О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  11 августа 2008 10:13:43

Куди зникли козаки-розбійники?

Одного звичайного як усі дня раптом не стало дітей. Вони зникли з дворів, пісочниць, дитячих садків, шкіл, вулиць…

- Нарешті, - з полегшенням зітхнули батьки, дідусі-бабусі і всі, всі сусіди та родичі, - не буде цього вічного шуму-гаму, біготні, стрибання, скакання, ходіння на голові… Не будуть тебе зустрічати вистрибом на одній нозі в очікування чогось смачненького, перестануть просити почитати казочку, пограти в м’яча, хованки чи конструктора.

Як вам, дорослі, така картина? Не варто лякатися: діти не зникли назавжди, вони просто перемістилися в інший, віртуальний світ – світ інформаційних технологій та комп’ютерних інновацій. Світ, де все створюється та руйнується власноруч (!), де немає дорослих, де можна стати володарем, безпокарно вбивати, катувати, та й самому вмирати і оживати хоч щодня. І жодної відповідальності – тільки й треба, що вправно керувати джойстиком, маневрувати, хитрувати…

Хіба ж не рай нового тисячоліття?!

Куди зникли козаки-розбійники?

ДИТИНСТВО №1

Багатьом з нас пощастило жити у двох тисячоліттях, тож, відповідно, ми отримали унікальну можливість не лише спостерігати за історичними змінами, а й брати в них активну участь. А головне – ми можемо порівняти те, що мали, чого прагнули і що отримали.

Не так давно в Інтернеті натрапила на статтю, яка не те що вразила, а викликала справжню ностальгію за дитинством. І в одну мить зрозуміла, що воно було таке яскраве! А ще справжнє, живе!

Ми виходили з дому вранці, десь гралися весь день, а поверталися лише коли сутеніло чи коли балкони багатоповерхівок наповнювалися маминими: «Толику, додому!», «Машо, не забудь ляльку!».

Мобільних телефонів не було. Важко навіть уявити! І коли нам хтось був потрібен, ми стукали в двері, дзвонили в дзвінок чи просто заходили. Пам’ятаєте?

Ми їли морозиво, тістечка, пили лимонад і ніхто не повнів, тому що ми весь час бігали і гралися. У нас не було ігрових приставок, 1000 каналів супутникового телебачення, компакт-дисків, Інтернету, зате ми гналися всією юрбою до найближчого дому, аби подивитися передачу «Мультфільм на замовлення». А дехто з нас навіть підкреслював у телепрограмі години трансляції мультиків на весь тиждень.

Ми каталися на веліках, під час грози майстрували кораблики з паперу та сірників, а потім пускали їх у «вільне плавання» весняними струмками і бігли слідом, міряючи босими ногами всі без винятку калюжі. І, головне, вода в калюжі для нас була теплою, а земля – гарячою!

Ми придумували ігри з палицями і банками з-під консерви, ми їли вишні з кісточками і зелені абрикоси. А ще «вишневий чи абрикосовий клей»! Ловили трутнів, горобців та жаб.

Наші вчинки були справді нашими, а не придуманими кимось. Ми були готові до відповідальності і з честю приймали покарання, адже пам’ятали про мужність Валі КОТИКА, Зої КОСМОДЕМЯНСЬКОЇ, Павки КОРЧАГІНА і слова ОСТРОВСЬКОГО «життя нам дається лише один раз, і прожити його варто так, щоб, озираючись назад, не було боляче за скоєні вчинки».

Якщо ви сьогодні переконані в тому, що чудес світу всього 7, то ви точно не з дитинства минулого тисячоліття. Адже їх насправді було набагато більше!

Куди зникли козаки-розбійники?

Пиріжок з повидлом - хіба не диво? Адже ніколи не вгадаєш з якого боку повидло витече на руку! А резинка від трусів – також диво – однаково добре тримає як труси, так і рукавиці. А ще з її допомогою можна було грати у захопливу гру!

А мамине: «Я купляю, але це тобі на день народження»! Безкоштовна медицина – це також диво: лікар один, а черги дві – перша за талонами, друга за записом. І ще одна – третя – «Я лише запитаю». Зубний порошок – чистить як зуби, так і срібло, молоко в трикутних пакетах… Всього й не перерахуєш, та від того, що згадується, чомусь волого стає в кутиках очей, легенько щось шкрябається в горлі і на мить перехоплює подих…

Ви - діти минулого тисячоліття, якщо й досі пам’ятаєте, що найкращі сорти морозива – це фруктово-ягідне за 7 коп., у вафельному стаканчику з кремом за 21, крем-брюле за 15 та шоколадне за 20. Досі найкращий квас - той, що з бочки на колесах: маленький - 3 коп., великий – 6.

Найцікавішими є підручники з літератури. Там багато портретів великих класиків. Правда, ріжки та бороду краще малювати простим олівцем, щоб можна було перед тим, як здати в бібліотеку, стерти малювання гумкою. Вам зрозуміле та близьке значення слова «дефіцит». Ви переконані, що найкращий літній табір – «Артек». І якщо асфальт у вашому дворі раптом буде весь змальований квадратами з цифрами всередині та стрілочками – ви без проблем здогадаєтеся, в які ігри сьогодні грають дітлахи.

Куди зникли козаки-розбійники?

ДИТИНСТВО №2

Нині розбита ваза вже не катастрофа, а пропущений фільм – не трагедія життя. Тепер замість велосипеда «Салют» - автомобіль БМВ, замість друга - охоронець, замість театральної вистави – політичні дебати, замість подарунка – лишня година на сон. Бути постійно заклопотаним та стильним не лише модно, а й загально прийнято, а ще «гламурно», «хітово». Сьогодні з’явилися зовсім інші цінності, вподобання, захоплення.

На одному із Інтернет-форумів діти обговорювали комп’ютерні ігри: хто в що бавиться, що кому подобається. Ось деякі з відповідей: «Lineage II...але вже майже забив... близько двох років грав...так інколи ще бавлюсь», «деколи в «контру» та «козачки» граю», «я вчора записав «Condemend-2» раджу всім у це побавитись. Графіка - супер, от тільки тупо, що мало патронів для зброї, тому мочишся ти молотками та іншим інвентарем», «я зараз мочу хробаків в «Worms-4». Не знаю чому, але мені ця гра чомусь дуже подобається», «а я велика прихильниця квестів... тільки з’являться гроші – на них і витрачаю. От вчора купила гру «Шорох» - офігенний квест, вже половину пройшла…».

Що знає це покоління, чого навчається, проходячи щоденно нові рівні та квести, спалюючи чи додаючи життя? Про які цінності думає, які пріоритети для себе визначає? І, певне, останнє і таке ж як і попередні риторичне запитання – яке майбутнє чекає на їхніх дітей? Може, замість сьогоднішніх іграшок-павуків, роботів та різних страховиськ через 20-30 років з’являться мініатюрні ядерні бомбочки і бажання керувати світом? Чи все-таки діти як і колись ганятимуть наввипередки з вітром, купатимуться у чистих (!) річках та озерах, шануватимуть батьків та пам’ятатиму свій родовід, а на домашнє завдання малюватимуть генеалогічне дерево.

ЧИ БУДЕ ЩЕ?

Дорослі, не будьте байдужими, розкажіть своїм дітям, про ігри, в які ви гралися в дитинстві. Не кажіть, що це було давно і ви вже не пам’ятаєте. Це не правда! Дитинство не можливо забути, як і не можливо забути ігри, в які гралися, в яких навчалися і розвивалися.

Куди зникли козаки-розбійники?

Хто не пам’ятає гойдалки на дитячому майданчику, з яких стрибали хто далі?

У дівчаток були анкети із практично однаковими питаннями: «Твоя улюблена пісня?», «Твій улюблений фільм?», «Хто з хлопців (дівчат) тобі найбільше подобається?». А на завершення обов’язково потрібно було написати побажання господарці анкети. А ще пісенники – звичайний зошит, в який записували слова улюблених пісень.

А хто в дитинстві не займався випалюванням? Малювали або через копірку перебивали малюнок на дощечку, а потім випалювали. І обов’язково один такий шедевр – в подарунок мамі на 8 Березня.

Квадрат в один доторк. Креслили квадрат, ділили на 4 сектори, в центрі малювали коло, в яке з усією силою кидали м’яч. Задача була вибити м’яч в сусідній сектор, допустивши лише один доторк м’ячем до землі у своєму секторі.

Хованки – не лише в дворі, а й в будинку, школі.

Заморозки - суть приблизно, як в «ловах» - один ловить і «заморожує», тобто дитина після його доторку має зупинитися і не рухатися. Будь-який інший гравець, доторкнувшись до «замороженого», може його «розморозити» і знову ввести в гру. Втім, якщо «заморозка» достатньо спритний, він може пильнувати і встигнути позаморожувати всіх гравців - тоді гра завершена, а він вибирає наступного «заморозку».

Козаки-розбійники - дві команди, з яких одна тікає (розбійники), інша доганяє (козаки). Першими стартують розбійники, і коли вони тікають, то залишають там, де можливо відмітки про свій напрямок руху – стрілки. Звичайно ж, вони намагаються заплутати козаків і інколи можуть намалювати неправильний напрямок руху, але якщо козаки вправні, то вони швидко зметикують що і як.

А гра у вибивного, де двоє гравців вибивали інших м’ячем. Останнього невибитого намагалися вибити стільки разів, стільки йому років. Якщо не вибили, то значить він усіх «виручив» і можна всім повертатися знову у гру.

Взагалі-то з м’ячем можна було щоразу придумувати нові й нові ігри. Найпопулярнішою серед малюків була гра «їстівне-не їстівне», а серед трохи старших – футбол, волейбол, штандер. Звідки взялася назва у останньої гри – достеменно не відомо, та суть її була такою – один підкидає м’яча і називає ім’я, всі розбігаються, а названий гравець має його зловити. Як тільки він зловив, гравці зупиняються, а ведучий з м’ячем намагається в когось вцілити.

Напевне не було таких, хто би в школі не грали в танчики. Кожен малює на своїй половині аркушу десь 20 танків, - і починається бій: малюєш жирну точку в тому місці, де має «відбитися» танк супротивника, складаєш аркуш, малюєш точку зі зворотного боку. Якщо відбилось на танкові суперника – значить підбив.

А ще – зарити руку в пісок і скласти її там якимось хитромудрим способом. Інший легенько знімає пісок – розміновує. Тільки він торкнеться руки – бабах! – вибух! Увесь пісок летить на сапера.

Таких ігор було багато, і головне – ми їх самі придумували. У нас був власний світ – не той віртуальний, який нам вигадали і нав’язали, а той, що ми придумали самостійно!

Сьогодні від нього лише спогади та ностальгія. А так хочеться, щоб все було як раніше…

Фото інтернет

Количество просмотров: 17922
delete
Наташа Яцемірська
Наташа Яцемірська, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +11
Всего комментариев: 29, Всего рецензий: 13
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:25 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
cпасибо огромное.....
10:36 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Я повністю з Вами згідна
Поки що моя доця будує пірамідки з усього, пече пасочки в пісочку та бігає у парку так, що й не впіймаєш.
Сподіваюсь, і далі вона буде вести активне життя, не клацаючи маніпуляторами до ПК
все одно від іноваційних технологій нам нікуди не дітися, але так хочеться, щоб ми і наші діти не забували ті дрібнички, які наповнюють життя щастя ‘smile‘
10:53 11/08/08
12:04 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Да уж... Больно, тоскливо...
И надо что-то делать - вот только непонятно что...
А квас до сих пор самый лучший в бочках...
це правда, квас у бочках найкращий, щоб там не казали ‘smile‘
а з приводу щось робити - та просто не забувати як було і по можливості власним прикладом показувати це своїм дітям
12:11 11/08/08
Угу... Якби ж то всі так...
Бо набагато простіше посадовити дитину за комп'ютер, аніж стежити де вона там бігає ‘sad‘
12:21 11/08/08
звичайно, посадовити простіше, але якщо вже іншого виходу немає, то хоч варто стежити в які іграшки вона грає...
12:25 11/08/08
12:41 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Наташо, дуже важлива публікація.
Діти, справді, від нас ідуть - у інший, віртуальний мир. Й це сумно. А потім вони стануть дорослими, та їм захочеться погратися у справжню війну... Не можна цього припустити...
приємно, Олено, що ви підтримуєте мою думку. якщо добре поритися у закутках підсвідомості, то можна простежити, що дуже багато наших вчинків тягнуться з дитинства. раніше ми пізнавали світ, сьогодні ж діємо за чиїмось спланованим сценарієм. прикро...
12:46 11/08/08
Так, прикро...
Зізнаюся: у дитинстві я часто брала участь у бійках. Тому знаю, що коли б‘ють - це боляче. У підлітковому віці записалася у секцію силових видів спорту, де займаюся й зараз. Інколи мені доводиться себе захищати. Але я ніколи не вчиню бійку перша. Бо з дитинства пам‘ятаю про біль...
Мені здається, що дитина, яка весь час проводить за комп‘ютером, взагалі, втрачає здатність думати самостійно. Якщо зараз не усвідомимо це, завтра матимемо покоління "зомбі"...
13:00 11/08/08
... і тоді слово "війна" не буде для нас якимось шокуючим чи неприємним... ‘sad‘
13:11 11/08/08
‘wink‘ не сумуйте, ще не все втрачено, і не такі вже ми безнадійні
13:29 11/08/08
Так... Бо нарешті починаємо розуміти, що маємо проблему. А розуміння - це перший крок на шляху до її вирішення. ‘smile‘
13:41 11/08/08
‘best‘ повністю погоджуюся!
13:43 11/08/08
"А потім вони стануть дорослими, та їм захочеться погратися у справжню війну..."

Навряд захочеться погратися у війну після віртульних. Лєньки буде ‘smile‘ Точно вам кажу ‘LOL‘
17:39 21/08/08
13:50 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
С умилением вспоминаю своё первое средство связи - это была детская игрушка "Азбука Морзе" - в комплект шли два специальных фонарика, передающие два сигнала (точка, тире) и интрукция в двух экземплярах с азбукой Морзе... Представляете как было интересно - в соседнем доме, что напротив сидел дворовой товарищ с таким устройством и мы беседовали по несколько часов... Азбуку наизусть выучить не смог ни Он ни я - поэтому общались очень медленно... Это Вам не СМС набирать...
Сейчас дети гораздо более комуникативны, владеют такими устройствами, что в 70-х годах ни один шпион о таком и не мечтал... С одной стороны прогрессу рад, но с другой стороны становится страшно - ведь через несколько поколений в детский сад будут ходить настоящие киборги, напичканные электронникой...
‘crazy‘ ‘crazy‘ щодо кіборгів - це точно
09:11 12/08/08
16:03 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отличный материал. Как нельзя актуальная тема. Как-то недавно мне одна знакомая, счастливая мамаша шестилетнего мальчугана, сказала: "А дети нынче быстро взрослеют. Даже не знаю, хорошо ли это или плохо... " Мой девятилетний крестник предпочитает игре в футбол - пресловутую "контру" за компьтером. А я до сих пор зимой таскаю ведрами воду и устраиваю перед домом ледяную горку, играю с друзьями, довольно таки взрослыми и состоятельными людьми в снежки... Летом мы ходим на пляж с пирсом, чтобы было откуда попрыгать в воду... Иногда дети присоединяются, а все чаще смотрят как-то с осуждением, с какой-то взрослой серостью и серьезностью. может быть мы сами у них забираем детство? И мы, взрослые, виноваты в том, что наши дети рано начинают видеть мир в черно-белых тонах?
ми не забираємо в них дитинство, просто суспільство диктує свої правила гри і не кожен може йому протистояти. переконана, що в віддалених селах діти й досі грають у козаків-розбійників та інші рухливі ігри. просто їх ще не захлиснув науково-технічний прогрес
09:13 12/08/08
18:30 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"А так хочеться, щоб все було як раніше" Согласна.

А кто не хочет. И я с авторм погрустила. Статья полно раскрывает мысли автора. В тему фото.
19:25 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Мир изменился до неузнаваемости… Дети остаются детьми, но в них с каждым годом всё меньше общих черт с теми, кто родился на десяток лет раньше…
та й у нас, якщо розібратися, було інше дитинство, аніж у, наприклад, дітей війни...
09:21 12/08/08
20:45 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ільвен Киев
Чудова подорож у дитинство........
22:30 11/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Василь Чумак Харьков
‘best‘
05:06 12/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Такі статті потрібно писати не один раз,щоб читали і робили висновки. Дуже розумні думки.Сподобалось.
дякую ‘smile‘ може напишете й ви свої враження про дитинство? ‘wink‘
09:22 12/08/08
14:29 12/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Веснушка Киев
Цікава стаття. Я раніше теж любила грати в танчики, на уроках музики.
ооо!! урок музики, то був якийсь суцільний балдьож ‘LOL‘ ми що завгодно робили, лиш би не займатися музикою
а ви плювалися пластиліном з ручки? ‘LOL‘
14:41 12/08/08
00:16 13/08/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов Киев
Ностальгия, однако.

Комментарии

Скіф Донецк
Рекомендує цей матеріал
Чому? рекомендую
10:26 11/08/08
Марія Солтис Кузнецовск
Рекомендує цей матеріал
Чому? Важливо
10:36 11/08/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую!
12:41 11/08/08
Рекомендує цей матеріал
16:03 11/08/08
Ільвен Киев
Рекомендує цей матеріал
20:44 11/08/08
Любомира Віденська Белая Церковь
Рекомендує цей матеріал
Чому? Важлива тема, актуальна й добре подана.!
13:08 12/08/08
Mary L Киев
Рекомендує цей матеріал
13:34 12/08/08
Веснушка Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Правда.
14:30 12/08/08
Весьма неоднозначно. Не, может с точки зрения журналиста или редактора хорошо, но я говорю как читатель.
Про детство № 1 вы взяли выступление минской команды КВН, местами даже с цитатами, и сделали сочинение на тему "как было хорошо, когда у нас ничего не болело, а колбаса стоила 2.20". По поводу детства нынешних детей, в чем то вы правы, но в основном вы пишете от имени тех, кто не может принять перемены.Если вы чего то не понимаете, это не значит, что непонятное для вас объективно плохо. Один мой знакомый считает, что интернет это исключительно порно, и очень негодует ‘wink‘ В инете, в играх, да и вообще, каждый находит то, что ищет. вот и вы нашли именно это.
19:39 12/08/08
Олесь Коваль Хмельницкий
вибачте, але ви не зрозіміли, авторка наголошує на тому , що у дітей не лишилося нічого,МАЙЖЕ. дитячого.......вони, скоріше , додатки до віртуального світу ігор, я маю своїх трьох і знаю про, що говорю. Звідки у дітей може бути повноцінне здоров‘я , якщо весь вільний час вони сидять в неті.І чому раптом "..непонятное для вас объективно плохо."? Навпаки все зрозуміло:ПОПИТ ПОРОДЖУЄ ПРОПОЗИЦІЮ....це лише бізнес...
23:00 12/08/08
так, і справді, я саме це хотіла донести, але якщо читач має власну думку, це ж також добре ‘smile‘
09:23 13/08/08
Ок. Тогда объясните, почему ваши дети исключительно сидят в инете? Почему вы не катаетесь с ними на велике, не ходите на пляж и каток, не стреляете из рогаток? Почему не мастерите девчонкам домики для кукол сами?
Детям интереснее быть с вами, но вам нужно приложить для этого усилия, другой вопрос, что проще усадить его за комп, и жаловаться, что он оттуда не вылазит.
14:26 06/09/08
При этом я заметьте за инет, комп игры, и все, что появилось сейчас. Мир меняется, и дети будут меняться, а от взрослых зависит, будут ли их дети гармонично развиты.
14:32 06/09/08
Олесь Коваль Хмельницкий
уточнюємо ситуацію-мої виросли....тепер я бавлю чужих дзяток, граюсь з ними козаків-розбійників, стріляємо з луків , ходимо в походи і вчимо курс виживання.....це поки вони в молодших класах....старшекласники мають забавкі іншего гатунку ‘confused‘
16:03 06/09/08
tomasch Харьков
Рекомендує цей матеріал
Чому? Тому, що це справжнє!
10:47 13/08/08
згідна, розрив поколінь завжди буде існувати і, можливо, наші правнуки будуть бавитися у абсолютно невідомі для нас ігри. але справа не в тому. не залежно в якому ти віці, варто не забувати про дитячу активність та безпосередність. саме про це я хотіла сказати ‘smile‘
09:24 13/08/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Згадала дитинство завдяки Вам... До того ніколи не страждала на ностальгію. Дякую, що нагадали, як добре було бути дитиною!
12:50 13/08/08
завше будь-ласка ‘smile‘ і самый приємно згадувати дитячі роки ‘wink‘
12:57 13/08/08
Прохожий Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? http://audio.meta.ua/imgview.php?fid=571114 Дозвольте Вам подарувати музичну іллюстрацію до Вашого нарису.
00:11 13/08/08
ой, дякую!!!! ‘best‘ ‘bravo‘ ‘bravo‘
09:26 13/08/08
Хіба це звичайнісіньке українське дитинство "Тепер замість велосипеда "Салют" - автомобіль БМВ, замість друга - охоронець..." ‘wow‘ Щось ви наплутали, хіба що у якогось одного відсотка проживаючих таке.
Так компьютери це зараза ще та, справжнісінький наркотик, але все має властивість закінчуватись, просто такий час, до речі не дітьми придуманний, створений...
Ми ж то жевемо у світі дорослих, от що виростили то і є.
І взагалі, дитинство воно і через тисячу років залишиться дитинством (я маю на увазі саме дитинство, а не 18 років і бажання БМВ (То вже не дитинство, а адаптація, перехід до дорослого життя в суспільстві і його вимог)
Просто зараз не ваше дитинство, тому ви до ньго не маете жодних теплих почутів ...
17:30 21/08/08
Прохожий Киев
Щиро Ваш!
18:58 13/08/08
Вибачте, забув у перший пост дописати ‘smile‘ ‘confused‘

"Чи все-таки діти як і колись ганятимуть наввипередки з вітром, купатимуться у чистих (!) річках та озерах, шануватимуть батьків та пам’ятатиму свій родовід, а на домашнє завдання малюватимуть генеалогічне дерево."

А це, тим паче залежить від дорослих ‘sad‘ Я всіми руками і ногами ЗА купатись у чистих річках та малювати генеалогічне дерево. Таж як дитина зможе пам‘ятати свій родовід, якщо батьки не розповіли?..
17:35 21/08/08
можливо, ви і праві, навіть не дискутуватиму з цього приводу. адже скільки людей, стільки думок ‘wink‘
09:07 22/08/08

Live

2 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

2 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

7 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

9 мин. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

18 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

36 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

40 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

43 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

43 мин. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

2 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

10 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

14 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"