О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  23 июля 2008 13:30:27

Автор: Оксана Жила

Репортаж з європейського шоу Руслани Лижичко у місті Львові

Приголомшливо красива наречена Руслана у сукні-трансформері (зліпили її своїми тілами чотири танцівники співачки) у суботу на сцені біля Монумента Слави зовсім не ставала на рушничок щастя, а запалювала своїми драйвовими піснями з нового альбому «Амазонка» львівську публіку. Саме земляки легендарної танцівниці з вовками мали нагоду вперше в Україні послухати повну програму нового європейського шоу Руслани просто неба. Власне з рідного міста, стартував всеукраїнський концертний тур переможниці Євробачення-2004 у підтримку нового альбому з багатозначною та багатообіцяючою назвою «Амазонка». До речі, останній тур співачки Україною був п’ять років тому у 2003 році. Сама Руслана таку велику перерву пояснює тим, що вона не хотіла показувати українцям напівпродукт.

Репортаж з європейського шоу Руслани Лижичко у місті Львові

Трішки передісторії

Перед всеукраїнської прем’єрою композицій з альбому «Амазонка» та повної програми свого шоу, його частково оцінював європейський слухач. Так, прем’єри цього шоу відбулись цьогоріч навесні у шести європейських містах: Баку, Софії, Каннах, Стамбулі, Белграді та Бухаресті. Крім Львова амазонка Руслана завітає у Маріуполь, Івано-Франківськ, Одесу, Сімферополь, Дніпропетровськ та Запоріжжя. Словом, розслабитись у співачки часу не буде. Як розповіла Руслана, за усе турне, де крім концертів Україною доведеться мандрувати то у Лос-Анджелес, то у Маямі, то у Польщу, у неї буде лише п’ять вихідних.

Що цікаво, Руслана також виступатиме у Пекіні куди її запросили... росіяни. 19 серпня в Пекіні Руслана покаже своє шоу Wild Energy. "Це буде виступ в межах Олімпійський ігор. На жаль, це було запрошення з російської сторони", - розповіла Руслана. Серед планів співачки також виступ на фестивалі "Сопот" 23 серпня, 27 липня зйомки нового кліпу в Лос-Анджелесі, виступ 15 липня на "Слов’янському базарі" в Білорусі, концерт у Румунії, Канаді...

Коханий Сашко практично усюди супроводжуватиме Руслану. Саме він узяв на свої плечі організаційну частину турне. Також свого кумира у кожному місті підтримуватимуть учасники фан-клубу співачки. От і на старті турне Руслану прийшли підтримати з пів сотні відданих фанатів з Києва, Одеси, Луганська, Миколаєва, Ужгорода, Тернополя і, звісно, Львова. Як розповів «Газеті» президент фан-клубу виконавиці Антон Курганов, вони підтримуватимуть Руслану у кожному місті: «Змінюватиметься склад підтримки, проте у кожному місті представники з різних міст вболіватимуть за нашу Руслану».

Як розповіли у прес-службі Руслани, для кожного міста Руслана підготувала свою „фішку”, а також у кожному місці на розігріві працюватиме альтернативний гурт, який обиратиме чоловік Руслани. У Львові, на підігріві працював львівський рок-гурт „Оратанія”.

Загалом, перший літній всеукраїнський тур Руслани являтиме собою серію виступів на великих сценах просто неба у центрі найбільших міст України. Що цікаво, Київ у цей список не увійшов. За словами співачки, організація концерту у Києві обійшлася б їй як увесь тур разом узятий.

Шоу з великою ідеєю

Феєричне та яскраве європейське шоу Руслани, (як його називали самі організатори), над яким трудилась незмінна режисер-постановник концертних програм Руслани заслужена артистка України Ірина Мазур, не позбавлене й високої ідеї. Цим турне Руслана продовжує оголошену раніше антипіратську ініціативу. По-перше, українці зможуть стати глядачами шоу Руслани цілком безоплатно, а також Руслана перша серед українських виконавців на своєму офіційному сайті запропонувала усім прихильникам завантажити свій новий альбом безкоштовно або заплативши стільки, скільки вважають за необхідне.

«Сказати, що піратство розгулялося, це нічого не сказати, сказати, що держава з ним не бореться, це теж нічого не сказати», - емоційно говорила Руслана. За словами співачки, поки немає виборів політикам не потрібно турбуватися про артистів і якимось чином допомагати їм боротися з піратством. «Будуть вибори, то вони почнуть щось пропонувати, домовлятися, платити. Але більшість на халяву використає. Не вміють наші політики цінувати українських виконавців», - наголосила Руслана. Екс-політик зазаначила, що боротись із піратством можна, для цього просто необхідно внести слово „Інтернет” до Кримінального кодексу України, адже саме в інтернеті можна завантажити все, що завгодно. До речі, восени у парламенті мають бути слухання з цього приводу, додала Руслана.

Крім антипіратської ініціативи, зворушив інший жест Руслани. Вона чи не перша виконавиця, що виступала у Львові, попіклувалась про місця для неповносправних дітей міста. Для дітей з явними ознаками ДЦП, хвороби Дауна, Руслана поклопоталась про спеціальну VIP-зону. У цій же зоні були волонтери та близькі цих підлітків, а також члени фан-клубу Руслани і ті, що придбали ліцензійний диск Руслани у наметі навпроти сцени.

Саме ліцензійний альбом чи спеціальний пароль, отриманий при купівлі пісень з альбому на офіційному сайті, стали перепустками до спеціальної фан-зони перед сценою. Звісно, охочих добратись поближче до зіркового тіла було чимало, тож цілком можливо, що після свого турне Руслана повторить успіх продажу альбому «Дикі танці», який свого часу в Україні досяг відмітки 200 000 ліцензійних копій, що на українському музичному ринку відповідає подвійному «платиновому диску». До речі, Руслана була першою українською виконавицею, яка отримала престижну музичну премію World Music Awards в Лас-Вегасі, як український артист, що продав найбільшу кількість альбомів у світі.

Хотіли якнайкраще, а вийшло як завжди

На жаль, афішоване європейське шоу Руслане із тим, що насправді побачили львів’яни дуже скидувалось на «легендарне» світлове шоу Гофа на святкуванні 750-річчя міста. «Шоу Руслани являє собою високотехнологічне музичне видовище світового рівня. Дія шоу переносить глядача у віртуальні фантастичні світи, віртуозно відтворені завдяки сучасним проекційних та світлових технологій, спеціально розроблених для шоу Руслани провідними європейськими спеціалістами та компаніями», - так описували шоу Руслани усі прес-релізи зірки. До речі, нічого схожого про грандіозне шоу не читали декілька років тому в місцевій пресі?

Насправді все звелось до того, що на сцені показали бліду копію контрастів та перевтілення, де одна стихія чергується з іншою,а музика і вузіульний ряд розділені на блоки. Так, справді нові запальні хіти змінювали ліричні балади чи нові, тобто добре забуті старі, гуцульські шлягери Руслани.

А ще, як обіцяли організатори, Руслана впродовж програми гратиме на різних інструментах, змінюватиме численні вражаючі образи та костюми, не забуваючи заряджати публіку своєю неповторною енергією, драйвом та віртуозним живим виконанням. Щодо першого, крім синтезатора, Руслана ні на чому іншому не грала і то, через пелену диму, яку передбачливі організатори напустили на сцену, не можливо було розібрати чи все таки Руслана на чому-небудь грала.

Окрема тема розмови й про «вражаючі образи та костюми» співачки. Руслана то зникала зі сцени, хоч голос її продовжував лунати, то переодянгалась прямо на ній. Звісно, робилось усе це дуже естетично. Загубившись у вирі танцівників у образі дикої Руслани, враз співачка з’являлась у образі дикої леді з ефектним піратським капелюшком. На сцені з’являлись синтетичні солдати майбутнього, середньовічні пірати в цікавій арт-фентезі інтерпретації, урбаністичні байкери, етнічні воїни, містичні музи, і звичайно, неперевершена Руслана у сукні нареченої. До речі, розкішне весільне вбрання для співачки зробила львівський дизайнер Олена Світлячок.

Несинтетична Руслана, цимбали з… пластмаси та танцівниці з целюлітом

Чим далі Руслана ставала агресивгнішою. На це вказували не лише надто драйвові баси, червоний одяг, запальні танці, а й пляшка води, якою дика співачка полила перші ряди біля сцени. Усе це відбувалось під пісню із символічною назвою „Вогонь”.

Співачка представила два десятки пісень з них семеро були англомовними. Що цікаво, львів’яни дуже мляво підтримували англійські версії Руслани, проте її весільні мотиви із пісень «Ой Марічко чичері», «Висить, ябко, висить» та «Весілля, весілля» публіка сприйняла на «ура». В оригінальному інтерактивному форматі на сцені співіснували рок-музиканти, ді-джей Small та великий склад шоу-балету "Життя". До речі, щодо останнього, спостережливі журналісти замітили у танцівниць Руслани... целюліт.

Вразила й інша бутафорія від Руслани. Цимбали, які використовували у одній з гуцульських пісень Руслани насправді виявились пластсмасовими. „Я не сентетик”, - співала Руслана, не забуваючи наголосити: „Сьогодні у нас все наживо. Я не про музику, а про серце”. Справді, до одного не можна було придертись: щирості Руслани. Стоячи на сцені після понад годинного концерту Руслана щиро усміхалася у сторону VIP-зони, де сиділи її мама, бабця, вчитель та інші друзі і свято вірила, що її виступ запалив не одне серце, а її дика енергія дала імпульс не одній добрій справі.

Количество просмотров: 8050
Отредактировано: 23-07-2008 [15:01]
delete
Оксана Жила
Оксана Жила, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:41 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Браво! Лише не вистачило бодай однієї фотографії..."Насправді все звелось до того, що на сцені показали бліду копію контрастів та перевтілення, де одна стихія чергується з іншою,а музика і вузіульний ряд розділені на блоки. Так, справді нові запальні хіти змінювали ліричні балади чи нові, тобто добре забуті старі, гуцульські шлягери Руслани".
"Стоячи на сцені після понад годинного концерту Руслана щиро усміхалася у сторону VIP-зони, де сиділи її мама, бабця, вчитець та інші друзі і свято вірила, що її виступ запалив не одне серце, а її дика енергія дала імпульс не одній добрій справі". Шоу-бізнес - то чудовисько, яке жере душу виконавця... У випадку, якщо той хоч на мить відступається від високого служіння Мистецтву заради грошей, слави і т.д.
14:30 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
виправте:
Ркмунії
вчитець
17:59 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Досить добре автор статті передала виступ Руслани.
З задоволенням прочитала. Інформативно.Добре висвітлена тема.
18:17 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Хорошая репортажная работа. Есть мелкие огрешки, над чем можно было бы поработать. Но в целом после прочтения скажу - отлично. Написано доступным языком, хорошо читается.
20:18 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Не зависимо от того, какого мнения я про эту певицу, материал подготовлен неплохо... Содержательно, подробно...
Лишь внимательнее вычитывайте текст...
20:24 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Грамотный содержательный материал!
21:23 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Не нравится мне творчество этой певицы… но ведь это личное мнение… а вот статья – написана хорошо… Обстоятельно, подробно…Неплохо оформлено, хотя можно и больше было фото добавить…
23:03 23/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
14:21 26/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кочубей Ніна Прилуки
Гарна і якісна робота.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? Сік транзіт глорія мунді...
13:42 23/07/08
Меня, честно говоря, разочаровала эта суета по поводу пиратства. По-моему, это ниже такой личности, как Руслана...
18:40 23/07/08

Live

40 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

41 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

45 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

48 мин. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

56 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

3 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

11 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

14 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"