О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  17 июня 2008 16:25:22

Спорт – привілей багатих?

Я пам’ятаю часи, коли для того, щоб займатися спортом, потрібно було лише бажання. Коли я вчився в школі у радянські часи, не ходити у спортивну секцію було соромно. «Як, ти не займаєшся спортом? Ти чимось хворий?»

 

Так зазвичай запитували однокласники, родичі, знайомі. І дитина червоніла, не знаючи, як відповісти на це питання. Зараз більшість тих, хто не займається спортом, миттєво знаходить пояснення: «Немає грошей».

Саме цю відповідь почув я від підлітків, яких кожного вечора бачив на лавочках на «Хресті» (м. Львів, перехрестя вул. Київської та Чупринки) неподалік від свого дому.

- Коли не іду, ви тут сидите, курите. Ви що, живете на цих лавочках? - запитав я в них.

- А що робити? - перепитали вони.

- Спортом би зайнялись!

- Грошей немає!

- А якщо було б де займатись, без грошей, задарма, ходили б?

- Питаєтесь!

- То пішли зі мною, будемо тренуватись, - запропонував я.

Після тої розмови я почав тренувати 15 хлопців та одну дівчину - Юлю.

Тренувалися ми у спорткомплексі Національного університету «Львівська політехніка». Великий спорткомплекс у Стрийському парку, з просторими та світлими залами. Вперше я потрапив у цей спорткомплекс у 1991 році, коли поступив у Політех. За 17 років спорткомплекс став для мене рідним і, звісно, я привів дітей саме сюди.

Викладачі Політеху охоче пускали нас в зали під час своїх тренувань. Діти кинули курити - тепер у них були нові інтереси.

Так пройшов місяць, а потім наші заняття спортом закінчились.

Одного разу до мене підійшов вахтер і запропонував... поділитись.

- Ти тренуєш, гроші заробляєш. Треба ділитись, - сказав він.

Я намагався пояснити, що не беру з дітей грошей, бо в них грошей немає, та мені не повірили, і вперше за 17 років не пустили у спорткомплекс.

- Іди, пояснюй це завідувачу кафедри, - сказав вахтер.

Звісно, я вирішив іти до завідувача. До того часу ми з ним були незнайомі, бо пан Корягін став завідувачем недавно, але я не сумнівався, що знайду з ним спільну мову, адже річ іде про здоров’я наших дітей, і хай це звучатиме помпезно - здоров’я нації.

Протягом тижня я намагався зустрітись з Віктором Максимовичем Корягіним, але все ніяк не міг застати його на роботі. Тоді я потелефонував йому, але розмови не вийшло. Віктор Максимович вислухав моє прохання і відмовив.

«Напевно, він щось не так зрозумів? Можливо, він не хоче довірити долю дітей людині з вулиці?» - подумав я і вирішив все ж зустрітися з паном Корягіним особисто. Щоб не вийшло непорозуміння, як під час телефонної розмови, я залучився підтримкою громадської організації «Разом», відомої своєю благодійницькою діяльністю щодо дітей сиріт та дітей із малозабезпечених сімей. У листі шановного Віктора Максимовича просили дозволити займатись в одному із залів спорткомплексу дітям, в яких немає грошей.

Я дочекався, доки Віктор Максимович закінчить тренувати студентів, і зайшов до його кабінету. - Не дозволю, - відповів пан Корягін, щойно прочитав листа.

- Чому? Адже зал, в якому ми хотіли займатись, в цей час був порожнім. Там немає тренувань. Це ж наші діти. Я ж ні грошей не прошу, ні обладнання. Для того щоб зробити добру справу, вам не треба прикладати жодних зусиль. Просто сказати - «займайтесь»!

- А яке ви маєте право тренувати? - запитав в мене завідувач. - Хіба ви маєте спортивну освіту? - Ні, не маю, але я не збираюся вчити їх чогось надзвичайного. Це дихальна гімнастика з елементами самооборони. Хіба для того, щоб дихати, треба мати посвідчення тренера? Крім того, я був КМС по пауерліфтингу, є суддею першої категорії з цього виду спорту. Неодноразово був суддею на змаганнях обласної та міської першості.

- Треба мати спортивну освіту, - наполягав завідувач кафедри, - якщо з ними щось станеться, відповідати буду я.

- З цими дітьми вже сталася біда. Діти вулиць - велика соціальна проблема. Вони курять, п’ють, вживають наркотики, грабують перехожих. Вони злі, жорстокі та небезпечні. Їх треба рятувати. Я розумію, це складно, але давайте шукати вихід. Я можу представити вам листи-прохання від батьків цих дітей, медичні довідки, я можу написати розписку, що беру відповідальність на себе. Крім того, я можу поговорити з викладачами на вашій кафедрі. Я давно їх знаю, і впевнений, що вони не відмовляться взяти на себе відповідальність.

- Ні, я не дозволю їм цього робити. В кафедри проблем зі студентами вистачає. Навіщо мені ще й чужі проблеми?

Почувши цю фразу, я збаранів. Це мені казав завкафедрою фізичного виховання державного ВИШу, професор, заслужений тренер України! Людина, прямим обов’язком якої є спортивне виховання української молоді!

- А як же Конституція? - запитав я.

Стаття 49

...Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

Стаття 52

Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо дітей.

Та Конституція пана Корягіна не надто цікавила.

- Не треба мені тут політики! - заявив він і вигнав мене з кабінету.

«Маячня якась», - думав я, стоячи під дверима. Зали ж порожні. Звісно, я не тренер, але у спорткомплексі багато хто займається на комерційній основі, і ніхто в них посвідчення тренера не вимагає...

Я вирішив іти до ректора «Львівської політехніки» Юрія Бобала. Заручившись листом від депутатської комісії молодіжної політики, спорту і оздоровлення Львівської міськради, голова якої - Юрій Кардашевський поставився до проблеми з розумінням, я пішов до приймальної ректора.

Пан Бобало прийняв мене, вислухав і обіцяв допомогти.

- Питання не з легких, - сказав він. - Але я думаю, що ми зможемо його вирішити.

Я був втішений.

- Будуть тренування! - сказав я хлопцям, які чекали мене під головним корпусом Політеху.

Пройшло декілька днів і до мене подзвонив один із викладачів спортивної кафедри, якого я знаю майже двадцять років.

- Не смій ні до яких депутатів ходити. Нічого з того не вийде. Не каламуть нам воду. Ти підставляєш всіх тих, хто до тебе добре ставиться.

Наступного дня я вирішив з’ясувати, що означав цей дзвінок, але у спорткомплекс мене не пустили.

Тоді я написав ректору електронного листа, і в той же день мені передзвонила секретарка Юрія Бобала та запевнила, що ректор нікому не доручав дзвонити мені і обіцяє розібратись у ситуації.

З того часу пройшло більше місяця. Відповіді не було. І тут побачив анонс про прес-конференцію ректора Політеху, яку він скликав, щоб розповісти про те, що він зробив на посаді ректора «Львівської політехніки» за рік. Я вирішив відвідати цю прес-конференцію разом з дітьми, які залишились без залу.

«Можливо, побачивши тих, хто потребує його допомоги, ректор дозволить нам тренуватись?» - думав я.

На жаль, на прес-конференцію дітей не пустили, але пан Бобало пообіцяв, що поговорить з нами після того, як закінчить розмову з журналістами.

Я разом з дітьми простояв під дверима півтори години. Лише для того, щоб почути від ректора: «Приходьте завтра, буде Корягін, будемо вирішувати вашу проблему».

На наступний день ректор не знайшов часу, щоб зі мною зустрітись. Нас з паном Корягіним прийняв перший проректор Володимир Павлишин. Розмова не дала жодного результату.

- Я не дозволю, - казав Корягін.

- Подавайте пропозицію щодо заняття групи - і ми її розглянемо, - казав Павлишин.

- Що має бути в пропозиції? Які умови ми повинні виконати, щоб потрапити у зал? - запитав я.

- Ви подавайте, а ми розглянемо.

- Так що подавати? І який сенс подавати, якщо пан Корягін каже, що не пустить нас у жодному випадку? Скажіть хоча б теоретично, ми маємо шанс потрапити в зал?

Павлишин: - Подавайте пропозицію, ми розглянемо.

- Ви не відповіли на моє питання, ми маємо шанс потрапити в зал?

Павлишин: - Ми розглянемо!

Врешті-решт я почув умови, які повинні бути виконані на момент подачі пропозиції: групою повинен керувати професійний дитячий тренер з дипломом інституту фізкультури, при групі має бути лікар, тренер повинен мати план занять, діти - довідки, що вони здорові.

Зауважте, що виконання всіх цих умов не дає гарантії, що нас пустять в зал. «Ми розглянемо пропозицію!»

Коли вона буде розглянута - невідомо. Ймовірно, що ніколи... Поважні пани з Політехніки не наважуються сказати нам «ідіть ви під три чорти», але і допомагати не поспішають.

Я зроблю все можливе, щоб виконати пункти умови, поставленої переді мною, і прошу всіх, хто має бажання та можливість, надати нам посильну допомогу.

Ці 15 підлітків і дівчинка Юля не хочуть повертатись на лавочки на «Хресті».

Доки тримається хороша погода, ми займаємося на вулиці, але якщо підуть дощі, я вимушений буду розпустити групу.

Влад Якушев ZAXID.NET

Відкритий лист до громади Львова

Прохання про допомогу!!!

Шановні львів’яни!

Хочу привернути вашу увагу до дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей вулиці. Вони позбавлені уваги, тому курять, п’ють, вживають наркотики, грабують перехожих. Вони злі, жорстокі та небезпечні. Вони такі, бо не мають грошей на повноцінне життя та щасливе дитинство.

Державні служби не справляються з проблемою, отже, допомогти цим дітям повинні ми – громада міста.

Один зі способів забрати проблемних дітей з вулиць – спорт. Переважна більшість наявних спортивних секцій платна, отже, вони закриті для дітей, в яких немає грошей. Але цілком реально створити в місті мережу секцій, у яких діти могли б займатись безкоштовно. Зробити це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

У Львові є велика кількість спортивних комплексів, зали яких пустують. Львівські інститути та університети мають великі спорткомплекси, спортзали яких зайняті лише частково – у певний час. Пропозиція моя наступна – скласти перелік спортивних залів, які пустують, і список залів, у яких можна проводити заняття у вільний від інших тренувань час, і створити на базі цих залів безкоштовні групи для наших дітей. У таких групах змогли б займатись діти – всі, без виключення: діти різних вікових категорій, діти-сироти та діти з повних сімей. У цих секціях ніхто не запитував би дитину про походження, соціальний статус чи повноту кишені батьків.

Тренувати дітей у цих групах зможуть громадські тренери – викладачі фізкультури та просто небайдужі львів’яни, які займаються спортом і мають бажання здійснювати спортивно-виховну роботу з дітьми.

Я впевнений, що в такий спосіб ми зможемо різко знизити рівень дитячої наркоманії, алкоголізму та злочинності. Це наш шан виростити покоління здорових дітей.

Створення подібної соціальної мережі громадських спортивних залів справа не проста, тому я прошу в Вас, шановні львів’яни, допомоги. Я звертаюсь до керівників міста та області, чиновників та бізнесменів, політичних партій та громадських організацій, небайдужих львів’ян. Якщо ви можете допомогти організувати таку соціальну мережу громадських спортивних залів – зробіть це. Якщо ви знаєте про спортивний зал чи приміщення, які не використовуються, повідомте про нього. Потрібні тренери, які на початках готові тренувати безкоштовно; потрібні гроші для того, щоб в подальшому платити громадським тренерам зарплату, яка підтримає громадських тренерів матеріально та дозволить присвятити нашим дітям більше часу; потрібні лікарі, які будуть обслуговувати спортивні секції та психологи, які будуть робити висновки, чи може тренувати дітей людина, що хоче стати громадським тренером. Потрібне приміщення, звідки буде здійснюватись координація роботи зі створення громадської мережі, та персонал, який буде обслуговувати це приміщення. Потрібна підтримка проекту на рівні влади міста, області, а у перспективі і на всеукраїнському рівні.

Можливо, на перший погляд моя пропозиція звучить наївно та утопічно, але якщо громада Львова підтримає її, утопія стане реальністю. Наразі мені вдалося зацікавити спортом 15 дітей з району Політехніки. Це так звані проблемні діти, діти з малозабезпечених сімей – діти вулиці. Я почав водити їх у спорткомплекс «Львівської політехніки», де займався з ними спортом – загальнозміцнювальні вправи, дихальна гімнастика, самооборона. З доброї волі викладачів спортивної кафедри політехніки ми позаймались у спорткомплексі більше місяця але нещодавно один з вахтерів спорткомплексу ненав’язливо натякнув мені, що з дітей треба зібрати гроші за тренування і «поділитись». Я пояснив, що ці діти не мають грошей. Тоді мене відправили до завідувача цієї спортивної кафедри Віктора Максимовича Корягіна, який заборонив мені приводити дітей до спорткомплексу. Я пішов на прийом до ректора НУ «Львівська політехніка» пана Бобало Ю.Я., пояснив суть справи і віддав листи-прохання від депутатської комісії молодіжної політики, спорту і оздоровлення, та ГО “Разом», які також містили прохання, надати дітям з малозабезпечених сімей можливість безкоштовно займатись спортом.

Пан Бобало обіцяв допомогти, але минуло понад півтора місяця, а в Політехніці так і не зробила кроків нам на зустріч.

Я зазнав невдачі, бо діяв сам, без Вашої підтримки. Зараз ідею створення соціальної мережі громадських спортивних залів вже підтримала ГО «Разом». Я чекаю і на вашу підтримку. Можливо разом нам вдасться зробити більше.

З радість прийму всі поради та пропозиції.

Моя електронна пошта: [email protected]

Телефон: 80677854190

З повагою

Журналіст Влад Якушев

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4088
delete
Братья Балагановы, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 6, Всего рецензий: 10
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:36 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
17:02 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"...Тренувалися ми у спорткомплексі Національного університету "Львівська політехніка". Великий спорткомплекс у Стрийському парку..." - Влад, ещё бы там туалет убирали хоть раз в год... Сами залы действительно класные, но здания требуют ремонта, а на это надо денег и энтузиастов со шпателями... вот и бухает молодняк - дешевле выходит... Перспектива страшная, что и говорить...
17:12 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов Киев
Дерзайте, но проблема общая для всей Украины. Капитализму не нужны бедные и сильные.
17:48 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
18:12 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Материал - бомба... Павлишина и Бобала знаю... при том не заочно... Могу сказать одно и совершенно уверенно - если и разрешат, то с огромными претензиями, и не бесплатно... И надо применять удивительной мощности двигательную силу... Залы там хоть и светлые, но все остальные помещения действителньо грязные и в неимоверно запущенном состоянии...
Ох и задачу поставил пред собой Влад... Удачи...
18:20 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
От у мене на аеробіку грошей ніколи не було:(
20:10 17/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Гостра соціальна проблема, а автор, справді "і словом, і дєлом" готовий допомгти хлопцямю Керівництво ВНЗ, як і нших навчальних закладів, завалене циркулярами та папірцями, давно перетворилось на чиновників...Вони вже забули, що можна іноді діяти по-людські... А що, лише в політехніці є зал для занятть? Я так розумію, Вам не потрібне спеціальне обладнання. А до мерії не пробували звернутись? Вони ж таки можуть щось знайти...
Успіхів Вам у справі.
01:14 18/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
02:59 18/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Благіми намеріями... Зрозуміло, нічого не вийде. Але, варто спробувати. Ми теж рятували музеї по одному. Досить вдало. В якийсь момент розумієш, що нещасних дуже багато. І чиновники... А ти один. Потім опиняшся без грошей і на маргінесі. Шукаєш системне рішення. Починаєш створювати Партію снайперів.А все дуже просто - 10 патронів і... Потрібна елементарна відповідальність чиновників. Все. Уроди лише повинні боятися. Все інше не допоможе!!! Пробуйте!...
22:43 26/06/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влад, даю рекомендацию в малую партию снайперов.
За патронами и программой к Виктору Тригубу

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
16:36 17/06/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? За здоровый образ жизни!
17:02 17/06/08
Вспомнила недавнее заседание с участием Ющенко, к сожалению ссылки сейчас нет, где они решили улучшить ситуацию с занятиями спортом, прививая населению патриотизм и любовь к Родине. Чиновников всех гнать в три шеи!
17:17 17/06/08
знаєте, ми з вами в одній конторі працювали, а я вас ніколи не бачила. статті щодня читала (дуже цікаві, до речі), а вас - жодного разу. ви існуєте не в онлайні? :))) ‘LOL‘
18:20 17/06/08
Осавул

Отож бо воно!

В мене така ж ситуація виникла в лісотехнічному. І студенти ходили по  "святу воду"  до ректора, профспілку, студентське братство - але нічого не зрушило!

Їм (чиновникам) лише бабло подавай в кишеню, а діти хай собі палять, п'ють, вживають наркоту, - все по барабану!

Треба ввести розстрільну статтю за корупцію, тоді може щось зміниться!

Все йде як в цьому білоруському роліку - http://video.yandex.ru/users/rayto-nov/view/128/ 

22:58 27/11/10
Ирина Ковалёва Симферополь
Він досить реальний. Він існує не в онлайні. Але його важко спіймати. Просто нереально. ‘wink‘
13:13 18/06/08

Live

34 мин. назад

Анатолий Томкив комментирует материал Чи повернуться гулі?..

42 мин. назад

Валентин Литвинович комментирует материал Мама, куда мы идём и что строим?

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Мама, куда мы идём и что строим?

1 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Мама, куда мы идём и что строим?

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал БЫК И ОБЕЗЯНА (басня)

1 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал Чи повернуться гулі?..

1 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Чи повернуться гулі?..

1 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Большая приватизация или большая афера Фонда госимущества

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Большая приватизация или большая афера Фонда госимущества

1 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Теща-вчителька судді Чванкіна купила маєток вартістю 1,5 мільйони доларів

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Получайте паспорта, не стесняйтесь!

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Получайте паспорта, не стесняйтесь!

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Получайте паспорта, не стесняйтесь!

2 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Підгрунтям для «Іловайська» стала відсутність боєздатних частин на Донбасі

2 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Империя Лжи, или о том, как Скрипали обломали скрепы Путина

2 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Большая приватизация: еще ничего не продали, а "схемы" уже наладили

2 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал О том, как Эрдоган спас Путина от позора

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?