О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Экономика  8 июля 2008 20:49:09

Нівроку торгувалось

Нівроку торгувалось

Початок торгів
Початок торгів

Минулих п’ятниці і вівторка у приміщенні сесійної зали міської ради було проведено два аукціони з продажу права оренди на земельні ділянки різноманітного призначення.

Аукціони ці були уже 11 і 12 за порядком, а тому ніяких несподіванок їхні організатори й учасники не чекали. Президію аукціонної комісії звично очолили заступник міського голови Іван Прокопець, директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець та депутат міськради Іван Бухал. Ліцитатор Тетяна Миколюк пояснила присутнім правила і в умовах цілковитої тиші «погнала ціну», нарощуючи її за наперед визначеними кроками. А ці кроки визначені таким чином, щоб за три кроки (менше не визнається правилами аукціону) початкова ціна зросла б відсотків на 45-50. Тобто усе продумано так, щоб місто за будь-якого розвитку подій на торгах залишилося хоча б з не великим, але прибутком. Міський голова Сергій Мельник спостерігав за дійством з лави задніх рядів сесійної зали …

Відкрита конкурентна боротьба
Відкрита конкурентна боротьба

 

Але деякі несподіванки у минулу п’ятницю на 11 аукціоні таки трапилися. Спочатку було оголошено, що одна із ділянок не може бути виставлена на аукціон через протест прокуратури як спірна. З цим усі погодилися. Але у ході торгів, коли ПП ВАЛком-монтаж з Коростеня, що на Житомирщині, перемогло в аукціоні на ділянку площею 0,47 га на вулиці Озерній, 6/2А, яка призначалася для зведення на ній 10-поверхового 120-квартирного будинку, запропонувавши плату за 3-річну оренду цієї ділянки 1 мільйон 102 тисячі 844 гривні, а потім відразу ж те саме ПП почало перемагати у конкурсі на ще одну схожу ділянку за адресою Озерна, 6/2Б, довівши її ціну до 1 мільйона 803 тисяч 23 гривень, то сталася несподіванка, від якої усі в залі розгубилися: голова комісії перервав торги і покликав усіх присутніх членів комісії у свій кабінет на екстерну нараду. Після наради Іван Прокопець оголосив, що згідно з рішенням сесії Хмельницької міської ради право на участь в аукціонах на оренду землі під житлове будівництво у нашому місті мають лише ті підприємства, у яких є досвід такого будівництва саме у Хмельницькому протягом 2006 та 2007 років. А ПП ВАЛком-монтаж, маючи значний досвід будівництва в інших областях України, хмельницького досвіду не має, а тому воно було допущене до аукціону з порушенням правил, за що винуватці такого порушення будуть негайно звільнені з роботи. Результати торгів анулюються, а земельні ділянки на Озерній (всього було 3 таких ділянки) знімаються з аукціону та будуть виставлені на торги 8 липня. Важко сказати, наскільки правомірним було таке рішення комісії і сесії міськради, на якому воно ґрунтувалося. Наприклад, член комісії, депутат Іван Бухал висловив свою незгоду з рішенням комісії, вважаючи, що місто не повинне обмежувати право іногородніх будівельників брати участь в земельних аукціонах, коли вони пропонують значно більшу плату і мають хороший досвід житлового будівництва у інших регіонах.

Та усе ж торги були досить успішними. Найбільшу суму місто вторгувало за земельну ділянку площею 5,1 гектара, що на вулиці Західно-Окружній,19А, яку придбав депутат міськради-бізнесмен Володимир Долгов за 1 мільйон 927 тисяч 68 гривень. Не пощастило депутату-бізнесмену Михайлу Кіперману, якого здолав «варяг» з Коростеня. Але найзатятіші і найдовші торги тривали за мізерну ділянку, площею всього 10 соток з початковою вартістю 6842 гривні, що на вулиці Трудовій, 11/1в. Її вдалося продати аж за 257 тисяч 342 гривні. Як не дивно, але покупець залишився задоволений такою ціною. Власне, це була найвища ціна права оренди 1 сотки землі на 11-му аукціоні. Всього того дня місто розжилося на 5,7 мільйона гривень.

Переміг той, хто більше заплатив
Переміг той, хто більше заплатив

12-й аукціон відбувся, як і передбачалося, у вівторок 8 липня. Але на нього не були виставлені обіцяні ділянки, що на Озерній, а також з аукціону було знято ще 5 ділянок: одну через протест суду і наявність лише одного претендента, ще одну – теж через відсутність конкурсу, а на три ділянки не було подано жодної заявки. Їх, як гадає Володимир Швець, доведеться перепрофілювати і визначити їм інше призначення, щоб заохотити покупців. Цікаво, що коли один покупець претендує на ту саму ділянку і кілька разів не має конкурентів, то він набуває право викупити ту ділянку без аукціону за номінальну ціну.

Отож, знявши 5 ділянок з 12-го аукціону і не виставивши на нього ще 3 спірних ділянки, що залишилися з минулого 11-го аукціону, комісія оголосила торги. Пані Тетяна вправно махала молотком і жваво вела торги, підбадьорюючи, інтригуючи та провокуючи претендентів викладатися на усю глибину їхніх кишень. Результатом стало те, що 12-й аукціон став найуспішнішим з усіх – ціна оренди ділянок міської землі з початкової суми 293 тисячі гривень зросла у 9,3 рази і склала суму, що перевищує 2,7 мільйона гривень. Особливістю цього аукціону стало те, що на нього виставлялися невеликі ділянки – від 4 до 96 соток. Але й тут вперті «бої» велися за кожну сотку. Наприклад, одна пані придбала на Львівському шосе 5 соток землі під будівництво об’єкта промислового призначення за 81355 гривень, коли початкова її ціна складала всього 4355 грн. Це була найвища ціна сотки за два аукціони! А найбільшу суму у вівторок виклав підприємець, що купив 0,96 га землі (точніше – право оренди міської землі) на вулиці Панаса Мирного, 18, під будівництво багатоповерхівки з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського та соціального призначення. На згадану ділянку претендували 4 учасники аукціону, а дісталася вона тому, хто запропонував 1мільйон 406 тисяч 730 гривень.

Ця пані заплатила за сотку найбільше
Ця пані заплатила за сотку найбільше

Депутат Іван Бухал уже після торгів, спілкуючись з журналістами, сказав: «У Хмельницькому є бідні люди, але є й дуже багаті, які тримають на депозитах у банках понад 2 мільярди гривень! Треба їм показати, що їхні гроші на тих депозитах лише годують банкірів: інфляція 18 відсотків, а ставка 14. А тут їм пропонують придбати право оренди на землю під забудову, а у перспективі – право позаконкурсного викупу тієї забудованої землі у вічну власність!»

Депутат Іван Бухал
Депутат Іван Бухал

 

Як заявив заступник міського голови і голова комісії Іван Прокопець, наступний земельний аукціон відбудеться вже на початку вересня. Тоді й будуть виставлені на продаж спірні ділянки. А за останніх 2 аукціони місто вторгувало понад 8 мільйонів гривень. Для порівняння: на дорожнє будівництво цього року виділено з міського бюджету 11 мільйонів гривень.

Нівроку торгувалось

Валентин БЕНДЮГ

Фото автора.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4206
Отредактировано: 09-07-2008 [21:08]
delete
Валентин БЕНДЮГ
Валентин БЕНДЮГ, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 7, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:39 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий досвід.
Професійно викладений матеріал, багато цікавих подробиць. Бачу, не все пройшло гладенько, але досить успішно. Ідея хороша - аби без корупції...
Продавати землю, я вважаю, можна. Але, дивлячись, де, кому й з якою метою. ‘smile‘
20:46 09/07/08
Пані Лавро, в Україні поки що заборонено продавати землю сільськогосподарського призначення. Її можна лише орендувати. Що ж стосується торгів, які тепер відбулися у Хмельницькому, то це торги на право 3-річної оренди під житлову чи промислово-комерційну забудову. Земля залишається міською до часу викупу її забудовником. Він має ще заплатити значну суму за її викуп, коли зведе свої споруди, або ж платитиме щорічну орендну плату. Щоправда, такий орендар отримує право безконкурсного викупу землі. При житловій забудові такий забудовник має віддати безплатно місту 10 відсотків квартир - 6 відсотків квартирами і 4 відсотки грошима. Це дає можливість місту надавати квартири тим, хто їх гостро потребує і купувати квартири тим, кого міська влада вважає такого достойним. Тобто: місто отримує власний житловий фонд, яким розпоряджається за власним розсудом. Черги на квартири чинні ще з радянських часів. Усілякі ветерани і "заслужонниє" уже по кілька разів скористалися таким правом, залишаючи свої квартири дітям, онукам і т.ін., а решта "мирних" громадян і досі чогось чекають. необхідно давно скасувати огульні пільги і перейти до адресних допомог. ‘read‘
21:02 09/07/08
Пане Валентине, дякую за пояснення! ‘smile‘
Непогана система. Щодо скасування пільг я цілком згодна. Бо часто громадяни, що їх не мають, мають більшу потребу у житлі, аніж пільговики.
21:07 09/07/08
Цитата:
Бо часто громадяни, що їх не мають, мають більшу потребу у житлі, аніж пільговики.
а кого те нині цікавить??? ‘cool‘
21:10 09/07/08
13:02 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Панянка с 4 фото аж никак не похожа на фермершу...
Небольшое замечание по форме подачи - в первом абзаце надо было указать городской совет какого города обсуждаем... Хотя красноречивое первое фото сразу даёт ответ на возникающий вопрос...
Пане Олександре, панянкою можна називати особу жіночої статі до 18 літ. Потім вона деякийц час може бути панною, а коли вийде заміж, то вона вже стає панею і називати її слід "пані". ‘LOL‘
18:05 09/07/08
13:04 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:15 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Хороший обзорный материал, впечатляющий яркими, выразительными фотографиями... Продажа земли - как видимо, процветает...
18:11 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Подивимось. Гроші-це добре,а ще й господар повинен бути добрий і любити цю землю.Час покаже.
На цю тему можна багато говорити, але нові господарі люблять не саму землю, а ті гроші, які вона може їм принести. Міська земля продається під забудову. Хто що збудує і яку користь принесе місту - ще не відомо. ‘sad‘
18:18 09/07/08
20:14 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ДякуюЯ, пане Богдане! ‘smile‘
20:18 09/07/08

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? актуально чесно виразно
13:35 09/07/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Наше бандитское время
13:44 09/07/08
бандитський час був перед цим, пане Миколо. ‘smile‘
18:06 09/07/08

Live

22 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

23 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

28 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

30 мин. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

39 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

57 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

2 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

10 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

14 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"