О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Новые технологии  17 июля 2008 13:54:39

Автор: Маклюк Юлія

Вічна лампа

Люмінесцентні та неонові лампи потроху поступаються своїм місцем на ринку освітлювальних приладів. На заміну їм приходять економічні і надійні пристрої на основі світлодіодів. Сьогодні їх вже успішно використовують для нічної підсвітки будівель, у світловій рекламі та ландшафтному дизайні. На черзі – житлові приміщення.

 Світлодіод – це прилад на основі напівпровідника, що під дією електричного струму випромінює світло. Сучасні світлодіоди мають портативні розміри, характеризуються низьким енергоспоживанням, довговічністю, яскравістю і нескінченним розмаїттям кольорів. Вони знаходять застосування у таких галузях як оформлення вітрин і зовнішньої реклами, створення світлових ефектів у квартирах і клубах, використовуються у світлофорах, ліхтарях і фарах.

З ІСТОРІЇ ВИНАХОДУ

Вічна лампа
А почалось все у 1955 році, коли працівник компанії Radio Corporation of America Рубін Браунштейн відкрив інфрачервоне випромінювання напівпровідників. Через шість років, у 1961, Боб Б’ярд і Гарі Пітман сконструювали на основі цього відкриття повноцінний прилад, що використовувався як індикатор. Ще через рік з’явився перший світлодіод, який давав світло видимого діапазону. Він дістав назву «LED» від англійського light-emitting diode – діод, що випромінює світло.

 Подальші пошуки привели до появи приладів зі світлом усіх можливих кольорів, в тому числі білого, підвищення їх надійності і яскравості. За допомогою методу метал-оксидного хімічного парового нанесення MOCVD компанія Toshiba змогла підвищити їх КПД до 90% (тобто 90% електроенергії перетворювалось на світло). Цей показник залишається недосяжним для традиційних ламп, де більше половини енергії втрачається у вигляді тепла.

Ще одним успіхом стало створення діода, що випромінює хвилі в ультрафіолетовій частині спектра (довжиною 210 нм). Це світло є згубним для бактерій і використовується там, де потрібна особлива стерильність, наприклад, в операційних та лабораторіях.

Зараз зусилля вчених направлені на розробку так званих органічних світлодіодів, котрі мають бути дешевшими і екологічно безпечними. Проте навіть існуючі прилади на основі діодів вже становлять меншу небезпеку для здоров’я, ніж наприклад люмінесцентні лампи. На відміну від останніх, вони не містять парів ртуті і не утворюють дрібних гострих уламків скла при падінні.

ВІД СИГНАЛЬНОЇ ЛАМПОЧКИ ДО «ВІЧНОГО ЛІХТАРЯ»

На початку своєї історії світлодіоди були малопотужними і неяскравими. Тому область їх застосування обмежувалась пожежною та аварійною сигналізацією. Зараз вони стали альтернативою звичайним лампам розжарювання, люмінесцентним та неоновим лампам.

Вічна лампа

Завдяки їх економічності і малим розмірам – товщина близько 5 мм, ширина приблизно 20 мм, - світлодіодні модулі все частіше використовуються для ефектної кольорової підсвітки архітектурних пам’яток, окремих дерев, стендів, тротуарів.

Там, де для освітлення 1 м2 вивіски потрібно встановити 5 люмінесцентних ламп потужністю по 50-60 Вт, їх можна замінити на 100 діодних модулів по 0,5 Вт. Економія в такому випадку становить 5×50 - 100×0,5 = 250 – 50 = 200 Вт. Якщо світлодіодна вивіска працюватиме 12 годин на добу, то за рік вона використає 50×12×365 = 219 кВт×год електроенергії проти 1095 кВт×год люмінесцентної вивіски такої ж яскравості.

Скільки це буде у грошах? За січневою ціною на електроенергію 43,5 коп/кВт×год для дрібних споживачів різниця в оплаті становитиме (1095 – 219) × 43,5 = 38106 коп, тобто 381 грн за м2 вивіски в рік. Для великих споживачів ставка є трохи нижчою - 31,85 коп/кВт×год, і економія відповідно 279 грн.Отже, можна припустити, що за великої площі освітлення перехід зі звичайних ламп на діодні матиме позитивний економічний ефект. Особливо, якщо врахувати перспективу подальшого зростання цін на електроенергію. Аналогічно можна підрахувати вигоду від цієї заміни, якщо ви збираєтесь освітлювати фасад будинку, дерева в парку чи літній майданчик кафе.

 Додатковою перевагою є те, що світлодіоди не нагріваються в процесі роботи. Тобто температура повітря, наприклад у вітрині, не підвищується. Цей нюанс є особливо важливим при освітленні вітрин із такими примхливими товарами як продукти харчування, косметика і медикаменти.Приємно дивує і строк служби світлодіодів. Якщо ви вирішите створити в офісі «ефект невагомості», підсвітивши знизу меблі, то портативні діодні модулі можна встановити раз і назавжди, не хвилюючись про щоквартальну заміну. Заявлений час роботи для діодів різних фірм становить 50-100 тис годин, що при використанні протягом 12 год на добу складає 11-22 роки. Причому, за інформацією фірми «Промдизайн», вихід з ладу в середині строку експлуатації становить 0,03 %. Ті самі показники для люмінесцентних ламп: заявлений строк служби – 10-20 тис годин, відсоток відмови після половини терміну роботи – близько 50%.

 Цікавою новинкою на ринку світлодіодів є так звані «вічні ліхтарі», що працюють від сонячної батареї. Їх пропонують використовувати для освітлення паркових доріжок, бордюрів тощо. Низьке споживання енергії робить ці прилади ефективнішими за їх «сонячні» аналоги зі звичайними лампами.

Вічна лампа


Ефективно використовувати електроенергію в освітленні – значить бути успішним і дбайливим господарем не тільки свого підприємства, але і всієї Землі.

 АДЕПТИ СВІТЛОДІОДІВ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ Думками щодо новинок ринку і перспектив діодного світла в Україні зі мною поділились представники Київських фірм світлової галузі.

 Сергій Доліч, ВАТ «Модус, ЛТД», торг. група «Промдизайн». Фірма виготовляє зовнішню реклами і вивіски:

– Багато рекламних агентств досі використовують люмінесцентні лампи і неон, не зважаючи на те, що напівпровідникові світлодіоди стрімко падають в ціні і дають можливість зробити зовнішню рекламу ефектною, динамічною, оригінальною і економною. Світлодіоди незамінні в інформаційних рядках та екранах. І ось зовсім недавно наша фірма стала використовувати їх ще й в об’ємних літерах. Причому не тільки всередині для підсвітки, але і для контурного і лицьового оформлення. Те, що раніше робили на основі відкритих неонових трубок, тепер з легкістю робиться на основі світлодіодів.

Вічна лампа

Владислав Томашев, представництво бельгійської фірми «Massive» в Києві. Компанія виробляє побутове освітлення.

– До сих пір використання світлодіодів у світильниках дуже обмежене, але наша компанія вірить, що вони є одним із джерел світла майбутнього. Ми пропонуємо освітлювальні прилади, в котрих високоякісна технологія LED комбінована із сучасним дизайном, легкістю установки і змінними модулями світлодіодів. Ці світильники не потребують зовнішніх трансформаторів, а тому встановлюються надійно та без зайвих ускладнень.

Вадим Бідненко, менеджер компані«Osram» і з продажу ОЕМ.

- Світлодіоди є ідеальною основою для креативних ідей, нових світлотехнічних рішень. Спектр областей їх застосування постійно розширюється. Свої переваги вони демонструють особливо у тих випадках, коли потрібне кольорове світло. На відміну від кольорових ламп, світлодіоди випромінюють кольорове світло одного напряму, без розподілення його на спектр. Наша компанія пропонує багатий вибір світлодіодної продукції, в тому числі модулі на гнучкій основі.

Вічна лампа

Ніч у великих містах світліша від дня. Світяться вікна цілодобових магазинів, блимають вивіски кафе, засліплюють рекламні дисплеї, тьмяне у порівнянні з ними світло ліхтарів відбивається у вікнах автомобілів. І кожен суб’єкт нічної ілюмінації намагається виділитись серед собі подібних – стати ще більше, ще кольоровіше, ще яскравіше. Отже, на це змагання за увагу споживача витрачається все більше енергії: кіловати, мегавати, теравати. За першим законом термодинаміки, ці теравати не можуть взятись з нічого. Сьогодні ми все ще отримуємо електроенергію шляхом руйнування речовин, створених природою – дерева, вугілля, нафти, урану. Коли-небудь, в момент, коли ми не будемо до цього готові, вони скінчаться. Ефективно використовувати електроенергію – значить відстрочувати цей момент, принаймні до тих пір, коли людство зможе використовувати інші, відновлювані джерела енергії. Ефективно використовувати електроенергію в освітленні – значить бути успішним і дбайливим господарем не тільки свого підприємства, але і всієї Землі.

Ефективно використовувати електроенергію в освітленні – значить бути успішним і дбайливим господарем не тільки свого підприємства, але і всієї Землі.

 

Вперше опубліковано в журналі "ЕСТА" www.esta.ua

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 10600
Отредактировано: 21-07-2008 [21:29]
Фото: інтернет
delete
Маклюк Юлія
Маклюк Юлія, Ирпень, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 13, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

23:10 17/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема раскрыта полностью – форма подачи великолепная! Журналист не только собрал массу интересных данных, но и провёл беседу со специалистами! Есть небольшие ошибки набора – думаю, что автор сможет их поправить…
23:18 17/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Пізнавальна і корисна стаття.
00:33 18/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отлично освещено то, чего мы привыкли и не замечать! Как говорилось в одном из рекламных роликов – к хорошему привыкаешь быстро… Хочу заметить, что и GSM-связь пришла в нашу жизнь из далёких пятидесятых, когда было украдена западными шпионами технология радиостанций, использовавшихся в советских железнодорожных войсках….
05:12 18/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Svet Киев
Полезно и познавательно.Форма и подача - на высоте!
05:37 18/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Маклюк Юлія Ирпень
ДЯКУЮ ВСІМ ЗА СХВАЛЬНІ ВІДГУКИ1 ‘confused‘
10:21 19/07/08

Комментарии

Богдан Горгота Запорожье
Рекомендує цей матеріал
22:36 17/07/08
lm
Исключительно полезная статья
11:03 18/07/08
Богдан Горгота Запорожье
Схоже на рекламу, але написано цікаво.
22:35 17/07/08
Маклюк Юлія Ирпень
дякую, що цікаво.
рекламу чого? світлодіодів? це ж не конкретний товар, а технологія. її цікаво використовувати в освітленні і до того ж, вона дозволяє економити енергію.
22:48 17/07/08
скоріше, малась на увазі реклама конкретних фірм, але рекламувати корисні речі - це добре ‘smile‘
15:10 05/08/08
Віктор Томащук
Дуже позитивний матеріал, згоден, що це реклама... технології. І це правильно, бо треба ж комусь і втілювати в життя нові технології, та бути господарем на цій землі. Бо вже таке враження, що Україною керують тільки оті "кожні кухарки". З повагою до Вас, Юлія!
13:45 21/07/08
Маклюк Юлія Ирпень
мабуть, було би трохи дивно рекламувати компанії-конкуренти разом в одній публікації, чи не так? це не реклама компаній, а приклади того, що в Україні ринок світлодіодів таки розвивається плюс додаткові відомості про технологію - гнучка основа, змінні модулі, безшумні тд. ‘wink‘
16:28 05/08/08
насправді не зовсім дивно, я думаю, що на етапі, коли технологія лише проникає на ринок й у свідомість користувачів, всім компаніям вигідно рекламувати технологію, але я не про те :)
Мені це не нагадало рекламу взагалі, просто висловив припущення, що малось на увазі
‘smile‘
16:37 05/08/08
Маклюк Юлія Ирпень
ну ладно ‘wink‘
10:44 06/08/08
Намагався написати детальний та цікавий огляд про діодні лампи, було цікаво почитати статтю Юлії, використав деяку інформацію
http://shlapak.org.ua/2008/08/led/
16:38 05/08/08
Дякую, Юлія! І успіхів Вам ‘smile‘
12:59 17/10/08
Маклюк Юлія Ирпень
Цитата:
З повагою до Вас, Юлія!

‘confused‘
14:11 21/07/08
Маклюк Юлія Ирпень
привіт! почитала твою статтю - непогано. ще зацікавили !0 способів витрачати гроші з думкою про природу. особливо сподобався останній ‘bravo‘
10:45 06/08/08

Live

34 сек. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Росія дає чіткий сигнал, що розглядає окуповані території Донбасу як свої

9 мин. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Две дыры

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

1 час. назад

Сологуб публикует статью Активісти подадуть позов до ГПУ на силове правосуддя судді Чванкіна

2 час. назад

Александра Треффер комментирует материал Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7

2 час. назад

Александра Треффер удаляет комментарий к материалу Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7 от Александра Треффер

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

АВСередюк комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

5 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры