О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  26 июня 2008 20:56:02

Фестиваль "Країна Мрій": Мрії, народжені Творчістю

Фестиваль "Країна мрій" на схилах Дніпра
Фестиваль "Країна мрій" на схилах Дніпра

Цьогорічний фестиваль "Країна Мрій", який уже вп’яте проходив на мальовничих схилах Дніпра наприкінці червня ц.р., знову показав: будь-яка мрія варта свого творчого втілення. Талановиті народні майстри з усієї України демонстрували тут свої таланти. Ткалі й гончарі, живописці й різблярі, умільці плести з соломи, майстри художнього скла... І не перелічити! Кілька разів обходимо з друзями ряди, де можна придбати вишивані сорочки, плахти, пояси. Надовго затримуємося коло віртуозних виконавців на народних інструментах. Особливо приваблює артист, який ложкою відбиває запальний ритм по... металевих зубчиках граблів! А другий музика на гармоніці грає. А третій - у бубон б’є. Справжні троїсті музики!

Троїсті музики
Троїсті музики

"Солом’яне диво"
"Солом’яне диво"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поряд - "солом’яне диво": чоловічок у брилі з голубими очицями. Вітає гостей фестивалю... А онде ковалі під крислатими кленами влаштувалися: вогонь роздувають - жарини на всі боки летять. Ці хлопці вельми серйозною справою займаються. Вона вимагає неабиякого терпіння й уваги. Натовп цікавих навколо них великий зібрався. Деяких глядачів запрошують "допомогти", особливо гарненьких дівчат... І знаходяться бажаючі! Але у найбільш відповідальні моменти майстер все ж таки сам працює. Вдарить по розпеченому шматку заліза і на очах перетворить його на підковку для коня або на якесь інше знаряддя - у господарстві потрібне. Руки у ковалів чорні від попелу, а очі веселі - аж сяють! "Ану підходьте люди добрі, дівчаточка гарні - кувалдою працювати навчимо!"

Ковальська справа
Ковальська справа

Барвисті килимки
Барвисті килимки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біля ткацького верстака - своя публіка. Майстерно виконані рушнички ваблять, привертають увагу, налаштовують на святковий лад. Особливі вироби - строкаті килимки й кошлаті "ліжники". То - справжні витвори мистецтва. Лежать собі на зеленій травиці просто неба, квітами й візерунками барвистими серце звеселяють. Особливо сподобався нам яскраво-жовтий соняшник на блакитному тлі.

"Трипільська кераміка"
"Трипільська кераміка"

Ляльки-мотанки в українському народному вбранні
Ляльки-мотанки в українському народному вбранні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А "трипільська кераміка" зачаровує таїною: високі глеки з подвійними отворами, таємничі обриси тварин... Дивовижні знаки-обереги. Такими ж самими оберегами були і лялечки-мотанки, які теж прийшли до нас з трипільської доби. Їхні загадкові обличчя - з хрестом замість звичних рис - нагадують про ті давні часи, коли люди вірили у могутні сили природи. Окрім звичайного призначення бути іграшкою ці ляльки ще й мали відганяти усіляку нечисть від немовляти.

Стрілася нам і давня моя знайома - народна майстриня Варвара Прокопівна Мацелло. Вона теж лялечок робить - мініатюрних. Ручки-ніжки дротяні, а суконьки - з вовняних ниток і тасьми строкатої... Коло неї сідаю, слухаю. Ось нові, щойно зроблені - з кукурудзяного листя. "Заходьте в гості! "- прошу. "Прийду обов’язково! Майстер-клас проведу... Є у вас зайомі з дітлахами?" "А я й сама навчитися тому мистецтву рада!" - відповідаю. Варвара Прокопівна вже кілька разів бувала у мене, з десяток лялечок подарувала... Пора мені й самій за ту справу братися! Непоганий "бізнес" вийде. Але спробуй таких самих наробити і продати при нагоді - чи купуватимуть? Варвара Прокопівна - сама мов лялечка, дарма, що старенька вже. В українському вбранні, у хустці квітчастій вона приваблює самим своїм виглядом. І душу вміє передати у кожній своїй роботі. Недаремно мовиться - майстриня!

Але час рушати далі. Попереду - ще купа всіляких цікавих речей. Ось вишукані вироби зі скла. Тендітні вази полонять уяву, а кумедні чоловічки, які народжуються просто на очах у відвідувачів виставки, особливо приваблюють молодь. Кожний намагається щось замовити для себе, адже інструменти всі під рукою - дивися лише на вправні пальці народних умільців.

Раптом просто на нас вийшли... двоє мисливців. Так-так, зі старовинними пістолями! В одного - ще й рушниця на широкому шкіряному паску. Вони на мить зупиняються, і я, радіючи вдалій нагоді, фотографую їх на пам’ять. Мисливці повагом ідуть далі, не лишаючи жодного сумніву в тому, що пістолі їхні - справжні. І рушниця - теж!

Інша частина фестивального простору відведена під виступи фольклорних колективів. Особливими видалися канадці українського походження. Вони добре-таки потішили глядачів, особливо малеча бавилась: взялися за руки - і в танок! Найбільшу ж популярість у виконанні гурту завоювала пісня про "кишку", себто про ковбасу. Ну й насміялися ж ми, слухаючи той інтернаціональний етно-рок...

Українсько-канадські музики
Українсько-канадські музики

Білоруський фольклорний колектив"Стары ольса"
Білоруський фольклорний колектив"Стары ольса"

 

 

 

 

 

 

 

А от білоруський гурт "Стары ольса" зібрав наколо своєї сцени найбільше шанувальників. Їхні старовинні піснеспіви, середньвічне лицарське вбрання налаштовували на романтичний лад. Майстер-клас зі старовинних танців, які полюбляли польські й литовські княжичі - таке можна побачити тільки тут, на "Країні Мрій". І народними забавлянками потішили глядачів білоруси. "Хто не танчить, той - лось"! - гукає рідною говіркою ведучий, підбадьорюючи бажаючих повеселитися.

Неподалік виступає ще один колектив - ансамбль юних гармоністів з Рівненщини. І тут танці! Вирує свято, радіє сонцю ласкавому, небу чистому, привітним господарям. Немає меж для фантазії народних умільців, запальними ритмами підбадьорюють киян і гостей столиці народні музики. Вирує свято, збуваються мрії!

 

 

Справжні мисливці
Справжні мисливці
Веселий танок
Веселий танок

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3991
Отредактировано: 28-06-2008 [08:32]
Фото: В.Івченко
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 7
Читайте также

В Украине автомобили и мотоциклы хотят ставить на учет сразу в салонахВ Украине автомобили и мотоциклы хотят ставить на учет сразу в салонах

В Украине планируют ввести процедуру постановки транспортных средств (ТС) на учет в базу МВД прямо в автосалонах. Об этом сообщили во Всеукраинской ас ...

Жителі Петербурга підтримали кримських татар і назвали Крим "військовою базою"Жителі Петербурга підтримали кримських татар і назвали Крим "військовою базою"

Росіяни також закликали співвітчизників до бойкоту Чемпіонату світу з футболу, який Росія планує прийняти влітку 2018 року. ...

Не побоюся цих слів: ми лайно - головний тренер команди Першої лігиНе побоюся цих слів: ми лайно - головний тренер команди Першої ліги

Керманич досить оригінально прокоментував виступ своїх гравців. ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:27 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
‘smile‘ Дякую за оцінки!
10:30 27/06/08
12:35 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:10 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Гарний матерiал, яскравi свiтлини. Хотiлося б там побувати!
15:44 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Такой познавательные и красочно оформленный материал... красивый праздник... Вот только фото, на котором изображена керамика Триполья не совсем удачно встало в текст - его изображение закрывает сам текст ... может надо попробывать ещё раз отформатировать?
19:08 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яркий, красочно формленный материал благодаря удачным фото.. Да и то, что автор делится своими собственными впечатлениями про праздник - очень важно...
20:20 27/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
переформатуйте текст негайно.
‘sad‘ Вже переформатувала.
08:44 28/06/08
20:42 30/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Цікаво і інформаційно викладені думки і факти в статті фестивалю. Фото показані в тему статті і офорилено вдало.
Приємно,що не дивлячись на труднощі,таланти є ,були і будуть.Успіхів і побільше б таких репортажей.
Дякую. Приємно чути. ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘
20:56 30/06/08

Комментарии

Юрій Гай Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Ще один свіжий погляд на незабутню подію. У багатьох колективів, до речі, є власні сторінки, тож можна продовжити "знайомство" й поза межами фесту. Ще можна глянути /story/108823/
13:24 27/06/08
Прошу прощения за опечатку...
15:44 27/06/08
Дякую за рекомендацію. Ваш фоторепортаж також дуже вдалий! ‘best‘
11:51 28/06/08

Live

2 мин. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Хто навчить нас друг-і-братству
?

1 час. назад

Евгений Татьянов комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

3 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 6

3 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Хто навчить нас друг-і-братству
?

3 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 6

3 час. назад

antov удаляет комментарий к материалу ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 6 от antov

3 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Минный ноябрь

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Хто навчить нас друг-і-братству
?

4 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 6

4 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 6

4 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

4 час. назад

Іван_Галенко рекомендует материал ЯЗІК - НА СМІТНИК

4 час. назад

Іван_Галенко пишет рецензию на публикацию ЯЗІК - НА СМІТНИК

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Еліта...хто це?

5 час. назад

Евгений Татьянов комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью "В большом и радостном Париже"

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью З Святом Хлібодара, шановні!

7 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Прощай, Рождество Московское?

7 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал "Заказали убийство Евгения Щербаня - самые богатые люди Донецка и Кунцевские.., Кобзона"

11 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

14 час. назад

viktor trigub публикует новость Майданівець повертається до Музею в Пирогові!

15 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?