на організацію масових заворушень, оскільки вони призводять до паніки й мають небезпечні наслідки для країни загалом. Як політик, гострий на слівце, навіть рекомендував керівництву МВС надавати працівникам інструкції, згідно з якими вони мають право використовувати бойову зброю в разі виявлення мародерів. Однак якщо в мародерів стрілятимуть, то яким же чином відповідатиме перед народом влада країни, яка знову й знову припускалася помилок, не реагуючи на попередження метеорологічної служби про насування стихії? Про загрозу катастрофи неодноразово заявляли екологи країни, детально аналізуючи причини можливого лиха: тотальна вирубка лісів, старі мости та дамби, зовсім не здатна стримати водну стихію інфраструктура міст і сіл Західної України. То хто й у кого має стріляти?.. Народ України та його влада, як виявилося, - дзеркальне відображення одне одного: там мародери - і там мародери, тож стріляти - заборонено, а то земля пусткою стане.

P.S. На вихідних була гостювала у батьків на Івано-Франківщині. По дорозі додому спілкувалась із постраждалими від повені людьми. Кажуть, що жодних 50 тисяч гривень жодному із тих, хто втратив домівку виплачено не було. Продовжують: Приходили якісь невідомі їм нові чиновники , роздавали по тисячі гривень,і більше жодних пояснень. Багатьох людей просто викреслили зі списків постраждалих, не даючи пояснень, в чому властиво справа, і чому їх раптом державні мужі перестали вважати жертвами стихії. Люди озлоблені, вони втратили віру. Найнебезпечніше те, що їм нічого втрачати, а їхня зневіра переростає в агресію.. Вам це нічого не нагадує?

 

Количество просмотров: 5420
delete
Тетяна Данилюк, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 19, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:43 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ЖАХ!
А матеріал - чудовий - сильний, актуальний, погляд на проблему з різних боків... Брава!
дякую, ‘smile‘
13:55 11/08/08
14:38 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дуже виважена і поміркована інтерпритація фактів. Мої вітання авторові матеріалу.
15:35 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Не успели выплыть из одной волны - накрыло другой...

"Так многие сидят в веках
На берегах - и наблюдают,
Внимательно и зорко, как
Другие рядом на камнях
Хребты и головы ломают.

Они сочувствуют слегка
Погибшим - но издалека"

В. Высоцкий
дякую за рецензію
16:00 11/08/08
16:53 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Повінь - це велике лихо. Дивилася новини - так шкода людей, котрі за якусь мить втратили усе - житло, майно, худобу... Гидко, коли політики на цьому спекулюють. Співчуваю потерпілим.
До речі, я зі Сходу. Так й врізала б по пиці тому "Васі". Бо це наше, спільне, українське лихо.
і я би йому врізала, але він того не вартий, ‘smile‘ мабуть. дякую за рецензію.
15:34 12/08/08
Таки не вартий... А все ж гидко. Ось через таких "Вась" і складається враження, що люди зі Сходу - "дикі". ‘sad‘
Але Вася то не так страшно. Страшніше ставлення наших політиків до власного народу - ось це, справді, трагедія...
15:44 12/08/08
18:05 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сталина нет. Этих бы мародеров к стенке. , или как еще можно назвать этих злыдней, что наживаются на людском горе.

Телеканал "1 1" показує: жінка на межі нервового зриву, без хати і будь-якої матеріальної бази, із дитиною на руках плаче й бідкається через своїх сусідів, які неподалік мають продуктовий магазин, де в кілька разів підвищили ціни на продукти й речі першого вжитку, а частину товарів просто ховають під прилавком.
19:28 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Не следовало дублировать название…
Чужая беда никогда не воспринимается адекватно, а политиками тем более… Выехали на место, повздыхали, пообещали, сели в кожаные салоны своих автомобилей – работа выполнена, совесть чиста…
21:41 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Навряд чи хтось з постраждалих одержить допомогу - роздерибанять гроші по карманах наші чиновники.
дуже вдячна за рецензію. але мушу сказати, що на івано-франківщині таки видають гроші, і вже найгірше позаду. люди, які втратили житло, принаймні у селі Дубівці Галицького району отримали по 50 тисяч, інші по 20 і ще частина по 5 тисяч. звичайно, процес складний, люди не завжди задоволені, і н впевнена, що всі гроші будуть розприділені виключно серед жертв стихії. ‘smile‘
15:38 19/08/08
00:12 12/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тетяна Крупа Харьков
04:42 12/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Славу і наживу здобувають непорядні люди. Це доказано на фактах життєвих.
І не бояться Блга?

Комментарии

"дивує позиція екс-прем’єр-міністра України, кандидата в президенти від впливової політичної сили (Партії регіонів) Віктора Януковича"
Та він після снайперського влучання яйцем тільки радий, що Західна Україна страждає. (Згадаються нам Вітьові сльози!)
16:11 11/08/08
а вы громче кричите Ю-ЩЕН-КО!!!)))
12:23 13/08/08
Швидше Ю-ЩЕНОК! ‘smile‘
13:58 13/08/08
А Ви стоїте на вузенькій стежині дихотомій: "ти не з нами - значить проти". Ти не за Яника - значить за Ющика. Існує безліч проміжних варіантів - хоча б пані в білому і з косою (ні, не на С - на Ю). Правда для мене це теж не варіант. Треба шукати глибше, і подалі від цього зброду розпіарених гицлів.
14:02 13/08/08
согласен. только хотим мы того али нет,но Украина разбита ровно на 2 части. Пророссийскую и прозападную. Середины, к сожалению,нет
14:10 13/08/08
А в деяких російських ЗМІ я читав, що й на три =)
Видно, вони вважають, що Крим це взагалі окрема річ.
Відкрию Вам страшну таємницю: насправді ніякого поділу НЕМАЄ. Поділ є тільки в наших головах, і як тільки ми це усвідомимо, він щезне "как с белых яблонь дым".
Змушують нас конфронтуватися тільки ті хто хоче маніпулювати нами та ослабити нас. Перше роблять політики, що "дерибанять" електорат, а друге - зовнішні зловмисники. Скільки я не їздив по всій Україні - люди скрізь однакові - що в Гурзуфі, що Кривому Розі, що в Тернополі. І Луганщина, і Кіровоградщина хочуть одного - злагоди. З усіма можна спілкуватися (незалежно від мови) та співпрацювати. І їм нема ніякої справи до Сходу чи Заходу - вони хочуть жити на своїй землі і ні від кого не залежати. А коли хтось тягне їх чи до Західної Європи, Америки, чи до Росії - звісно вони опиратимуться - одні дужче, інші - сильніше. Їхня відмінність не в тому що вони ЗА когось, а в тому ПРОТИ кого вони - тобто ким їх більше налякали. А "ЗА" у нас всіх спільне - Україна. І це треба усвідомити, і не давати провокаторам змоги нас розділити. Не хочеться українського варіанту Цхінвалі.
З цього приводу хочу навести думку Едварда де Боно: якщо Вас змушують вибирати між двома варіантами, не вірте: є ще як мінімум два варіанти.
Якщо Вас зацікавить таке мислення то можу порекомендувати почитати : Эдвард де Боно "Я прав - вы ошибаетесь",
а також - Ошо "Когда туфли не жмут".
Ці книги змушують задуматися.
Їх можна знайти в інеті.
‘read‘ ‘wink‘
15:20 13/08/08
Ничего подобного...
У востока и запада на Украине совершенно разный менталитет. И это уже генетически. Запад был под католической Польщей 600 лет! А Восток - 300 лет под Россией.
Тем более не забывайте,что Украина - это политическое объединение,а не национальное. Украина то и существует в своих теперьешних границах всего 69 лет. Западные границы ее подарил СССР в 1939, а восточные -Ленин в 1919 году.
Люди с Луганщины и ИваноФранковска плевать друг на друга хотели, не считают себя земляками и никак не ассоциируют себя друг с другом.
Я помню по Советской Армии - харьковчанин и западенец никогда не считали себя земляками.
Нельзя пришить ногу там где должна быть рука, как ни старайся...
15:56 13/08/08
"Запад был под католической Польщей 600 лет"
То й що з того? Частина українських земель відійшла до Польщі, але ніхто з поляків тепер не вважає їх якимись відмінними від споконвічно польських. в цьому їхня сила - в консолідованості.
Один мій друг видав нещодавно книжку про розвиток шкіл на Борщівщині (Тернопільська область), де описує як польська влада вводила польську мову навчання на початку 20 ст. і як місцеве населення цьому опиралося, незважаючи на різні фальсифікації. Суть в тому, що наш народ опирається спробам перевести його в "інший формат" - він знає свій шлях.
Кажучи тільки про 69 років, Ви чомусь забуваєте, що ще раніше ці землі належали Україні, і на них жили українці (нехай з домішкою угорської крові, румунської чи ін., але все-таки українці!). Якби до України намагалися причепити інший етнос - було б неприроднє утворення, яке б швидко розпалося при прийнятті незалежності. А так, дякувати Богу, навіть незважаючи на підбурювання "сусідів" жодна ланка не є слабкою і не прагне порватися. Звісно, якщо не брати до уваги деяких імбецилів-губернаторів, які висловлювалися і діяли суто з провокаторською метою і не представляли прагнення тих, хто їх обрав.
"Люди с Луганщины и ИваноФранковска плевать друг на друга хотели" - нагла брехня. Я минулих виборів їздив у складі лічильної комісії зі Львова на Луганщину (Ровеньківський район). Скажу чесно - прийняли нас люди надзвичайно тепло і гостинно. Спілкувався з багатьма, в тому числі і з хлопцями з партії Регіонів. Дуже толкові люди. В ході розмови ми з"ясували, що нема нам чого ділити, що ми однакові. Тільки політична верхівка нас роз"єднує. Якщо вже на місцевому рівні НУНС (а саме від них я і був, хоча зараз вже не підтримую), БЮТ та регіонали змогли знайти спільну мову, то зразу стає видно, яке бидло нас хоче поділити.
А те що Ви пам"ятаєте з совітської армії - то діла минулі, і до сьогодення мало що мають, тим більше, що це поодинокий приклад. Я ж поїздив зараз по всій Україні і знайомий з людьми практично всіх областей. Проблема поділу - абсолютно надумана. Молоде покоління не підтримує способу мислення батьків, воно прагне до інтеграції, а не якогось там ідеологічного протистояння.
З повагою.
16:46 13/08/08
дети воспитываются родителями и окружением той географической точки6где они находятся.
Я уважаю Вашу точку зрения,но я не согласен...
Понятие "этничный украинец" - очень общее. Нет ни медицинских ни антропологических норм что это такое. тем более не будем делить людей по крови. Главное как человек мыслит и кем себя считает. А тут у нас не все в порядке.
Долгое время немца жили по маленьким княжествам,которых насчтывалось около 70, потом в раз бисмарк из соединил и они ощутили общие корни. У нас такого не будет. Слишком корни разные
17:11 13/08/08
Gala Киев
на этой трагедии спекулируют все. у нас на работе собирали деньги на помощь постардавшим. мы перечисляли нашу з/плату за 1 раб. день. я внимательно просмотрела квитанцию и самое интересное- куда мы перечисляли деньги?- Закарпатскому представительству партии регионов!!!
мы все были в шоке- мы перечисляем свои деньги которые там идут в помощь (или нет) ОТ имени ПАРТИИ РЕГИОНОВ. циничность и пиар- для всех одинаков. не только президент и пр. пиарятся на этой трагедии.
11:40 12/08/08
Mary L Киев
Рекомендує цей матеріал
13:30 12/08/08
tomasch Харьков
Ні, не згоден з автором! Бо був у Закарпатті через 2-3 дні після так званої повіні. Маршрут: Харків-Кіровоград-Івано-Франківськ-Рахів-Великий Бичків-Івано-Франківськ-Львів-Кіровоград-Харків. Так, великі втрати, є постраждалі, але все налагодили за кілька днів. Бачив тільки сліди по руслам річок, мотлох та інше вище за річку на 1,5-2 метри. Ніхто не волав та не згадував за цю повінь. Можливо, в окремих місцях це й було, але Тетяна (автор) не надала жодної інформації: де, що, коли, в якої мірі було, все взагалі - немає конкретніх фактів. Згоден, спекулюють на окремих трагедіях. Але тотальної вирубки лісів не бачив, і в статті не приведено прикладів. Всі відомості з національного каналу "ОБС" - "одна бабка сказала".
Винен сказати, що Закарпатці самі вирішують всі ці проблеми, за свої кошти, ніхто їм з держбюджету недає (може трохи). І в них є чому повчитися, в доброму порозумінні цього висловлення ‘smile‘
23:02 12/08/08
певоно ви зле дивились по тексту, не бабка сказала, а я сама була свідком, тому що мої батьки проживають на Івано-Франківщині. Уважно текст почитайте, і не кидайтеся звинуваченнями у необгрунтованості. жодних фактів, це те що ви називаєете--бачила на свої очі і трублять всі тв-канали безперебійно? чи може це , на вашу думку, просто монтаж? чи як? а те, що як тільки Ющекно забирається з місця трагедії за ним одразу забираються МНС-ники, які мали б працювати безпербійно. а чого людей викреслюють зі списків постраждалих, а чого це міністри не в курсі кому , коли і скільки грошей вже перведено і роздано? маєете відповідь на ці запиатння, чи може партія не дозволяє розголошувати таємниці? а те, що перраховуючи гроші на рахунок, спеціально відкритий для порятунку постраждалих, люди визначають, що то рахункми партії регіонів у Закарпатті? це вам нічого не говоррить? ви мабуть , не бачили тотальної вирубки лісів, а екологи, фахівці з досвідом чомусь вже роками трублять про цю проблему, а ви не бачите. ясно, Балога, Закарпатський цирюльник не дозволяє своїм бачити, що де і коли вирубуть і якими контрабандами вночі відправляють.
10:36 13/08/08
Руслан Поздняков Долинская
Щось схоже було показано і на каналі Інтер ( цукор по 10 грн. за 1кг, олія 30 грн. за літр, рис 20 грн. за 1 кг).
читайте матеріал за адресою http://h.ua/story/120802/
Де робота податкової і антимонопольного комітету ?
Розстріляти таких спекулянтів на очах у всього села.
Не дивно, що в багатьох людей виникло подібне враження.
21:21 11/08/08
Олесь Коваль Хмельницкий
Рекомендує цей матеріал
21:51 11/08/08
tomasch Харьков
Тетяно, пробачте, будь ласка, якщо я Вас образив ‘confused‘ Мабудь, не зовсім правильно висловився. Треба було написати: не в усьому згоден з автором, але з більшою частиною згоден. Я дуже Вас поважаю, але для того, щоб чиновницьтво хоча б трошки побоювалося четвертої влади(ЗМІ), та щоб перші три гілки влади відповідно реагували на такі явища і факти, треба поіменно, із зазначенням посади, називати "героїв" в конкретних місцях події. А це найскладніше - назвати ім"я винної особи(чи підозрюваної). Державні органи, які це повинні робити, давно вже не реагують ні на які публікації, і не виявляють дійсних хабарників, казнокрадів тощо, бо все це едине кубло(система). "Виявляють" лише "стрілочників", які не з їхнього кубла. Ми взагалі багато чого знаємо, але якщо висвітлювати певні особи і події з конкретною прив"язкою до місця, може щось і зрушиться з мертвої крапки. Кажу Вам як юрист з певним досвідом роботи, хоча праювати чесно за цим фахом в нашій країні дуже і дуже важко. Щоб публікація діяла, на мій погляд, треба чітко вказувати дату і місце події, поіменно всіх діючих осіб, їхніх посад(маю на увазі чиновників).
Дякую Вам за відповідь на мій коментар ‘smile‘
Стаття Ваша чудова. ‘smile‘ ‘best‘
З політиків нікого не поважаю (ні Ющенка, ні, тим більш, Балогу, та інших). Єдиний політик, який майже на 50 відсотків тліє в моїй душі надію - Тимошенко Ю.В., і то, якщо їй дадуть, якщо вона не стане така ж як вони. Поки що...
12:10 13/08/08
Тетяна Крупа Харьков
Рекомендує цей матеріал
00:12 12/08/08
проти закарпатців немаю ніц злого, але згадайте як їх мучила попердня повінь, після якої трохи укріпили відповідні споруди і провели певні роботи, аби в майбутньому така повінь вже хоча б не завдавала великої шкоди. і, зауважте, за бюджетні кошти.
те що закрпатці відновлюють помешкання за власні кошти. ви думаєте ви цим комусь Америку відкрили, а коли було інакше?
10:43 13/08/08
вибачте мені, якщо я різко висловилась. ‘smile‘ насправді, мушу визнати, ц ятема мені неймовірно близька, бо я це бачила на власні очі, щожо конкретики , по іменах і посадах, з цим як завжди важко: знову ж таки, оця вікова зашореність і страх українців перед проблемами, вони не говорять імен і прізвищ, вони бояться наслідків. із останнього абзацу те5ксту, інформація ,яку отримала від мешканців львівської області, які. з нову ж таки, бояться прізвищ і посад, як вогню. у них є аргументи, як на мене убогі від бідосі: сусідові дали 1000 грн, а мені ні, а я нічого не казатиму, може й мені дадуть. а то сусіди, яким видали гроші, вже мають зуба на тих, які не отримали коштів і намагаються довідатись чому. Мовляв, ану , сидіть тихо, а то нікому не дадуть, а то ше й ті забуруть. До чого старшно жити цим людям, хоч і жити нема де, вони бояться тої цинічної безперцедентно глухої до людського болю чиновницької машини. а вона своєю чергою веде стратегічно виважену політику, вони поділили села на дві частини, частині людей втдали цю сміхотворну допомогу, іншій частині ні, це првокація, яка здатна перетворити односельчан на ворогів
11:06 15/08/08

Live

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Влочега рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

2 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Народ привык к чему угодно!

2 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Шекспір сонет 116

2 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

3 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Шекспір сонет 116

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Керчь. Убийцей почти сотни людей есть Кремль

3 час. назад

Баргузин комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

4 час. назад

Баргузин комментирует материал Шекспір сонет 116

4 час. назад

antov публикует статью НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Влочега публикует статью Путіна в Кремлі накрило

8 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

8 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

8 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

8 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

15 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

15 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

15 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

15 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116