О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  16 июля 2008 12:53:46

Автор: Янка

Превед, Медвєд, або двозначна політика Тимошенко до добра не доведе

Превед, Медвєд, або двозначна політика Тимошенко до добра не доведе
Український політикум знаходиться на межі суцільного хаосу та масової істерії. Кожна партія має свою точку зору з будь-якого питання і позаяк намагається залишити за собою останнє слово у вирішенні глобальних проблем людства і України зокрема. Урядовці на чолі з прем’єркою настільки захопились задоволенням своїх власних амбіцій, що уже навіть не помічають глуму з боку сусідніх держав, які насправді уже активно почали ділити територію України і вирішувати все за нас.

 

Дві сторони зовнішньополітичної медальки

Наші найближчі слов’янські брати росіяни навіть не приховують своєї експансійної позиції по відношенню до України. Президент Росії Володимир Медведєв навіть у своїй «Концепції зовнішньої політики Російської федерації» прописав своє принципове ставлення до внутрішніх процесів в Україні та її стосунків з іншими державами. Його протиправні дії могли б засмутити будь-кого, але не Тимошенко. Адже їй зараз, як ніколи, вигідно «дружити» з Путіним і Медведєвим – на кону питання постачання газу в Україну. Якщо їй вдасться його вирішити з позитивним результатом – лаври героя України їй забезпечено. Якщо ж ні – то рейтинги її політичної сили впадуть, і на чергових виборах не буде за що боротись. Проте є і інша сторона медальки: існує вірогідність того, що Росія просто перекриє Україні легітимізовану незалежність і свободу вибору у міжнародному просторі.

 

Ризик нарватися на спротив існує завжди

«Отношение России к субрегиональным образованиям и иным структурам без российского участия на пространстве СНГ определяется исходя из оценки их реального вклада в обеспечение добрососедства и стабильности, их готовности на деле учитывать законные российские интересы и уважать уже существующие механизмы сотрудничества, такие как СНГ, ОДКБ, ЕврАзЭС, а также Шанхайская организация сотрудничества (ШОС).В этом русле будут выстраиваться подходы России к развитию всестороннего практического взаимодействия в Черноморском и Каспийском регионах на основе сохранения индивидуальности Организации Черноморского экономического сотрудничества и укрепления механизма сотрудничества Прикаспийских государств». Здавалось би, Росія тільки «за» мирне врегулювання конфліктів, але у той же час і за одноголосну монополію у всіх сферах економічних відносин. Досить уже того, що Росія «прищемила» Чехію з нафтою. І тепер чехи повинні або впасти на коліна перед Росією, або шукати іншого постачальника «чорного золота». Третього варіанту не передбачено. Те саме, швидше за все, невдовзі чекає і на Україну.

 

Газове питання у двозначному режимі "он-лайн"

За словами Костянтина Бородіна, директора Українського інституту енергетичних досліджень, ціна на газ буде залежати від того, нададуть Україні ПДЧ чи ні. Він переконаний і в тому, що Росія не має можливості пом’якшити для України перехід на світові ціни на газ, а заяви Тимошенко стосовно поступового їх підвищення не мають під собою реального підґрунтя. «Не зрозуміло, за рахунок чого Росія може стримувати для України ціну на газ. Адже середньоазійські країни хочуть отримати все і одразу, і якщо вони цього не отримають, то відразу підуть. Тому я не бачу у Росії переговорної позиції і можливості, яка б пом’якшила для нас перехід на світові ціни Хоча безумовно, рішення стосовно ціни на газ може бути політичним» - підсумував він. А от Юлія Тимошенко сповнена найоптимістичніших сподівань. «Починаючи з 2004 року, торговим відносинам заважала корумпована, безцеремонно діюча компанія «РосУкрЕнерго», яка є посередником між Росією та Україною. Російський газовий монополіст «Газпром» недавно дав зрозуміти, що він не проти усунення цього посередника і готовий укласти з Україною угоду на прямі постачання. Починаючи з 2006 року, Росія підняла ціни на газ у 3,5 рази. З іншого боку, ціни на транзит, які Росія платить за свій експорт до Центральної Європи, залишилися майже без змін. Ми не повинні дотримуватися подвійних стандартів. Якщо вже Росія хоче встановити ринкові ціни, то вони мають поширюватися на всі товари і послуги – у тому числі й на транзит і зберігання газу в наших сховищах. Я виступаю за ціноутворення на газ і транзит, засноване на формулах. Ринкова ціна на газ, який Росія поставляє в Україну, повинна відповідати ціні на газ на межі з ЄС – за вирахуванням витрат на транзит по цій країні. В даний час ми наближаємося до цього рівня».

А от Тимошенко переконана, що Путін змилостивиться над економікою України і перехід України на європейські ціни на газ буде поступовим. Вона відмовляється реагувати на реалії життя, тому і тішить себе обіцянками «Все буде добре». Адже прем’єрка чудово розуміє: ціна 400 доларів за кубометр газу не тільки остаточно і безповоротно зруйнує економіку України, але і зведе на нуль всі її намагання стабілізувати свою позицію в очах громадськості. І тоді – прощавайте, вибори! Тому Тимошенко крутить інтриги і намагається замилити очі всім відразу – про всяк випадок.

 

Російська мова – не причина, а привід для міжнародного конфлікту.

«Концепція зовнішньої політики РФ» передбачає не тільки втручання у внутрішні справи більшості пострадянських країн, а і превалюючі позиції російськомовного населення в світі. «Принципиальное значение для России сохраняют вопросы соблюдения прав русскоязычного населения в соответствии с принципами и нормами общеевропейского и международного права» - ще одна відповідь на питання, як розвиватимуться далі стосунки України та Росії у мовному питанні зокрема. Отже, Росія буде всіляко опікуватись російськомовними громадянами і радіти черговим сплескам сепаратистських настроїв у Чорноморському регіоні. До речі, Партія регіонів сприйняла на «ура» ці заяви російського прем’єра. Регіонал Валерій Коновалюк заявив: «Громадяни України повинні мати конституційне право не тільки використовувати російську мову, але і мати відповідні можливості для його розвитку». Юлія Тимошенко тільки «приязно» огризнулась у відповідь і підкреслила: «Питання російської мови – це питання одноразового використання, тільки на вибори. Вибори минули – забули і російську, і українську, англійської не знали, і починають ділити власність. Ділять заводи, ділять землі, ділять гроші, а мова, повірте мені, займає менше одного відсотка у їхній філігранній пам’яті", – зазначила вона. Тимошенко заявила: «Якщо вам хтось буде обіцяти другу державну російську мову, то знайте: жоден політик ніколи не піде на цей крок з однієї причини – тому що якщо це зробити, то у країні рівно половина наших громадян забудуть, скільки коштує м’ясо, скільки коштує сало, сахар, забудуть, який розмір пенсії у них, і підуть воювати за мову. Тому що це, – сто відсотків, – приведе до громадянського протистояння», – сказала Юлія Тимошенко. Але ці тези – тільки для українських громадян. А переговори з Медведєвим тримаються виключно на «позитивних нотах співробітництва і добросусідства». І певно, російські чиновники ще не в курсі, як український уряд сприймає позицію сусідів стосовно російськомовних громадян – відверто категорично, з негативним відлунням в голосі.

 

Крок вперед, два – назад: до НАТО

Ще один «пунктик» подвійної політики Тимошенко стосовно Росії: вступ до НАТО. Медведєв настроєний радикально: «Россия сохраняет отрицательное отношение к расширению НАТО, в частности к планам приема в члены альянса Украины и Грузии, а также к приближению военной инфраструктуры НАТО к российским границам в целом, что нарушает принцип равной безопасности, ведет к появлению новых разъединительных линий в Европе и противоречит задачам повышения эффективности совместной работы по поиску ответов на реальные вызовы современности». Відповідно до цих позицій, Україна вбачається Медведєвим як невід’ємний шмат себе. І Тимошенко йому у цьому не заважає. Президент Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв схвильовано стверджує: «Під час зустрічі з Путіним пані Тимошенко виступила в суто формальних, риторичних позиціях. Наприклад, у питанні НАТО вона сказала лише половину того, про що говорить в Україні. Вона ще раз підтвердила необхідність проведення референдуму. Але нагадаю, що в Україні Тимошенко завжди уточнювала, що членство в НАТО й ПДЧ – це різні речі, і вона підтримує участь України в ПДЧ. У Росії вона це все дещо змішала». А сама Тимошенко вважає, що навколо теми НАТО в Україні існує багато провокацій, за допомогою яких країну намагаються ізолювати від співробітництва з Північноатлантичним альянсом. При цьому, відсутня належна реакція на ці провокації. "Наприклад, коли не давали провести навчання в Криму, то на місці Президента я б просто взяла й у цілодобовому режимі показала би хоча б по державному каналу телебачення, по УТ-1, усі навчання, всі абсолютно спільні акції, які Росія проводить з НАТО. Суспільство ж цього не знає абсолютно, а це ж усе є фактом. Це значить, що співпраця іде з усіма країнами по всіх напрямках, а Україну чомусь намагаються ізолювати", – відзначила вона. Тимошенко також стиха додає, що Росія сама сприяє вступу України до цієї організації: "Якщо Росія зробить ще кілька таких кроків, як підвищення цін на газ, то Крим першим піде до НАТО". Двозначна позиція прем’єрки збиває з пантелику не тільки українських, але і іноземних парламентарів. Зате всі вони чітко усвідомлюють, наскільки різко може мінятися позиція України у максимально обмежені терміни.

 

Концепція урядових замків з піску

Уряд Тимошенко продовжує мріяти. Лозунги на кшталт «не словом, а ділом» давно забуті – до наступних виборів. Канікулярний режим робить свою справу, і політики розслабляються по саме нікуди, забуваючи, що саме зараз треба відстоювати принципову позицію України з багатьох питань. Адже до осені лишилось не так багато часу, і перспектива самого тільки підвищення ціни на газ стане найбільшим стратегічним фіаско уряду, яке занадто боляче вдарить по гаманцям кожного українця.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4590
Фото: "Корреспондент"
delete
Янка, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

23:00 16/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
На мою думку, теми "Тимошенко і Росія" та "Всі на боротьбу з урядом Тимошенко!" у статті як слід не розкриті. Втім, місцями цікаво.
Богдан Горгота Запорожье
"Всі на боротьбу з урядом Тимошенко!" - це домашнє завдання?
22:08 17/07/08
23:19 16/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
23:54 16/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"…Наші найближчі слов’янські брати росіяни …" сомневаюсь, что большинство украинцев так думает…
Статья понравилась чёткой формой подачи – текст разбит на логические подтемы, взвешенная и качественная работа!
01:05 17/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень слабо верится вообще в факт заинтересованности Тимошенко судьбой украинского народа. Люди, которые довели страну к краю социально-экономической, пропасти не станут раскаиваться и пытаться исправить положение ценой своего политического имиджа…
13:49 17/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
nmv
Доволі цікаво

Комментарии

Опять - двадцать пять... ‘fuuu‘
Статья как в 2004 "У России газ, цены поднимут, и все в Украине умрут, ничего у нас не выйдет без России и тд." Хватит уже этой ..ээм. фигни

Приведу, такой себе пример, не стоит к этому сильно придираться :), на тему Россия-Газ-Украина:

Живете вы по-тихоньку, радуетесь жизни, работаете, отдыхаете. И тут к вам домой приходит важный-дядя-владелец-дома, и с большой белозубой улыбкой предлагает обеспечить вас всеми коммунальными услугами по цене в 10 раз меньшей за обычную, нормальную. Говорит что очень вас любит, чисто по человечески помочь хочет. Конечно вы за это должны будете убирать территорию дома, помочь ему там то там и прочее, не важно что. В вашей голове сразу забегали циферки ... А почему бы и нет!
И вот он рай на земле. Какой хороший человек, столько добра принес семье, купили в кредит так долго-жданную новую машинку, да и прочее можно позволить по чу-чуть...
В этой эйфории на все просьбы важного-дяди вы НЕ можете отказать, да и просит он сущие мелочи по сравнению с тем что он дал! Ну как же откажешь этому благодетелю в просьбе подержать какое нибуть барахлишко у себя в квартире, не важно что целую комнату занимает, она все равно пустует. А то что важный-дядя приходит посмотреть телевизор когда захочет ... ну ничего страшного, потерпим, он все же заслужил, мы ему должны по гроб... И сам важный-дядя не даст забыть, невзначай да и напомнит... Так прошел год, два, три. Важный-дядя теперь без всякого стеснения орудует у вас в квартире, иногда даже с друзьями приходит глянуть футбол по вашему родному телевизорику. Но тут происходит в семье такое долго-жданное событие, появляются детишки, при чем сразу два. Счастье не описуемое, подарочки от важного-дяди, все вроде отлично...
Но вечерние, иногда ночные, поседенки гостей (гости, а как хозяева о_О, парадокс) возле телевизора, вечное копошение на складе (вашей комнате), которую вы, кстате, хотите расчистить для детской, - очень мешают малышам.
Конечно, рождение детишек очень многое меняет в жизни. Пришло время перемен... Теперь нужно все ваше свободное пространство, нужно все ваше свободное время, в общем - много нужно для взращивания новой жизни.
Вы начали искать эти возможности, делать, добиваться. И тут заметили, что очень много находиться в руках вашего доброго соседа важного-дяди. Он на столько привык считать себя хозяином положения, что чуть-ли не подавился своими выпученными из орбит глазами, когда вы попросили освободить СВОЮ комнату в СВОЕЙ квартире. И тут, конечно, началось ... Шантаж, запугивание, уверение в том, что без него вы уже не выживете. Если будете оплачивать все сами - то мало того, что на отдых в Крым не сможете поехать, а и дома кушать будет нечего... Ну и прочее.
Самое страшное, что действительно привыкши жить как предложил важный-дядя очень тяжело вернуться в нормально русло... Тяжело но МОЖНО!
По скольку это твоя квартира, твоя семья, твои дети, ТВОЯ ЖИЗНЬ - ты обязан сделать все для счастья семьи и процветания жизни!
Бросить дурные мысли про халяву, ману небесную, и сказочных несуществующих вождей которые дадут тебе все, еще и полотенчиком ротик вытрут, что б чистенький был. Выгоняй чужих из дому и иди на роботу, поднимай, развивай, учись и создавай свое. Работай и зарабатывай, а не економь и откладывай.
Только тогда будет хорошо и счастливо тебе, только тогда ...
PS. А ВЫ что б выбрали - счастье ваших детей или тысячу гривен в месяц?


По поводу чехов - они, как раз, молодцы, никто там на колени падать не будет. статья по этому поводу есть, по моему даже на ХайВее, поинтересуйтесь как там дела, а потом пишите.


Я не за Темошенко, можно даже сказать против, как против почти всех нынешних политиков, но еще больше против таких статей.
Езжайте жить в страну вашей мечты, что вы еще делаете в Украине раз тут все плохо? Не понятно.
12:21 17/07/08
16 липня 2008 12:53:46 Янка
[...] Урядовці на чолі з прем’єркою настільки захопились задоволенням своїх власних амбіцій, що уже навіть не помічають глуму з боку сусідніх держав, які насправді уже активно почали ділити територію України і вирішувати все за нас.

Нема на жаль жодної ознаки, що Юлія Тимошенко просто дурочка, яка нічого не помічає в азарті задоволення власних амбіцій. Усі її реальні _дії_ з самого початку її політичної діяльності на українській землі дуже чітко і ясно спрямовані на саме це, на досягнення "глуму з боку сусідніх держав, які насправді уже активно почали ділити територію України і вирішувати все за нас".

Олександр Франчук http://www.geocities.com/olexandr
14:41 17/07/08
Гость
В конце, честней былобы, еслибы была пометка.
Голосуй за НАТО.
Статья розмещонная, на правах рекламы ЦРУ. "Вашингтон"
17:14 19/07/08
Гiсть
Да нет, мы просто вас дармоедов выгоним из Украины, сначала на западную, а потом к ляхам.
И построим государство, независимое!
17:17 19/07/08
Гiсть
Ти такий розумний, аж страшно!!!
Навіть незрозуміло чому ти тут, а не в РАДІ.
Чи у тебе відпустка?
17:27 19/07/08

Live

51 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

1 час. назад

Сологуб публикует статью Активісти подадуть позов до ГПУ на силове правосуддя судді Чванкіна

1 час. назад

Александра Треффер комментирует материал Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7

1 час. назад

Александра Треффер удаляет комментарий к материалу Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7 от Александра Треффер

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

3 час. назад

АВСередюк комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

5 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

5 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

5 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Pthsiкратия

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога