О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  24 июля 2008 20:46:39

Автор: Алекс Брут

Родік Какічєв: "Я продав свою гітару "Океану Ельзи"

 

Tango Tempo готують дебютний альбом та кліп

На Закарпатті люблять сучасну музику. Гастролі відомих в Україні виконавців тут проходить із незмінними успіхом. А ось суто закарпатських музикантів, які досягли неабияких успіхів, досі можна перерахувати лише на пальцях. Хоча формацій, що грають у різних стилях не бракує. Щодо їх подальших перспектив говорити нині досить важко - одним бракує таланту, іншим грошей на "розкрутку", треті ще дуже молоді і тільки набираються досвіду. Однак здається, що ужгородського гурту «Tango Tempo» все це не стосується. Їх вже досить добре знають у Києві, а завдяки світовій мережі і у Європі. Стільки схвальних відгуків на адресу місцевих музикантів мені особисто читати ще не доводилося.

Приємно дивує, наприклад, працездатність хлопців - в їхньому арсеналі вже понад 300 композицій! Можливо не всі вони доведені до розуму, і більшість інструментальні. Хоча такий закон жанру в якому грає гурт - це електронний біт (ейсід джаз, хіп-хоп та інші модні стилі) плюс живі інструменти. Ще одна "родзинка" - чорношкірий вокаліст, який приїхав з ... Харкова. Саме зараз триває кінцевий запис дебютного альбому, а потім не менш відповідальний момент - зйомки професійного кліпу. І не одного, а одразу двох. Тож вже восени на українських каналах ми побачимо «Tango Tempo» у всій своїй красі. І будемо пишатися, бо це ж наші!

Tango Tempo - струйова музичка!
Tango Tempo - струйова музичка!

Аби не відривати весь гурт від роботи, я вирішив зустрітися тільки з одним з них. А саме з Родіоном Какічєвим, моїм старим другом (до речі, він намагався колись навіть мене, щоправда безуспішно, навчити грати на басу). Родік - досить відома персона нашого музичного "бомонду". Мабуть вже не має жодного ужгородського гурту, де б він не брав участь хоча б у ролі порадника. Розмовляли ми з ним довго (не дивуйтеся - майже цілий день). А

розпрощалися тільки о 3-ій годині ночі, після концертної програми в клубі "Бюргер". Пива тоді випили вдосталь, не тільки за музику, але й за день народження музиканта.

- У скількох проектах ти нині береш участь?

- Як мінімум у трьох. Це «Papy Blues Band», який ти зміг сьогодні почути - це блюз та рок-н-рол, який виконується виключно угорською мовою. Інша група - це джазовий «Pap Jazz Quartet», вже досить відомий, під керівництвом Віллі Папа. І звісно – «Tango Tempo». Поки що все, більше не встигаю. Грати приходиться абсолютно різнопланову музику, однак мені вона цікава і в цьому є момент власного розвитку.

- Тобто ти можеш при бажанні грати будь-яку музику?

- Намагаюся робити тільки те, що мені по душі. Точно, що ніколи не буду грати низькоякісну попсу, якою і так вже переповнений ефір. Хоча, якби мене запросила, наприклад Мадонна, то кинув би все (сміється. - авт.). Хоча був час, коли довелося брати участь у проекті, від музики якого не отримував жодного задоволення. Але це в минулому, тоді потрібно було заробляти гроші. Тепер більше цікавить саме творчість.

- Тебе всі запрошують і це приємно. А ось заробити з музики вже є можливість?

- Дивлячись де. Можливо в Києві це реально. А ось в Ужгороді ще досить проблематично. Тому і приходиться буквально розриватися на шматки по різних проектах. Тим паче досі ще немає у нас досвідчених менеджерів та продюсерів. Тому музиканти самі мають влаштовувати концерти, домовлятися за гонорар і таке інше.

- Чим відрізняється музика «Tango Tempo» від інших груп?

- Це синтез електронних стилів плюс накладка "живого" басу. Можу сказати, що подібного не робить в Україні практично ніхто. У нас кожний професіонал у своїй справі. Наприклад, наш вокаліст Мартин співає на рідній мові - англійській, звісно без акценту. Тому мало хто може послухавши наші записи повірити в те, що група має українські коріння.

- А як Мартин опинився в Україні?

- Сам він родом з Уганди. Приїхав колись до нас навчатися, тепер викладає англійську мову для багатих людей. Тепер сидить в ужгородській студії і записує вокальні партії. Вже повністю готові 9 композицій.

Rodik Kakicheff z bassom
Rodik Kakicheff z bassom

- І що далі?

- Є люди, які підтримали нас фінансово - вийде повноцінний альбом. Тираж буде поки що невеликий - 1000 екземплярів. Потім відзнімемо 2 відеокліпа. Їх до речі вже чекають на каналі "Ентер-Мюзік", в нас є там знайомі.

- За ротацію прийдеться сплачувати?

- Ні, вони готові піти на такі жертви заради нас (сміється. - авт.). Тобто просто хороші і класні люди там працюють.

- Багато в шоу-бізнесі вирішують саме знайомства?

- Думаю, що так. Можливо після таланту музикантів на другому місці, а іноді навіть на першому. Потрібен дизель, який штовхатиме вагончики. Не дивлячись на їх красу вони будуть стояти без руху.

- Однак у вас музика досить альтернативного формату. Нелегко буде пробитися?

- Мені здається, що зараз йде тенденція саме до експериментальної музики. Молодь вже втомилася від однакової "попси", хочеться чогось нового. Музична індустрія в Україні розвивається, і неформат однозначно займе тут достойне місце під сонцем.

- Серед останніх концертів які запам’яталися найбільше?

- «Tango Tempo» вже двічі приймає участь у міжнародному конкурсі молодих музикальних формацій – «The Global Battle Of The Bands» («Світова битва гуртів»). У 2006 році його фінал проходив у мукачівському замку, минулого - у Словаччині. Перший раз ми зайняли 5 місце, наступного разу 4. Тобто зберігається у нас така позитивна тенденція. Головний приз для переможців - це виступ у Лондоні, а вже там лідера очікує приз 100.000 доларів плюс світове турне. Минулого року представляти українську музику поїхав київській гурт "АтмАсфера". А у нас все, сподіваюся, ще попереду.

- Що іще маєте серед здобутків?

- Нашу музику вже добре знають у столиці. Її включив до своєї збірки на компакт-дисках відомий журнал "Афіша", назвавши однією з найкращих інді ( тобто незалежних. – авт.) груп в Україні. Запросили нас також на виступ у клубі "Хмільна бочка". А нещодавно вийшла свіжа збірка під назвою "Ре:еволюція", куди ми також потрапили.

- Чи плануєте перебратися у Київ?

- Поки що ні, хоча було таке бажання. Однак поки що тримає нас робота в Ужгороді.

- Ти брав участь у більше ніж 20 музичних проектах. Однак першою стала ужгородська група "Крістофер Робін". Чи не було бажання зібратися як раніше і записати альбом?

- Так, проект зустрічі «10 років потому» був. Однак майже всі з учасників гурту нині працюють у Києві і не проявили до цього великого інтересу (вони дизайнери у рекламному бізнесі, їх твори можна щодня побачити по телевізору. - авт.). На жаль. Залишилися тільки старі записи на касеті, які добре знали меломани.

- Ніхто з старих "крістоферів" більше не займається музикою?

- Хіба що вдома, за допомоги комп’ютерних програм. Наскільки мені відомо Саша Кулаков навіть зайняв приз за найкращий саундтрек до фільму десь у Франції.

- Десять років тому я записав з тобою інтерв’ю, яке мало назву "Мій улюблений Music Man". Мова йшла про твою гітару. Я чув, що у неї якось цікаво склалась доля.

- Так, це був американський бас. Коштував він 200 доларів - чимала сума на той час. Мені вдалося поїхати в Казахстан, де вдалося заробити на одному одноразовому бізнесі 158 доларів, інше взяв у борг. Але час іде, тому вирішив якось його поміняти. Зацікавився моїм інструментом Денис з нового складу "Океану Ельзи". Бачив свій бас в кліпах та в роботі - на концертах. Було приємно, що він "працює" далі. А тепер у мене 6-струнний "Warwick", який також продаю. Дорого. Отже, поспішайте (сміється. - авт.).

- Тобто зараз якісно грати недешеве задоволення?

- Однозначно. На китайських інструментах грати дуже важко - це як перша моя гітара білоруський "Бас-1". Хоча не важливо який інструмент, головне – відповідне ставлення до нього. У нашого гітариста Андрія Гасинця ми якось знайшли старий скалічений "Урал" і вирішили використати його звучання. І записали цілий трек! Називається композиція «Old Game» ("Стара гра"). Не думаю, що хтось здогадається на чому ми тоді її зіграли.

- Наскільки розумію всі учасники проекту займаються ще чимось іншим?

- Так, Андрій (гітарист) - дизайнер по меблям, а Саша - спеціаліст по комп’ютерам.

- Скільки потрібно молодій групі, аби "розкрутитись" у Києві?

- Дуже багато. Ще декілька років тому йшлося про суму в 100.000 доларів. В першу чергу це оплата продюсера. З іншого боку, маючи такі гроші вже непотрібно ні до кого звертатися (сміється)... В принципі, якщо музика справді варта уваги, то знайдуться люди, які будуть допомагати навіть безкоштовно. Наприклад, як нам (сміється)…

P.S. Почути і побачити «Tango Tempo» вживу можна в ужгородських та мукачівських клубах (поки що). А їх музику легко знайти у мережі Інтернет (поки безкоштовно). Наприклад тут: http://chksys.mylivepage.ru/file/157

Фото: Ната Попова (Ужгород)

 

"Старий Замок "Паланок"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4141
Фото: Ната Попова (УжгороД)
delete
Алекс Брут
Алекс Брут, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:13 24/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Серый Лев Харьков
22:09 24/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересное интервью!
22:23 26/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Цікавий матеріал, гарне інтерв"ю, гарні фото. Дякую і за посилання.

Комментарии

Oleksa Livinsky Мукачево
Рекомендує цей матеріал
18:25 25/07/08

Live

7 час. назад

Александр Белов рекомендует материал Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

7 час. назад

Александр Белов пишет рецензию на публикацию Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

7 час. назад

Nataliy Glinskay публикует статью Не будь юрбою!

7 час. назад

Анжелика Исидина пишет рецензию на публикацию Гибридный закон гибридной войны

7 час. назад

Анжелика Исидина рекомендует материал Гибридный закон гибридной войны

7 час. назад

Анжелика Исидина рекомендует материал Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

7 час. назад

Анжелика Исидина пишет рецензию на публикацию Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

8 час. назад

Alla Dubovaya пишет рецензию на публикацию Гибридный закон гибридной войны

8 час. назад

Alla Dubovaya рекомендует материал Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

8 час. назад

Alla Dubovaya пишет рецензию на публикацию Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

8 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Гибридный закон гибридной войны

8 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Дядько – ­ навпроти. Вагон-метро....
"

8 час. назад

Валерий Иванович Александрович публикует статью Как дело " о сепаратизме" превратилось в дело" предателей-мент
ов" сдавших Мариуполь"

9 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Дядько – ­ навпроти. Вагон-метро....
"

10 час. назад

Natita рекомендует материал О стихах без пунктуации

10 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал В Україні переміг "Егоїстичний ген"

11 час. назад

белка у Стрелки комментирует материал Меня никто так не любил. Елена Светлицкая. ( рассказ-быль)

11 час. назад

Жиго публикует статью Я гадав за польотом птахів...

12 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ОБЛАЧНЫЕ МЫСЛИ

13 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Гибридный закон гибридной войны

13 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Гибридный закон гибридной войны

13 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью В Запорожье спасатели играючи толкали двухпудовые гири

13 час. назад

Валерий Иванович Александрович комментирует материал Гибридный закон гибридной войны