О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Образование  5 июля 2008 16:39:00

Автор: Настя Кохан

Коли руки не доходять написати листа…

Картина Рєпіна "Козаки пишуть листа турецькому султану"
Картина Рєпіна "Козаки пишуть листа турецькому султану"
Цю статтю я вирішила написати, коли моя найкраща подруга поскаржилася, що їй дуже важко писати листи діловим партнерам і вона постійно намагається відкласти цю справу на потім.

Коли руки не доходять написати листа…
Не розчаровуйтеся, якщо письмове звернення дається Вам нелегко. Навіть професійні письменники часто стикаються з ситуаціями, які здаються безвихідними. Необхідність складати звіти, надсилати листи партнерам або заповнювати форми з десятками запитань може бути виснажливим завданням для будь-кого. Головне – пам’ятати, що зовсім немає необхідності писати, як Ернест Хемінгуей, щоб Вас зрозуміли і відреагували на Ваш лист. Є декілька основних правил, які ви можете застосовувати, щоб покращити ваш стиль написання. І для цього потрібна практика.

1. Як і будь-який твір, лист повинен мати початок, основну частину і закінчення. Початок повідомляє читачам, чому ви до них звертаєтесь. Середина забезпечує підтримку вашої позиції або прохання за допомогою фактів, даних статистики, історій, цитат або іншої корисної інформації. Кінець коротко підсумовує вашу позицію і просить читача здійснити конкретні дії.

2. Якщо цей лист дійсно має для вас велике значення і у вас достатньо часу для його написання, відкладіть написану чернетку і зробіть перерву. Поверніться до нього наступного дня (якщо немає такої можливості, то 15 хвилин - достатня пауза). Повільно перечитайте лист і запевняю вас, що ви помітите моменти, які можна покращити.

Коли руки не доходять написати листа…

3. Знайдіть друга-редактора: попросіть людину, якій ви довіряєте, перечитати ваш матеріал.

4. Користуйтеся словником. Це допоможе вам знайти найбільш вдалі слова для передачі своїх думок, а також внесе різноманіття у вашу мову.

«Секретом усіх хороших літературних творів є здоровий глузд». (Горацій)

Особисте звернення на початку листа допоможе розтопити лід. Підкресліть своє бажання бути корисним і прагнення задовольнити проблеми читача. Якщо ви вперше пишете листа до потенційного партнера, напишіть, що ви знаєте про його компанію. Якщо між вашими фірмами вже склалися ділові стосунки, скажіть про це і висловіть надію на подальшу співпрацю. Пообіцяйте укріпити те, що вже було досягнуто. Якщо траплялися перешкоди, через котрі перервалася ваша співпраця, запевніть читача у тому, що ви їх усунете. Але не забувайте про свої обіцянки.

Пишіть лист лише тоді, коли можете повідомити щось важливе

Чим довший лист, тим менше бажання його читати. Частіше за все листи бувають довгими з тої причини, що автор не витратив достатньо часу на їх редагування, і в результаті лист містить багато загальних фраз і мало конкретних фактів. Короткий лист відразу висловлює суть.

Надіславши листа, сповістіть про це отримувача, щоб він на нього чекав, і повідомте про те, що зателефонуєте в кінці наступного тижня, щоб вияснити, чи не виникло у отримувача запитань.

Коли руки не доходять написати листа…
Якщо ви не є ініціатором листування, а пишете відповідь на лист партнера, тут теж є деякі правила.

1. Отримавши лист, уважно прочитайте його і запишіть усі питанні, які у вас виникли. Якщо у вас не виникло запитань - ви не достатньо уважно читали.

2. Завжди є деякі питання, що містять двозначність. Їх треба роз’яснити, зателефонувавши автору листа. Навіть якщо у вас немає серйозних сумнівів, телефонний дзвінок стане підтвердженням того, що ви отримали лист.

3. Дайте вичерпну відповідь на кожне запитання рецензента. Навіть якщо ці запитання будуть стосуватися ваших недоліків, не потрібно відповідати на них розпливчасто – це відразу відчувається. Просто констатуйте факти. У ваших конкурентів теж є недоліки. Дайте можливість рецензенту самостійно відсортувати недоліки – можливо, ваші слабкі місця не будуть мати такого великого значення, як ви думаєте.

Складаючи діловий звіт, дайте більше інформації, ніж від вас чекають. Хороший звіт має включати наступні пункти:

Інформативні, правильно складені звіти створять вам перевагу в конкурентній боротьбі

 Дата створення звіту.

 Заголовок, що описує характер звіту і включає назву вашої компанії, компанії партнера і часовий період, наприклад: Crescent Computers Inc., для Osborn Personal Computers Purchases Inc., Північно-Східний регіон, Перший квартал 2008 року.

 Заголовок для кожного розділу (якщо ваш звіт складається з декількох сторінок, повторюйте назви розділів на кожній сторінці).

 Визначення кожного терміна і розшифровка абревіатур.

Коли руки не доходять написати листа…
Якщо ви відправляєте лист електронною поштою, його форма має дещо відрізнятися від листа, написаного на аркуші паперу. Дотримуйтесь наступних правил «електронного» етикету:

 Використовуйте програму для перевірки орфографії. Повідомлення електронною поштою часто бувають менш формальними. Ми використовуємо скорочення, смайлики, жарти, які не завжди можуть бути доречними. Потрібно пам’ятати про те, що люди майже завжди помічають неправильне написання слів, погану побудову речень та поганий смак. Найгіршою образою може стати банальна друкарська помилка в імені респондента.

 Згідно з даними Асоціації прямого маркетингу, електронне повідомлення повинно містити не більше 500 слів.

 Якщо у вашому повідомленні є додані файли, напишіть про них і поясніть, для чого ви їх надсилаєте.

 

Електронний лист потребує особливої уваги: сьогодні те, що ви написали, може буквально за декілька хвилин розійтися по всій земній кулі. Ваше повідомлення може бути переданим далі, що може викликати проблеми. Тому електронною поштою не рекомендують надсилати важливу службову інформацію.

 

Коли руки не доходять написати листа…
Завершимо цю статтю декількома словами про легкість читання. Чим простіше ви пишете, тим вищі ваші шанси на те, що вас зрозуміють. Якщо ви маєте науковий ступінь в якійсь сфері або інші значні досягнення, це не означає, що всі навколо вас володіють такими ж знаннями. Уявіть, що ви пишете учневі старших класів, тоді вас точно зрозуміють. Але пам’ятайте вислів «Що занадто, то не здраво»: спілкуючись із партнером, як з першокласником, ви його обов’язково образите.

Коли руки не доходять написати листа…
Для написання цієї статті були використані такі книги: Len Serafino “Sales Talk”, E.White “The Elements of Style”, Brian Tracy “Getting Rich Your own Way”.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 17334
delete
Настя Кохан
Настя Кохан, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +8
Всего комментариев: 34, Всего рецензий: 17
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:42 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Як Ви думаєте, Несторе - корисна стаття? Ви самі для себе щось винесли? ‘smile‘
16:46 05/07/08
5 балів ‘LOL‘
16:57 05/07/08
Ви як моя вчителька початкових класів ‘smile‘ Винести не вдалося, текст з монітору ніяк не хотів вийматися ‘LOL‘
Висновок: для того, аби максимально ефективно, для себе ж, звичайно, донести знакову інформацію до реципієнта її потрібно закодувати таким чином, аби він без особливих труднощів декодифікував її з користю, звичайно ж, для вас ‘smile‘
Зачьот здав ‘wink‘ ?
16:55 05/07/08
Grand merci, la belle fille ‘smile‘
16:58 05/07/08
mille baci, bambino! ‘smile‘
17:01 05/07/08
v?ritable v?rit?, gentille demoiselle ‘smile‘
17:12 05/07/08
так-так ‘smile‘ але думаю, коректніше буде писати українською - щоб усі розуміли. Людям неприємно, коли від них відверто щось приховують:))
17:16 05/07/08
А якщо то не для всіх людей, а лише для деяких ‘wink‘ ?
17:18 05/07/08
то тут же статті треба обговорювати.. ‘wink‘
17:25 05/07/08
і статті також... ‘wink‘
17:36 05/07/08
Брат Киев
Ми Вам пробачаємо, бо Ви приховано приховуєте, а не відверто ‘LOL‘ ‘wink‘
17:21 05/07/08
17:00 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
17:08 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ільвен Киев
Гарна і корисна стаття.
Дякую. Взагалі-то, всі знайомі нам речі. Але на багато з них я просто раніше не звертала увагу або робила інтуітивно, не усвідомлюючи
17:12 05/07/08
Ільвен Киев
Інформація не нова. Але...... Все нове це добре забуте старе.... Тому нагадувати потрібно. А вже від автора залежить наскільки він цікаво викладе підзабуту інформацію....

Ви ж написали чудово. Можливо трошки конспективно. Але кількість слів ще не визначала довершеність роботи))))
17:19 05/07/08
Дякую. Я якось не писала це, як повноцінну статтю - просто захотіла допомогти подрузі:) а якщо ще комусь захочеться почитати - то класно:)
17:24 05/07/08
Ільвен Киев
Інколи в такому вигляді інформація краще сприймається, ніж коли її причісують під повноцінну статтю....
17:29 05/07/08
17:12 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Брат Киев
17:19 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
17:37 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
В разных сферах деятельности есть свои профессиональные правила - как хорошего тона, так и ведения документов.
К примеру в частной перепискесчитается очень плохим тоном набирать письмо на компьютере или на печатной машинке... В своё время я допустил такую оплошность, за что и получил упрёк... Оказалось, что это знак пренебрежения адресанта к адресату...
Я считаю, что письмо, написанное от руки (не на компьютере), - показатель особого внимания. Такие письма можно писать близким и хорошим друзьям. Когда получаешь напечатанное письмо, создается впечатление, что точно таких же писем отправили ещё неизвестно сколько (это как спам по и-мейлу получать). А если от руки - значит лично написано (только поразборчивее надо писать:)

Но официальное письмо сейчас уже даже неприлично писать от руки.
18:51 05/07/08
Не тільки офіційні листи. Я б, навіть, сказав - непрофесійно ніні ЩОСЬ писати від руки. Я вже багато років від руки роблю тільки чернетки і котрольні відмітки. А читати лист написаний від руки некаліграфічним почерком - це просто знущання. А особливо розбирати скарги написані від руки, де кожне слово невірно витлумачене може породити невірну, або викривлену, відповідь.Не знаю як читачі ХВ, а я, особисто, вважаю, що від руки можна писати тільки для себе... і то знаю таких особистостей, що навіть своє, згодом, не можуть прочитати.
А ви коли небуть читали лікарські рецепти? А їх до цих пір пишуть від руки, а схожих ліків тепер багато. Ось і уявіть, якщо аптекар чи провізор дасть вам не ті ліки????? ‘dknown‘
09:36 07/07/08
Лікарі взагалі дуже небезпечні люди ‘smile‘ Так і шукають, що б полікувати, особливо коли отримують відсоток від куплених Вами ліків:) мене якось намагалися вилікувати від того, чого в мене взагалі не було! Добре, що внутрішній голос сказав мені порадитися ще і в інших лікарів. А то я б наїлася антибіотиків і писадила б свій імунітет!

Недавно дізналася цікавий факт - студенти першого курсу медичного вуза біжать лікувати все підряд, дізнавшись про нові хвороби, і їх навіть перед вступом попереджають не сприймати все близько до серця:)

я для себе зробила висновок, що своїм здоров‘ям (здебільшого профілактикою) кожен повинен займатися сам. Але лікарські статті особливо про серйозні захворювання не рекомендують читати не лікарям, бо ми там можемо такого потім натворити:)
12:16 07/07/08
18:35 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Правильні поради. Гарно написана та проілюстрована стаття!
Щиро дякую. Мені здається, що деякі пункти можна використовувати не тільки в листах, а й при написанні статті. Як Ви вважаєте?
19:02 05/07/08
18:47 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Alla Dubovaya Киев
18:50 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"Секретом усіх хороших літературних творів є здоровий глузд". (Горацій) Чудовий вислів і гарна стаття.
Дякую! Я люблю збирати всілякі цікаві вислови відомих людей. У мене є (по секрету:) такий блокнотик, у якому на кожній сторінці написаний вислів відомої людини. І я замість того, щоб читати гороскоп (бо там все брешуть), відкриваю блокнот на випадковій сторінці і читаю, що там на сьогодні написано - принаймні, я впевнена, що то - вічні істини ‘smile‘
18:59 05/07/08
Якщо відкрити гороскоп і з вірою у вічні істини прочитати те, що там написано, то, будьте певні, прочитеєте... ‘smile‘
20:44 05/07/08
Якщо в гороскопі почую щось приємне - запам‘ятовую, а якщо щось погане - відразу забуваю ‘smile‘
00:29 06/07/08
Ви абсолютно праві. Я роблю так само. Але ж і будь-який інший текст можна відкрити і прочитати там щось негативне... "Фільтрувати" інформацію вчимося на кожному кроці. Це - ознака здорового глузду.
07:47 06/07/08
22:00 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
22:25 05/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ваши советы можно распечатывать и хранить, пользоваться... - достойная работа... Грамотно оформленная, развёрнуто написано...
Советы реальны и ненавязчиво поданы...
Большое спасибо. Мне очень приятно то, что Вы написали о статье.
00:27 06/07/08
04:14 06/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Дуже мудро і цікаво написали. Добре викладені думки,поради тощо. Прочитала з задоволенням і візьму в бібліотеку.
чудово, що Ви знайшли користь для себе в тому, що я написала ‘smile‘
20:06 06/07/08
09:24 07/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Добре, що вашими товаришами є конкретність і лаконічність. А послідовність викладення суті матеріалу просто вражає. Я багато читав про стилі в діловодстві. А ось ваша стаття ніби все це сконцентрувала і чітко розклала по поличках.Я радий за вас. Ось яка в нас, на Україні, талановита молодь!
Щиро вдячна за такий коментар. Відверто кажучи, коли писала цю статтю, згадала себе в інституті, коли треба було написати реферат або запевнити викладача в тому, що я прочитала якусь книгу ‘smile‘

Мені дуже сподобались ті книги, які я використала для статті. Вони тим і вирізняються, що не містять "води", а дають конкретні поради. До речі, вони є і в перекладі російською. мені просто було ліньки їх шукати ‘smile‘
12:21 07/07/08
11:55 07/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Полезный материал! Однако добавлю. В свое время (1978 год) мне необходимо было написать заявление и обязательно получить на него положительный ответ. То, что я просил в принципе не соответствовало принципам учреждения. Но моя просьба была удовлетворена. А научил меня один мудрый человек так: "Чтобы на свое заявление не получить отказ его (заявление) необходимо написать так, чтобы руководитель к которому ты обращаешься невольно почувствовал себя преступником в случае отказа! При этом в заявлении не должно быть даже намеков на ответственность!" Вот так.
13:04 07/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
02:26 09/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отличная работа! Воистину: "век живи - век учись"!
11:27 22/07/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Веснушка Киев

Комментарии

Класна стаття! Сьогодні ж буду застосовувати поради.
16:58 05/07/08
Дякую! А про чернетку то класна ідея. Але це небезпечно - відкладати лист на пізніше.. потім важко до нього повернутися. Це, мабуть, із-за того, що дисципліна не вистачає
17:00 05/07/08
Брат Киев
Замечательная статья с толковыми практическими советами, я бы еще добавил использование архиваторов при пересылке прикрепленных файлов. Если в прикрепленном документе более одного двух листов его имеет смысл сжать архиватором. Когдато это было правилом хорошего тона о котором сейчас забыли к сожалению ‘wink‘
17:16 05/07/08
а какой лучхе выбрать архиватор, чтобы быть уверенным, что он есть у получателя?
17:21 05/07/08
Rar,Zip - практически стоят у всех пользователей... Ко всему Тотал командером можно разархивировать и без инсталяции архиватора - там прописан свой... ‘smile‘
17:39 05/07/08
Брат Киев
Zip к примеру ХР и без установки самого архиватора понимает, хотя процедуру распаковки трудно назвать удобной ‘wink‘
18:09 05/07/08
спасибо. а то я никогда архиваторами не пользовалась ‘confused‘ не видела в этом необходимости (если несколько тяжелых файлов, посылала несколько писем), теперь буду архивировать. Тем более, что это, по Вашим словам, - правило хорошего тона:)

я просто в этих компьютерных штуках совсем не разбираюсь. Кто ж, как ни вы, посоветует!
18:40 05/07/08
Брат Киев
Иногда текстовый файл после сжатия занимает меньше места аж на 95 процентов. Вы быстрее отправите такое сообщение, получателю меньше времени на прием нужно будет. Меньше нагрузка на почтовый сервер (сколько там таких вот писем с прицепами пробегает?) это для всех удобно ‘wink‘

А вот картинки стандартным архиватором меньше сделать не выйдет скорее наоборот, архив со снимками будет больше по размеру. Фотографии сами по себе как бы в сжатом формате. ‘smile‘
18:55 05/07/08
это вы вовремя подметили, а то я бы за фотки в первую очередь взялась. Самое тяжелое, что я могу послать - это фотки (приходится просто уменьшать размер, и сразу страдает качество). А чтоб такои огромные тексты посылать, чтоб электронный ящик не выдерживал - это не по мне ‘smile‘

а как с фильмами и музыкой? что, можно прямо так спрессовать фильм, закинуть в письмо и послать кому-то по и-мейлу? ‘wow‘
19:07 05/07/08
В общем, я всё попереархивирую:) раз расковыривать это всё - забота получателя ‘smile‘
18:45 05/07/08
Рекомендує цей матеріал
17:19 05/07/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Отличное оформление работы!
17:37 05/07/08
нидергала из интернета. Самая важная на мой взгляд - картина Репина. Она у меня как раз была, потому что недавно друзья, у которых есть копия этой картины, попросили найти для них оригинал текста козаков к султану.

А Вы его читали? Первый раз его встретила в школе в учебнике по истории, там были сплошные троеточия. :) и вот только сейчас я узнала ПРАВДУ о козаках ‘LOL‘
18:43 05/07/08
О, с этого места по подробнее... К своему стыду текста этого письма не читал... наверное не люблю читать письма адресованные не мне, но в этом случае любопытсво берёт верх! ‘read‘
18:49 05/07/08
Есть Закон Украины "о деловодстве..." и если бы Ваши рекомендации добавить к этому не работающему закону, можно уверенно сказать, что закон бы заработал.
Поучительная статья.
Спасибо!
18:19 05/07/08
Огромное спасибо! Сравнивать мою писанину с документами государственной важности - это для меня величайший комплимент ‘smile‘
18:36 05/07/08
СТРАШНО ВИБАЧАЮСЬ: НЕТОЧНОПІДПИСАЛА НАЗВУ КАРТИНИ РЄПІНА - "ЗАПОРОЖЦІ пишуть листа турецькому султану"
19:11 05/07/08
Алексей Б Донецк
Настя, когда вы применяете свои способности по назначению получаеться очень неплохо. Мне нравиться эта ваша работа. Она очень содержательна и актуальна, в нет ничего лишнего.
19:26 05/07/08
Спасибо, Алексей. Я стараюсь ‘smile‘
19:30 05/07/08
Скіф Донецк
Рекомендує цей матеріал
Чому? РЕКОМЕНДУЮ
22:00 05/07/08
Я ТЕЖ ‘smile‘
00:25 06/07/08
Спасибо, Александр. Думаю, некоторые пунктики можно использовать не только в письмах, но и в статьях.
12:06 07/07/08
Веснушка Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Практичні поради, які дійсно використовуються в кореспонденції.
11:26 22/07/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Работа на актуальную тему ...
22:23 05/07/08
Надеюсь, принесйт кому-то пользу:) Моя подруга, для которой я писала эту статью была очень благодарна и побежала писать давно отложенные письма ‘smile‘
00:24 06/07/08
Дякую ‘smile‘
14:52 22/07/08
Лена Вовчек Одесса
Познавательная статья. В принципе, многое я и так знаю и использую, но повторение - мать учения
23:57 05/07/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Може комусь стати в нагоді ‘smile‘
16:40 27/09/08
Спасибо. В этих книгах, которые после статьи указаны, обычно ничего нового и не пишут, но ещё раз обратить внимание и в целом и по порядочку - полезно ‘smile‘
00:23 06/07/08
кошка
я человек кошка хто хочет со мной познакомится?
18:26 29/11/10
кошка
напиши мне я тебе розкажу секрет!!!
18:27 29/11/10
Рекомендує цей матеріал
Чому? Бо це треба знати кожній діловій, і не тільки, людині.Коротко.Конкретно і по діловому.
09:25 07/07/08
Рекомендует этот материал
Почему? Хорошо поданый и крайне необходимый материал!
12:00 07/07/08
кошка
я человек кккооошка ха ха ха ха напиши мне!!!
18:29 29/11/10

Live

26 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Влочега рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

2 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Народ привык к чему угодно!

3 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Шекспір сонет 116

3 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

3 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Шекспір сонет 116

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Керчь. Убийцей почти сотни людей есть Кремль

4 час. назад

Баргузин комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

4 час. назад

Баргузин комментирует материал Шекспір сонет 116

5 час. назад

antov публикует статью НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

6 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

7 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Влочега публикует статью Путіна в Кремлі накрило

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

15 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

16 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116